Nāves, nāves, nāves. Šiem cilvēkiem nerūp. Viņi ir kā Dievi, dara, kas tik ienāk prātā, jo viņiem ir spēcīgākie ieroči uz pasaules. Sveiks! Šajā rakstā es nosaukšu piecus spēcīgākos ieročus uz pasaules, neieskaitot atomieročus un citus visiem zināmus un ne-tik-interesantus ieročus.
5 Spēcīgākie ieroči uz pasaules20
Nakts, protams ir tumša. Tomēr pilsēta ir pilna ar gaismām, un bīstamas lietas bieži var pamanīt no attāluma. Tomēr visas gaismas ir izdzisušas. Nekas, kas darbināms ar elektrību nestrādā. Noziedzības līmenis vienas nakts laikā sasniedz biedējošus augstumus. Jo noziedziniekiem nekas nestājas ceļā. Nav kameras, kas viņus pamanītu. Nav drošības ierīces, kas aizkavētu. Nav cilvēki, kas viņus aizturētu. EMP
Uzspridzinot atombumbu, rodas stiprs elektromagnētisks vilnis. Patiesību sakot, to atklāja Amerika, gaisā izveidojot sprādzienu, kas bija pietiekami stiprs lai atslēgtu elektrību Havaju salās - 900 jūdžu prom. Drīz tika izsgatavoti EMPs (Elecromagnetic pulses). Šīs ierīces izlaiž ļoti stiprus īsus bet bīstamu elektromagnētiskus viļņus. Šie elektromagnētiskie viļņi pārlādē pusvadītāju krustojumus, kaut gan man nav ne mazākās nojausmas, kas tie ir. Tomēr, tas var izslēgt lielāko daļu ierīču, kas darbojas ar elektrību UN tas var izdzēst informāciju no šīs elektroierīces. Visstiprākās EMP ierīces izmanto gamma staru jonizāciju, tomēr, tas iekļauj arī atomsprādzienu. Elektriskās ierīces atslēdzas uz vienu līdz piecām dienām, un vairākas pilnībā beigušas savu darbu. Pa piecām dienām cilvēki var ieslīgt panikā un pat nomirt badā. Viens EMP uzbrukums var nodarīt miljardiem eiro vērtus postījumus. EMP tiek izmantoti samērā reti, tomēr, tika aprēķināts, ka diezgan izdevies EMP uzbrukums varētu atstāt mazizmēra valsti, kā mūsu pašu Latviju bez elektrības.
Spēks. Augsta lēkšana. Šaujamieroči. Ir limitēts daudzums enerģijas, bet kamēr enerģija šim ierocim ir, apstādināt tevi ir grūti. Mazus šķēršļus tu vari aizmest, lieliem šķēršļiem tu vari pārlekt, pat tad ja tie ir piecus metrus augsti. Un šaujamieroči, par spīti savam vieglumam, ir nāvējoši. EKSOSKELETS
Esi redzējis kādu no Iron Man filmām? Šie episkie roboti taču ir neiespējami, vai ne? Tieši tā. Tomēr, eksoskeleti ir un tie ir stipri. Kāda ir atšķirība šiem episkajiem robotiem no pašlaik konstruētā super-eksoskeleta? Izrādās, ne tik liela. Bruņas? Filmā Iron Man Tonijs Stārks savam robotam piešķir zelta un titāna bruņas. Realitātes eksoskeletam būs labākas bruņas - Veidotas no kāda mums mirstīgajiem neatklāta materiāla, kas nav tik ciets kā titāns, bet var apstādināt lodi pats uzņemot visu triecienu, cilvēkam jūtot tikai pavisam nelielas sāpes. Tas būs nepārspējami izturīgs, un pasargās no simtiem šāviņu. Tomēr, protams, ja šauj vairākās vietās vienlaikus, cilvēku var nogāzt, kas var ļoti traucēt. Ieroči? Tonija Stārka robotam ir fūturistisks lāzeršāvējsūdiņš, tomēr realitātē būs divi automāti, kas liksies ļoti viegli. Spēks? Jau tieši tas vieglums, par ko es runāju. Filmu skatījos sen, neatceros vietas, kur robotam tiek parādīts liels spēks, tomēr armijas eksoskelets varēs pacelt lietas, tā, ka sajūta nesot kilogramu smagu akmeni ir kā sajūta nesot 50 gramu smagu akmeni. Tieši tā, divdesmit vīru spēks. Informācijas uzzināšanas? Tonija Stārka eksoskeletam uz ekrāniņa bija redzamas visas detaļiņas, ko vien vajadzēja zināt. Ne-filmu cilvēku robotam būs pietuvināšanas funkcija, GPS, robota stāvokļa displejs un vēl šis tas noderīgs. Komandas varēs ievadīt izmantojot balsi, gluži kā filmā. Tiesa gan, jārunā skaidri, robots šo var sadzirdēt kā: Miesa man, jaunā skaida, robots šovakar padzirdīt kā. Lidošana? Filmā Tonijs Stārks cenšas aizlidot tik augstu, ka robots sasalst, kas ir tas, pie kā pašreiz strādā īstajā dzīvē. Robotu cenšas izveidot pēc iespējas mazāk enerģiju rijošu, tomēr, ir pievienoti daudzi propelleri, kas kopā var pacelt eksoskeletu gaisā prasot ĻOTI daudz enerģiju, kas ir samērā nepraktiski, un, visticamāk, uz mēnesi mēs nelidosim, bet tas var palīdzēt pārlekt ļoti augstām klintīm. Lekt pāri augstāk kā 5 metru augstiem šķēršļiem var būt ne pārāk grūti, tomēr, lai uzlidotu uz 50 metru augstu vietu vajag patērēt samērā daudz enerģiju.
Asas sāpes. Vietā, kurā var just šīs sāpes redzams tikai mazs, sarkans plankumiņš. Pēc sekundes sāpes pāriet. Tomēr nākamais sitiens ir pa sirdi. Sirdstrieka. No oda koduma līdzīga plankuma uz sirdstrieku mazāk kā 10 sekunžu laikā, un tas viss bez trokšņa. SIRDSTRIEKAS ŠĀVĒJS
Gliemji, kā piemēram ēdamie jūrasgliemeži, ķemmīšgliemenes un tā tālāk izmanto ēšanas veidu, kurā viņi filtrē ūdeni no mazām un mikroskopiskām vielām ūdenī, kuras viņi apēd, bet ūdeni izvada ārā no mutes. Šādi viņi savā ķermenī ievada arī indīgu toksīnu saturošus mikroskopiskus aļģu gabaliņus. Pat tad, kad šos jūras gardumus sazvejo, viņos joprojām ir indes daudzums, kas var nogalināt cilvēkus. Tomēr, neraizējies, tā gliemene tevi nenogalinās, ja vien to tev nepasniegs pussabrukušā mājā kuras iekārtojums neizskatīsies īsti pēc restorāna. Ar to es vēlos teikt, ka šo indi izņem ārā no šo radībiņu ķermeņiem. Tomēr, tas jādara ļoti uzmanīgi, jo 11 grami šādas indes var nogalināt tūkstošiem cilvēku. Ierocim, par ko es runāšu nav īsta vārda, bet to mēdz saukt par sirdstriekas šāvēju. Tas izšauj ledus kapsulu, kurā iekšā ir šī inde daudzumā, kas pietiek aptuveni četru cilvēku nogalināšanai. Izšaujot šo ledus gabaliņu, neatskan nekāds troksnis, tomēr tas lido ar ātrumu, kas lidojuma laikā izkausē gandrīz visu ledu, atstājot diezgan plānu ledus membrāniņu, kas izkūst saskaroties ar ādu. Šī inde uzreiz iesūcas ādā un nokļūst asinīs. Ir četri saindēšanās veidi šai indei, un visi no tiem sāk iedarboties pēc aptuveni 30 minūtēm, tomēr, iešaujot tos asinīs, tie sasniedz sirdi neticamos ātrumos atšķirībā no norīšanas, kas vēl nogaida, kamēr inde nonāks līdz kuņģim un sāks iedarboties. Simptomi pēc norīšanas ir caureja, vemšana, elpas trūkums, praktiski viss sliktais kas nav ebola vai bakas vai kas tamlīdzīgs, tomēr, šādai indei nonākot līdz sirdij, iespējas izdzīvot nav. Sirdstrieka gandrīz uzreiz. Šo ieroci ir izveidojuši mūsu visu "labie draugi" CIA, tomēr, tas, ka eksistē šis ļoti necilvēciskais ierocis, nav līdz galam zināms. Ir zināms ka tas eksistēja, bet tomēr pašlaik nav zināms. Tu jau varbūt zini, ka prezidents Niksons jau aizliedza bioieročus, tomēr drīz tika uzzināts, ka CIA vēl ir 11 grami šīs indes. Šiem atklājējiem televīzijas priekšā CIA atklāja, ka tā ir taisnība, un tika arī parādīts šis ierocis. Tomēr, oficiāli, tas vēl nav iznīcināts.
Parasta pastaiga ārpus mājas nenāk par ļaunu, vai ne? Tomēr kaut kas nav labi. Sākumā kāda maza daļa no ķermeņa, piemēram, kājas pirksts, sāk vibrēt un kratīties, pēc tam sāk sāpēt galva, tavs ķermenis sāk elpot, pat tad, ja centies neelpot, līdz vienā mirklī tavas plaušas apstājas, un tu nosmoc. VAI, kas zina, ja ierocim izslēdz drošības režīmu un uzliek to uz maksimumu, iespējams, tava galva uzsprāgst. Tas viss tikai dēļ mazas zemas dūkšanas skaņas. Kā? L.R.A.D.
Skaņa ir vibrācijas. Tajā mirklī, kad es ieslēdzu savas tumbiņas un lieku tām spēlēt mūziku, gaiss ap tām sāk vibrēt, līdz šīs vibrācijas nonāk līdz mūsu ausij. Skaļums ir atkarīgs no tā, cik spēcīgi ir šie viļņi, tomēr no viļņu skaita konkrētā laika periodā atkarīga frekvence. Cilvēka auss var dzirdēt trokšņus no 20 herciem līdz 20 kiloherciem. Ja skaņas frekvence ir zem 20 herciem, mēs to nedzirdam, un to sauc par infraskaņu. Tomēr, infraskaņām ir arī stipra puse. Infraskaņas veido garākus viļņus ar vibrāciju gaisā, un tas palielina iespēju, ka šie viļņi izies CAURI tavam ķermenim. Tas var likt konkrētām ķermeņa daļām likt kratīties ar spēku atkarīgu no skaņas skaļuma. Konkrēta ķermeņa daļa atkarībā no frekvences. Piemēram, kad es noklausījos nelielu infraskaņas paraugu, man sāka vibrēt labās kājas pirksts, kas manām acīm lika iepleties vairākus centimetrus. Runājot par acīm, šī frekvence acīm ir aptuveni 19 herci. Interesanti, bet kādā eksperimentā cilvēki, kuri klausījās 19 hercu infraskaņas, sāka redzēt spokainas pelēkas kontūras. Vibroakustiskais sindroms, par ko es runāju pašlaik, iedarbojas uz šķidrum-pildītām ķermeņa daļām vairāk. Galva arī ir viena no šīm daļām. Šādas ķermeņa daļas, uz kurām iedarboj skaļas infraskaņas sāk IEPLESTIES. Izklausās biedējoši, vai ne? Vēl biedējošāk ir tad, kad tava galva ieplešas tik pamatīgi, ka tā uzsprāgst. Tomēr, tam vajadzīga aptuveni 240 decibelu skaļa skaņa. Atpakaļ pie tēmas. Skaņa var kustināt un kontrolēt tavu ķermeni, un, aptuveni pie 160 decibeliem, kas līdzinās bisei izšautai blakus tavai ausij, skaņa ir sasniegusi nāvējošu līmeni. Problēmas parādās jau pie 125 decibeliem, tomēr aptuveni 160 decibeli liek tavām plaušām pašām elpot, vienalga kā tu centies elpu aizturēt. Un, šādu skaņu paklausies, kād mirklīti, tad tā skaņa tiek apstādināta - un tu pārstāj elpot un nosmoc. Bet trakākais ir tas, ka ja tā ir infraskaņa, tu NEDZIRDI šo skaņu VIENALGA cik skaļa tā ir. Tu vari tikt nogalināts divos veidos - pie 160 decibeliem, ar nedaudz garāku nogalināšanas procesu, kas iekļauj nosmakšanu, vai pie 240 decibeliem, ar ātru nāvi - galvas uzspridzināšanu. Un, šeit pirmo reizi parādās ieroča vārds - L.R.A.D. jeb Long Range Acoustic Device. Šī lietiņa ar ierobežoto versiju sasniedz 162 decibelus (Jā, infraskaņās) un, kas zina, kas notiek, palaižot to uz maksimālo. Tas laikam zināms tikai veidotājiem, bet varbūt tas sasniedz galvaskausu šķaidošo 240 decibelu robežu. Šī ierīce var šaut divas jūdzes vienu koncentrētu skaņas staru, kas var nogalināt. To izmanto pret somālijas pirātiem un protestētājiem, bet ja to iegūst kāds ar netīrām rokām, bail pat iedomāties.
Izmēros no oda līdz cilvēkam. Pārnēsā slimības vai nošauj. Tos var izmantot pētniecībai, skriešanai, dzīvības glābšanai un priekam, tomēr tiem ir arī tumšā puse. Ko tu darītu, ja no gaisa uzbruktu tūkstošiem robotiņi kurus iznīcināt ir daudz grūtāk nekā viņiem ir iznīcināt cilvēkus? DRONI
Droni ir daudzi un dažādi, tie ir samērā mazi robotiņi, uzbūvēti kā lidmašīnas, kvadrakopteri vai helikopteri. Mūsdienās tā vispār ir diezgan inčīga lietiņa - Moderni droni ir ar neskaitāmiem pielietojumiem - Tie tevi pavada skrienot, tie ar tevi spēlējas, Anglijā un Amerikā drīz izmantos ātrās palīdzibas dronus, nedaudz mazākus par cilvēkiem, kas piegādās medicīnu un dažreiz pat labos nopietnas traumas. Hmmm. Mazi. pārvietojas pa gaisu. Robotiski un ar daudz pielietojumiem. Ir nojausma, uz ko es tēmēju? Tieši tā. Tie var būt ļoti bīstami ieroči. Savieno dronu ar šaujamieroci. Ir izgatavoti speciāli slepkavību droni, kas ir aprīkoti ar ieroci, to tēmēšana ir NEVAINOJAMA, un tie atpazīst mērķi pēc sejas. Palaid šādu brīvībā, iedod sarakstu ar pārsimt cilvēkiem, ko nogalināt, un atlaidies gultā. Tiek pat domāts, ka Amerikas valdība šādus izmanto pret cilvēkiem, kas pastrādājuši sliktas lietas. Nesen tika izveidots oda drons. Izmēros un formā tieši kā ods. Tomēr, cilvēki ir izdomājuši veidu kā to iepildīt ar bīstamām infekcijām. Tu pat nepamani, kā tev iedzeļ ods, tu pat nepamani, kā tev iedzeļ nāvējoša slepkavību lietiņa. Drīz tu attopies ar ebolu vai malāriju vai holeru vai vēl kādu nāvējošu slimību.
Tas arī viss, es ceru, ka tev patika un esmu priecīgs par katru plusiņu