Daudzās holivudas filmās var pamanīt, kā "parāda" hakera darbu. Bet, kā jau vienmēr, filmās visu "izrotā" un padara daudz interesantāku, lai, protams, skatītājiem ir interesanti. Tatad pastāstīšu 4 nepatiesus mītus, kuriem mēs visi tik muļķīgi ticam.
4 nepatiesi mīti par hakeriem7
1) Var uzlauzt jepkuru serveri caur internetu
Parasti, kad ir runa par "uzlaušanu" filmās , tad notiekti tur centīsies uzlaust kaut kādu centrālo datoru. To "centrālo datoru" filmās tik bieži piemin, ka kāds cilvēks ir pat izveidojis par to dziesmu ( video raksta beigās ). Bet kas ir centrālais dators? Parasti filmās parāda, ka vienkārši uzlauz, piemēram, CIP mājaslapu un tu jau esi centrālajā datorā, kur var uzzināt info par visiem aģentiem un par kādiem slepeniem ieročiem. Īstenībā paši padomājiet, kāda jēga tādām organizācijām likt tādu informāciju internetā? Nu ja pastrādāt tā nopietnāk, varbūt var arī tikt pie kādiem agentu loginiem un parolēm. Bet jau paši faili taču neglabāsies internetā, tas vienkārši ir stulbi. Kā piemēru var ņemt Edward Snowden, kurš dabūja daudz informācījas par NSA plāniem. Viņš tos failus nemeklēja stundām ilgi internetā. To info viņš dabūja CIA , kur viņš strādāja par adminu ar lielu piekļuvi failiem. Paši padomājiet, kapēc, piemēram, Microsoft vajadzētu piebāzt serverus ar kaudzi slepeniem failiem...Tas ir tas pats, kas uzstādīt seifu priekš ieročiem...sev pagalmā...no bieza stikla.
2) Hakerēšana ir nelegāla, slikta un bezkaunīga...
No vienas puses tā ir taisnība, tāpēc hakeri dalās divās grupās: "Melnā Cepure" un "Baltā Cepure".
"Melnās Cepures" hakerē savu tumšo iemeslu dēļ, bet "Baltās Cepures" mēģina apturēt viņus. Protams, lielākā daļa hakeru izdomā veidus, kā nelegāli eksportēt programas internetā. Piemēram, jums ir nācies saskarties ar tām kaitinošajām reklāmām brauzerī. Sākumā it kā nekas tāds nebija, bet pēc kāda laika vienkārši no viņām nevar aizbēgt, dažkārt pat antivīrusa programmas nespēj tos atvairīt. Tāpēc dažkārt lielas kompānijas pieņem darbā "Baltās Cepures", lai uzlauztu viņa saitus un pēc tam pastāstītu, kā viņi to izdarīja. Ir vēl viens darbs, ar ko nodarbojas "Baltās Cepures". Viņi mēģina atrast kādu bagu kādā populārā saitā un pēc tam paziņo par tiem administrācijām. Piemēram, FaceBook maksā minimums ap 500$, ja tiek atrast kāds bags. Google var samaksāt līdz pat 20 000 $, ja tiek atrasts patiešām nopietns bags. Google pēdējos 3 gadus ir samaksājusi 2 milijonus dolāru par kļūdu atrašanu. Tapēc, ja ir hakeri, kas patiešām cenšas uzlauzt populārus saitus , bet ne jau tāpēc, ka viņi ir kādi anonīmie, kas cīnās par varu. Tas tāpēc, lai padarītu populārus saitus vēl drošākus un jā - katra kļūda saitā nozīmē naudu. Ir pat saiti ar sarakstiem ar citiem saitiem, kurus vajag uzlauzt un par to tev maksā reālu naudu. Tāpēc "Baltās Cepures" darbs ir labs bizness.
3) Lūk tā izkatās haķera darbs (attelaa).
Filmās bieži vien, kā minēju, visu pārkrāso. Un pieži vien hakera darbu, lūk, tādu pataisa, ko parasts cilvēks neko un nekad nesapratīs. Īstenībā ja jūs aizietu pie hakera offisā vai hakeru konferencē (ja , viņiem pa tiešām ir arī konferences), tad jums vienkārši liksies, ka viņi sēž internetā, skatās kādu videoklipu vai sērfo pa FaceBook. Protams, ciparu rindas izskatās forši, bet cilvēka smadzenes labāk strādā vienkāršākos uzdevumos.
4) Haķeri raksta pa klaviatūru nežēlīgā ātrumā .
Filmās un seriālos bieži rāda, kā hakeri vienkārši nežēlīgā ātrumā strādā pie datora. Pietiesībā, lai uzlauztu kādu saitu, tev vienkārši vajag programmu un nospiest pogu OK, un programma visu pati izdarīs. Tad pa to laiku tu vari padzert tēju, iziet ārā, paskatīties kādu filmu.
Tagad jūs zināt, kā filmās rodas nepatiesi mīti. Un tas jau arī nav tikai par hakeriem