Izlēmu, ka manam 4. rakstam jābūt nedaudz nopietnākam un saistībā ar kaut ko no zinātniskās jomas
un tieši uzdūros kādam interesantam tematam par izgudrojumiem, un lūk ko atradu:
Izlēmu, ka manam 4. rakstam jābūt nedaudz nopietnākam un saistībā ar kaut ko no zinātniskās jomas
un tieši uzdūros kādam interesantam tematam par izgudrojumiem, un lūk ko atradu:
Sprāgstoša baktērija.
Zinātnieki, kas strādā sintētiskās bioloģijas jomā, ir izdomājuši jaunu veidu kā izārstēt slimības. Ar izdomājuši, es domāju, ka viņi iedvesmojušies no Transformera filmās redzētajiem sprādzieniem
Zinātnieki ir radījuši šūnas, kas pēc saskarsmes ar noteiktiem patogēniem burtiski eksplodē, nogalinot gan patogēnu, gan sevi pašu.
Jā, zinātnieki ir izdomājuši, kā izārstēt cilvēku ar eksploziju palīdzību...
Tumsā spīdoši suņi.
"Suns ir cilvēka labākais draugs" lai kurš to būtu teicis, viņš meloja, jo mēs visi zinam, ka cilvēka labākie draugi ir tumsā spīdošas mantiņas.
Zinātnieki Dienvidkorejā ir apvienojuši pūles gan, lai cīnītos pret Alcheimera un Parkinsona slimību, gan arī, lai radītu suni, kas tumsā spētu spīdēt.
Tieši tā, pateicoties Dienvidkorejas zinātniekiem, tagad uz zemes eksistē arī suņi, kas tumsā spīd...
Pretmalārijas odi.
ASV zinātnieki ir nolēmuši, ka visefektīvākais veids kā iznīcināt malāriju un tropu drudzi ir odi.
Ar ģenētiski modificētiem odiem, kuru dzīves ilgums ir lielāks un, kuri ir dabiski izturīgi pret malāriju, zinātnieki cer, ka izdosies apturēt malārijas izplatību un galu galā izkaust to. Zinātne iekaro visu!
Sprāgstvielu atrodoši augi.
Zinātnieki, šķiet, nogarlaikojušies ar tādām radībiņām kā bites un peles, viņi mēģinājuši izmainīt augus, lai tie varētu meklēt sprāgstvielas.
Dr. Džeida Medforda ir attīstījusi augus, kas kļūst balti tiklīdz saskarās sprādzienbīstamam un vides piesārņojošam objektam.
Kāpuri ar zirnekļa indi.
Zinātnieki, kas pavisam noteikti nav skatījušies B kategorijas šausmu filmas, ir izdomājuši, ka sakrustot kāpura gēnus ar zirnekļa gēniem ir pavisam laba ideja.
Zirnekļtārps, zirnekļtārps...
Tumsā spīdoša medūza.
Zinātnieki ir izmantojuši žurku un silikona šūnas, lai radītu mākslīgu tumsā spīdošu medūzu.
Tā peldod un uzvedoties kā īsta medūza, ja to ievietojot elektriskajā akvārijā.
Sintētiskā telepātija.
Redzot cik grūti ir saprast, ko cilvēks domā - zinātne mums ir devusi iespēju ielūkoties vienā no vispieprasītākajām superspējām - telepātijā.
Militārām vajadzībām ir izstrādāta sintētiska ierīce, kas spēj nolasīt elektrisko aktivitāti cilvēka smadzenēs un gandrīz kvalitatīvi nolasīt cilvēka domas, tādā veidā nosūtot kareivim signālu, ko pretī esošais uzbrucējs gatavojas darīt...
Lāzerieroči.
Militārie izgudrotāji, jau gadiem ilgi noraidot manus ēpastus un vēstules ar lūgumu izgatavot superieroci, ir beidzot izgudrojuši ieroci, kas spēj šaut ar lāzeru.
Šim jaunākajam ierocim ir ļoti liels diapazons un šis būs masveida jauninājums Amerikāņu Navy.
Bruņu gēls.
Zinātne vienmēr centušies cīnīties ar to, lai mēs paši sevi nenogalinātu. Tagad viņi ir izgatavojuši šķidro gēlu, kas sacietē pēc trieciena. Gēls ir ložu necaurlaidīgs un viegls. Tas dod kareivim iespēju aizsargāties, bet nu ja gadījumā tas nenostrādā, tad žēl...
Reģenerācija.
Zinātnieki ir izdomājuši veidu, kā atgūt cilvēkam kādu zaudētu ķermeņa locekli.
Kaprālis Isaias Hernandez, kas kaujas laikā vairs 70 procentīgi nejuta savu kāju, atgriežoties mājās teica, ka viņa kājas muskuļi nekad netiks izdziedināti un viņam arī ar kājas amputēšanu labāk nepaliks. Izlemjot, ka kāju saglabās - Hernandezs un klīniskais pētnieks Stīvens Volfs izmēģināja jaunu pieeju - cūkas urīnpūsli.
Ārpusšūnu matricei, jeb EMC ir spējas atjaunot kāda organisma dabiskās dziedināšanās spējas, kaut kādā veidā izmantojot cūkas urīnpūsli.
Galu galā Hernandezs atjaunoja lielāko daļu kāju muskuļu un tagad viņa kāja ir tik pat stipra, cik otra.
Paldies, ka lasīji!