Ja raksts saņems pietiekami daudz ovācijas, tad ir iespējami gaidāma 2. daļa par visumu vai arī 10 fakti par kaut ko citu.
Ja raksts saņems pietiekami daudz ovācijas, tad ir iespējami gaidāma 2. daļa par visumu vai arī 10 fakti par kaut ko citu.
Ja divi metāla gabali saskartos kopā visumā, tad tie sakausēsies kopā veidojot vienu metālu, to sauc par auksto metināšanu. Šadas lietas nenotiek uz Zemes, jo mūsu atmosfēra to neļauj. Ši noteikti varētu būt liela problēma visiem satelētiem un raķetēm, bet takā tie nāk no Zemes tiem jau ir atmosfēras apvalks, kas tos pasargā.
Lielākā daļa no mums tic, ka zina visas Saules sistēmas planētas. Mums ir Merkurs, Venēra, Zeme, Marss, Jupiters, Saturns, Urāns, Neptūns un Plutons, bet kopš 2006. gada Plutons vairs nav uzskatāms par planētu, bet gan par pundurplanētu. Bet ja es tev pateiktu, ka tālāk Saules sistēmā ir vēl pundurplanētu, kā Ēriss, Sedna, Haumea, Makemake, kā arī vēl Cēres, kurš orbitē Sauli starp Marsu un Jupiteru.
Kad kāds jautā par Melno caurumu pirmais, kas ienāk prātā ir divdimensionāls disks, kas iesūc visu iekša un izsūc nezin kur. Tas viss ir pateicoties visām sci-fi filmām un seriāliem, bet patiesība melnie caurumi ir kā Sfēras (skat. bilde), kas iesūc visu no visām pusēm.
Mūsu Saule, nu tu zinu tā "maziņā" lietiņa, ka uztur tevi dzīvu, patiesībā nav dzeltena vai oraņdža. Tā rādās tādās krāsās tikai dēļ mūsu atmosfēras. Ja tu spētu ilgstoši skatīties uz Sauli un nepalikt akls, tad tu redzētu, ka tā patiesīā ir balta
Populārajā filma "Alien" tika pieminēts, ka Visumā neviens nevar dzirdēt tevi kliedzam, ir ļoti patiesi ņemot vērā, ka skaņas viļņi nevar pārvietoties bez atmosfēras. Bet ja tu jebkad atrodies visumā, kosmonauta terpā ar draugu arī terpā un jūs saprotat, ka radio komunicēšanās nedarbojas, tad ir iespējams runāt pieliekot savas galvas vienas pie otras, tādējādi izveidojot tiltu caur kuru skaņa varētu ceļot.
Ir visvisādas zvaigznes visumā, kā piemēram ši ar ļoti vieglu vārdu ko atcerēties WISE 1828+2650. Interesanti ir tas, ka tās temperatūra ir no -23 - 127 *C (-9 - 261 *F). Otra interesanta zvaigzne ir BPM 37093 ( ko viņi domāja, kad izgudroja šos nosaukumus?!?), Kuras kodols ir veidots tīri no dimantiem. Un vēl trakākas ir neutrona zvaigznes, kuru edāmkarotes daudzums jau svērtu 100 miljons tonnu.
Līdz šim nav nekādu ziņu par ciplanētiešiem, vismaz publikai nav. Bet ir atrastas līdz šim ap 50 tuvumā ap 20 gaismas gadiem uz kurām ir labi apstākļi, lai uz tām atrastos dzīvība.
Aprīli 2010. gadā tika pamanīts nezināms objekts kuru nosauca par M28. Objekts nez no kurienes sāka laists arā nezināmus radio signālus. Ir vairākas teorijas par to kas tas ir, bet nav neviena droša iemesla kas tas ir.
Vai tu zināji, ka mūsu pašu galaktika Piena ceļs šobrīd satriecas ar citu daudz mazāku galaktiku, kas atrodas 70'000 gaismas gadus no šejienes, bet tas neradīs parāk lielu postu, jo nezināms vai abi patiešam satrieksies ņemot vērā, ka tam vajadzīgs tik liels laiks, lai nokļutu pie mums. Kaut kas līdzīgs šim notiks pēc pāris miljardu gadu Andromeda galaktika satrieksies ar mūsu veidojot Milkadromeda galaktiku
UY Scuti ir līdz šim lielākā zināmā zvaigzne, tās diametrs pārsniedz Saules diametru par nieka 5 miljardu reizēm. Ja to novietotu Saules sistēmas centrā, tad tā iekļautu sevī visas planētas līdz pat Jupiteram