HONEGAR;; 1959 gadā, Dr. DeForests C. Džārviss izgudroja "Honegar" (no honey un vinegar - etiķis un medus). Tas ir 50/50 medus un ābolu-sidra etiķa maisījums. Džārvisu iedvesmoja Vermontas fermeru, kuri viņam likās ļoti veselīgi, dzeršanas ieradumi. Lai gan, šī recepte nekad neieguva savu potenciālo popularitāti, zinātne tajā visā nav nemaz tik slikta. Gan medus, gan ābolu-sidra etiķis satur svarīgus antioksidantus un tiek izmantoti kā zāles artrītam.
HYDROGEN BLIMPS;; Kad uzbūvēja Hindenburgu 1931 gadā, tā ražotāji pieļāva lielu kļūdu izmantojot ūdeņradi, nevis hēliju, lai to paceltu gaisā. Ūdeņradis bija lētāks un vieglāk pieejams, bet ar savu negatīvo parādību - viegli uzliesmojošs. Tā izrādījās problēma 1937 gadā, kad lidaparāts aizdegās un nogāzās 36 sekundēs. Mūsdienīgajām versijām izmanto daudz drošāko versiju - hēliju.
MATI BUNDŽĀ;; Siers, gaļa, sardīnes - nekas tā riktīgi labs nekad nav nācis no bundžām. Mati nav izņēmums. Televīzijā ļoti reklamēts produkts - uzpūšamie mati ir domāti plikpaurības piesegšanai. Kad pielietots, bundža izdala smalku pulveri kurš izskatās mazliet labāk kā, ja tu būtu lietojis pūšamo krāsu.
DDT;; DDt bija jābūt maģiskajam ļidzeklim pret kukaiņu izplatītām slimībām kā malārija. Atklāts 1873 gadā, DDT netika lietots masveidā līdz 1939 gadam, kad Šveiciešu ķīmiķis Pauls Hermans Mullers pamanīja tā iedarbību kā pesticīdam otrā pasaules kara laikā. Šis atklājums viņam nesa Nobela Prēmiju 1948 gadā. Pēc kara tā pielietošana izplatījās neiedomājamā ātrumā; no 1942 līdz 1972 gadam, kādi 1.35 miljardi galonu DDT tika izlietoti A.S.V. Neviens gan tā īsti nepadomāja ko DDT nodara videi, ja katru gadu tik neiedomājamos daudzumos tik izplatīts stiprs pesticīds. Izrādās DDT izraisīja auglības un neiroloģiskas problēmas cilvēkiem un tas virzījās pa dabas barības ķēdi, saindējot putnus un citas dzīvas radības. Vielas lietošana samazinājās, un 1972 gadā, DDT lietošana tika aizliegta visā A.S.V.
AUTO-TUNE;; Tā ir tehnoloģija kas ir spējīga sliktiem dziedātājiem izklausīties labu, un ļoti sliktiem dziedātājiem izklausīties kā robotiem. Tas liek dziedātājiem kā Kanye West un Cher domāt, ka viņiem ir iespēja spīdēt.
Reklāma
RED DYE No. 2;; Starp daudzajām neveselīgajām krāsvielām 1970 gados, 'Red Dye No. 2' (Sarkanā Krāsa No.2) tika aizvākta pēc tam kad Sovjetu zinātnieki apgalvoja, ka testi uzrādīja saikni starp šo krāsvielu un vēzi. Vai panika bija pārāk liela? Visticamāk - neviens nekad necieta no šīs krāsvielas ēšanas. Bet fakts ka šīs bailes pielāgoja ka sarkanie M&Ms neparādās paciņās desmit gadus, ir pietiekami ievērojami lai parādītos šajā sarakstā.
FORD PINTO;; 1971 gada modelis ir pilnīgi noteikti, bez sāncenšiem, visu laiku sliktākā mašīna. Tā nu tas ir kad mašīnai ir slikta tendence, tiešā nozīmē, uzsprāgt kad tā ir iesaistīta avārijā kur tai ietriecas pakaļā. Lai situāciju padarītu vēl sliktāku, leģendāra bija Ford kompānijas piezīme uzzinot par notikušo - viņi uzstāja ka lētāk būs cietušajiem samaksāt kompensācijas nekā salabot Pinto.
IZPLETŅ-JAKA;; Jūs visticamāk zinat kur tas viss ved. Uz leju. Ātri. Izveidota 1912 gadā, tai bija augsta-profila atklāšanas ceremonija, kad tās izgudrotājs Francs Raihelts, to uzvilka lai lektu no Ēfeļtorņa. Tā neatvērās. Raihelts nomira.
Reklāma
BETAMAX;; Betamax nebija tik slikts produkts, vairāk mācība sliktā tirzniecībā. Betamax bija ierīce video ierakstīšanai kurai bija sāncensis - VHS. (Mana personīgā piezīme spoki.lv lasītājiem: rakstā netika paskaidrots kā īsti šī sistēma ierakstīja video, ja kāds zin, lūdzu ierakstiet komentārā un es papildināšu rakstu) Betamax varēja ierakstīt stundu garus video, turpretīm, VHS varēja ierakstīt divas stundas. Šī mazā spēja bija pietiekami lai VHS izvirzītos vadībā, un Betamax tā arī nekad neieguva savu potenciālo popularitāti un par viņu visi aizmirsa.
BĒRNU BŪRIS;; 1930 gados Londonas aukles, kurām nepietika vietas mazajiem, iegādājās bērnu būri. Tas ir precīzi kā tas izklausās - jokains stiepļu veidojums, patentēts A.S.V. 1922 gadā, kas ļauj tev pretendēt uz vietu, ārpus tava pilsētas dzīvokļa loga, tavam mazulim. Riskanti, bet parocīgi. Cik mīļi; cik slimi.