Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
46
74

Tuvojoties vasarai, automašīnu īpašniekiem jādomā par šai sezonai atbilstošu auto riepu nomaiņu. Ieteicamais laiks, kad var droši nomainīt ziemas riepas pret vasaras riepām, ir tad, kad diennakts vidējā temperatūra ir vismaz +7 ℃. Savukārt riepas ar radzēm drīkst izmantot līdz 1. maijam.

nbspDaži padomiAtceraties... Autors: EV1TA Vasaras riepas ar Jaunasriepas.lv
1.

 

Daži padomi:

Atceraties par pieciem gadiem:
Pēc piecu gadu riepu ekspluatācijas, mēs ieteiktu uzmanīgi sekot riepu stāvoklim un apsvērt iespēju nomainīt tās.

 

Desmit gadi ir maksimums

Ja riepas netika mainītas 10 gadus no to ražošanas datuma, drošības pēc, Jaunasriepas.lv rekomendē nomainīt vecas riepas uz jaunām. Pat ja Jums liekas, ka riepas vēl ir lietojamas, jo tām ir vēl pietiekami dziļš protektors. Tas attiecas arī uz rezerves riteni. 

 

Pareiza ekspluatācija pagarina riepu mūžu

Jūs varat pagarināt savu riepu ekspluatācijas mūžu, uzturot pareizu gaisa spiedienu, veicot regulāru riepu rotāciju un transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa uzturēšanu kārtībā.

Aplūkojiet mūsu ieteikumus un riepu testus

Oriģināls aprīkojums: ievērojiet transportlīdzekļa ražotāja riepu maiņas ieteikumus.

 

Kā pārbaudīt riepu ražošanas datumu?

Uz katras riepas sāna malas ir izdrukāts kodēts marķējums ar ražošanas datumu. Četri cipari, pirmie divi cipari norāda uz ražošanas gada nedēļu (no 1 līdz 52), bet otrs ciparu pāris norāda uz ražošanas gadu.

 

Man vajag nomainīt riepas. Kādi ieteikumi?

Galvenie ieteikumi

- Jaunasriepas.lv rekomendē nomainīt visas četras riepas vienlaicīgi, lai garantētu maksimālu drošību, vienmērīgu nodilumu un saķeri visām riepām.

- Veltiet laiku izpētei. Jūs varat izvēlēties tās pašas riepas, kas stāv tagad uz auto vai nopirkt citas riepas, kas atbilst auto ražotāja rekomendācijām.

- Mainiet jaunas riepas un regulējiet savirzi pie profesionāļiem.

 

Jaunas riepas kopā ar lietotām?

Ja Jūs iegādājaties tikai divas jaunas riepas, montējiet tās uz aizmugurējo asi. Ideāli ir nomainīt visas četras riepas, bet mēs saprotam, ka mest ārā divas uz pusi nodilušas riepas nav ekonomiski izdevīgi.


Nav nekādas starpības, vai Jums ir auto ar pakaļējo piedziņu, priekšējo, vai pilnpiedziņu, sporta auto, vai SUV. Pērkot tikai divas jaunas riepas, Jums vajadzētu tās montēt uz pakaļējo asi. Ja aizmugurē ir uzstādītas jaunas riepas, tas palīdz samazināt potenciālo risku zaudēt saķeri (sanesi pagriezienā) ar ceļa segumu mitros apstākļos. Dziļāks protektors pakaļējās ass riepām nodrošina labāku vadāmību, saķeri ar slapju ceļu un ūdens izvadīšanu. Dziļāks protektors priekšējās ass riepām uzlabo bremzēšanu uz mitra ceļa (braucot taisni).

 

Vai es varu izmantot riepas ar dažādiem ātruma indeksiem?

Ja uz transportlīdzekļa ir uzstādītas riepas ar dažādiem ātruma indeksiem, riepas ar zemāku indeksu jānovieto uz priekšējās ass. Tas ļaus novērst potenciālo iespēju aizmugurējiem riteņiem zaudēt saķeri (pārlieku liela pagriežamība jeb oversteer). Iespējams, ka tas var ietekmēt auto vadāmību, un auto maksimālais ātrums būs ierobežots ar zemāko ātruma indeksu.

 

Kas man jāievēro liekot dažādas riepas uz pilnpiedziņas (4x4) auto?

Ja transportlīdzekļa instrukcijās nav norādījumu par dažādu riepu izmantošanu, ievērojiet šādus noteikumus:

- Izmantojiet vienādas riepas. Visām četrām riepām ir jābūt vienāda izmēra.

- Nejauciet riepas ar atšķirīgu protektora rakstu.

 

Pērkot 4 jaunas riepas ar atlaides kodu 5jr123 Jūs saņemsiet papildus 5% atlaidi.

46
74
Lasi vēl labākos rakstus: