local-stats-pixel fb-conv-api

Latvijas skolās gada aktīvākais fizikas eksperimentu laiks2

40 1

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā „Fizmix Eksperiments” rit aktīvākais posms – vairāk nekā tūkstotis skolēnu visā Latvijā aktīvi veic praktiskus fizikas eksperimentus. Aprīļa beigās 10 komandas no katra reģiona, kuras būs ieguvušas precīzākos eksperimentu rezultātus un būs pratušas atrast pareizās atbildes risināmajiem uzdevumiem, tiksies konkursa fināla kārtās.

„Erudīcijas konkurss ir pamudinājums reizi gadā pāris mēnešus veltīt aktīvai fizikas apgūšanai. Nereti mācoties pamatskolā jaunieši pat neaizdomājas, ka fizikas zināšanas ir vajadzīgas ne tikai inženieriem un zinātniekiem, bet arī arhitektiem, pilotiem un sportistiem. Ikdienā jaunieši tās apgūšanai ārpus mācību stundām velta ļoti maz laika – visbiežāk tā ir stunda vai divas nedēļā,” stāsta AS „Latvenergo” erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” projektu vadītāja Danute Kindzule.

Erudīcijas konkursa dalībnieki – 8. un 9. klašu skolēni – aptaujā norādījuši, ka fizikas apgūšanai ārpus mācību stundām 39% jaunieši velta vienu stundu nedēļā, 37 % divas stundas nedēļā, 18% trīs līdz četras stundas nedēļā, bet 6% piecas un vairāk stundas nedēļā. Vaicājot jauniešiem, kas vairotu viņu interesi par fiziku, jau vairākus gadus jaunieši viedoklis ir nemainīgs – vairāk eksperimentu un praktisko darbu, fizikas sasaiste ar reālo dzīvi, interaktīvi piemēri un iespēja piedalīties ārpus klases aktivitātēs.

40 1 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

 emotion 

2 0 atbildēt

 emotion  emotion  emotion 

0 0 atbildēt