Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
111

Labs vakars, nakts vai diena - kad nu lasiet šo rakstu. Līdz pasaules čempionātam hokejā vairs tikai 16 dienas un uzskatu, ka ir īstais brīdis veikt nelielu ieskatu tajā ko šī sezona runā par Latvijas hokeju. Protams, šur un tur, kāds mūsējais spēlē play- off un Latvijas u-18 izlasei rīt un parīt cīņas par palikšanu elitē, kā arī PČ lielajiem "večiem", bet tas diži manu skatījumu uz šo sezonu nemainīs. Kāpēc sapratīšiet lasot aprakstu.

.

Mūsējo joprojām netrūkst KHL... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja šīs sezonas īss apskats un analīze
1.

Mūsējo, joprojām, netrūkst KHL (pat nerēķinot Dinamo), 3 spēlētāji Šveicē, 1 NHL, bariņs AhL+ Binduļa līgums ar Capitals, atzīstama Džeriņa un Roberta Bukarta spēle Čehijā, abi veterāni neslikti spēlē Vācijā, bet jau kuro gadu tukšums Somijā un Zviedrijā (runa par top līmeni). Par ko tas liecina? Hokejs stāv uz vietas - ir jaunie talanti, kas izsitās Ziemeļamerikā un ir tuvu NHL (vismaz šķietami), ir spēlētāji, kas ir spēlējuši pietiekami labi, lai spēlētu labos klubos tepat, bet nav kāpuma. Nav vairs tehniķu ko gribētu zviedri un arī NHL, joprojām, nav atgriezušies laiki ar 3-4 mūsējiem kaut rotējošiem no viena kluba uz otru. Pirms pāris gadiem ar Ķēniņu un Zemgu kā puslīdz stabilām vērtībām + cerīgo Gudļevski likās, ka ir atgriezies laiks ar vairākiem nhlistiem - pagāja īss brīdis un visi šie hokejisti ir regresējuši. Iemesli - Ķēniņam, visticamāk traumu dēļ - arī Šveicē viņš ne tuvu nerāda savu labāko sniegumu, Zemgum arī traumas un laikam jau Bailsma nav viņa treneris un Gudijam, visticamāk, sāk beigties gāze un cerības par nākotni Tampas sistēmā.

 

Protams ir jaunie ar zināmu... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja šīs sezonas īss apskats un analīze
2.

Protams, ir jaunie ar zināmu cerīgumu - Jevpalovs, kurš neskatoties uz nebūt ne labu statistiku biezi ir 1. maiņā, Bindulis (ar sliktu aizsargu, jo īpaši nedraftētu Capitals līgumu neparakstīs. Jāsaka gan, ka pārbaudes spēlēs izlases rindās viņš pagaidām nešķiet nekas super special), ierasti jau labā nozīmē aprunātie Balceris, Dzierkals un Rubīns, arī Čukste un abi gados jaunie vārtsargi -Mitens un Kivlenieks (apsveikumi par savas līgas labākā vārtsarga titulu).

Saliekot visu šo kopā nākotne nešķiet nemaz tik melna, taču arīne ļoti spoža - nevienam no latviešu potenciālajiem nākamajiem talantiem nav tāda statistika, lai viņi kļutu par NHL pirmo maiņu spēlētājiem. Un reti kurš no viņiem ir tāds, kas labi iederās čekeru maiņās. Iedomājieties mazo nazīti kā čekeri kādā komandā - nav viņs tēva/dēla Domī tipa spēlētajs, kas ir sēdoša suņa augumā, taču dod bietē. Viņš ir drīzāk potenciāls jaunais Ņiživijs - tamborētājs, metējs un piespēlētājs

Protams par scarono ir... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja šīs sezonas īss apskats un analīze
3.

Protams, par šo ir jāatcerās arī tas, ka spēlētājs NHL ir koks ar 2 galiem - ja viņš ir labā komandā PČ viņu neredzēt. Bet mums katrs trūkstošais labais spēlētājs ir lielas galvassāpes. Turklāt, tas pats attiecās uz olimpiādēm (ok, uz Koreju nebrauksim, bet cerams uz Ķīnu tiksim - jāsaka gan, ka lieku 80%, ka Ķīnā NHL būs atpakaļ)

Spēlētāji NHL un arī top līgās nav vienīgais kvalitātes rādītājs, bet ļoti nozīmīgs gan. Pieminēju, ka mūsējio nav Somijā vai Zviedrijā. Vai, kāds mūsējais tur vispār varētu spēlēt? Nerēķinot šīs sezonas sniegumu Dārziņš, kuram jau ir Somijas pieredze jaunībā, tāpat arī nerēķinot šo sezonu Indrašis, jebkurš mūsu Khlists leģionārs un vairāki no nosauktajiem jaunajiem puišiem ZA līgās pie nosacījuma, ka viņiem ir labs aģents un nav velme turpināt sisties ZA vai arī atgriezties Dinamo. Ja, kāds teiks, ka neņemot vērā šo sezonu Indrašis vai Dārziņš nav spējīgi pavilkt Zviedrijas vai Somijas līmeni atgādināsu 2 lietas - gan Dinamo, gan KHL nav trūcis gadījuma, kad šo čempionātu līderi spēlē ļoti blāvi, gan ja ņem vērā to, ka 2010./2011/ gadā Armands Bērziņš un Kaspars Saulietis varēja aizvadīt pilnas un tīri pieklājīgas sezonas Somijas Elites klubā HPK - spēlētāji, kurus regulāri sauc par nederīgiem gan Dinamo, gan izlasē - tad arī klasi meistarīgākie Dārziņš un Indrašis to varētu. Līdz ar to meistarība nekur nav zudusi. Ir problēma ko sauc par aizsēdēšanos. Daudzi saka, ka slavēt Dinamo ir būt komunistam. Es, joprojām, uzskatu, ka dot iespēju spēlēt saviem puišiem labā čempionātā (to, ka KHL ir stiprs čempionāts nevar noliegt) nav slikti, tikai ir nepareizs izpildījums.

Ja Dinamo būu fārms reāls... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja šīs sezonas īss apskats un analīze
4.

Ja Dinamo būu fārms -reāls fārms VHL vai Bač, kur sūtīt pustraumētos, kur iespēlēt HK Rīgu pāraugušos, uz kurieni sūtīt cerības nepiepildījušos vai slinkos - tad būtu daudz mazāk to, kas spēlē slinki - ja būtu reāla divvirzienu sistēma nevis "paraugnosūtījumi" uz Liepāju + ja Dinamo būtu normāla vadība un treneris. Pie pareizām darbībām Dinamo nebūtu ne vainas, patreiz Dinamo ir vieta, kur nopelnīt vai arī iegūt otro iespēju (Lipsbergs, E. Kulda, Kalniņš, Golovkovs) samērā jauniem hokejistiem, kam līdz galam nesanāca karjera. Būsim reāli - ja nebūtu Dinamo Kalniņš nespēlētu top čempionātos, jo nevienam viņš neinteresētu. Neviens top klubs neskatītos uz Mol līgas vārtsargu. Pēc šīs sezonas ja Dinamo pajūk vai ja Kalniņam aug ambīcijas - tajā pašā KHL vai otrā līmeņa Eiropas čempionātos iespējas būs. Līdz ar to nevar teikt, ka Dinamo ir tikai slikts. Tiesa tieši uz šo brīdi tas dara vairāk slikta dēļ absolūtās bezsistēmas, kas tur valda. Pirmajos gados bija citādāk.

Latvija netika uz olimpiādi ... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja šīs sezonas īss apskats un analīze
5.

Latvija netika uz olimpiādi - to būtu jāsauc par kritumu. Es šeit teikšu - mums bija grūtākie pretinieki pēdējo 20 gadu laikā. Kad pēdejo reizi mums, lai tiktu uz OS bija jācīnās pret komandu, kur gandrīz puse bija no NHL un pārējie no top čempionātiem? Kazahi cīnoties par Sočiem, kuriem ir bāzes klubs Baris KHL un daži no līderiem ir epizodiski paspīdējuši NHL? Arī viņus mēs uzvarējām ar veiksmes palīdzību (paldies Spruktam un paldies Dalmenam), bet Kazahstāna 2013 ne tuvu nav Vācija 2016. Ir jāstrādā un uz Ķīnu brauksim mēs nevis kāds cits. Savlaicīga trenera piesaiste, turklāt, potenciāli ļoti laba trenera piesaiste ir solis pareizajā virzienā. Ar piebildi ja darbi tā tiks risināti katru gadu un šis labais treneris netiks padzīts pie pirmajām grūtīām vai vārdiem par lielāku algas čeku.

Tieši šajā brīdī arī nonāku pie iemesla kāpēc neuzskatu par vērā ņemamu to, ka nav bijis PČ un nav beidzies u-18 pč. Par u-18. Jau pirms šī čempionāta sākuma bija skaidrs, ka mēs cīnīsimies par palikšanu un Latvija jau ierasti U izlasēs rotē, līdz ar to tas nav būtisks faktors. Arī tas, ka šī U izlase nav ar izteiktiem līderiem un spēlē švaki daudz neietekmē. Savukārt par PČ - tas būs vērā ņemams faktors tikai A) ja pēc ilga pārtraukuma tiekam astotniekā vai b) ja izlidojam no elites. Abi šie faktori ir samērā mazticami. 

Latvijas čempionāts Tik... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja šīs sezonas īss apskats un analīze
6.

Latvijas čempionāts. Tik interesants čempionāts kā šogad sen nav bijis. Jau sākot ar mirkli, kad Zemgale piesaistīja Vasiļjevu par treneri un Kurbads sāka vākt bijušos izlašniekus un citu komandu ieepriekšejās sezonas līderus pie sevis bija skaidrs- līmenis kāps. Līmenis arī kāpa, protams, ne ļoti daudz, bet kāpa. Arī play- off par to liecināja, ņemot vērā faktoru, ka visur bija maksimums spēļu. Labs faktors ir arī tas, ka apakšgala komandas biežak kā citus gadus spēja iekost līderiem.

Summējot visu aprunāto Latvijas hokejs stav uz vietas. Šur tur kāpumi, šur tur kritumi, šur tur dīkstāve. Labi tas nav, jo vissliktākā lieta ir stagnācija. Kas to var izkustināt? Iniciatīvas no vietējiem hokeja darboņiem - klubu īpašniekiem, federācijām, hokejistiem. Sistēmas attīštīšana un nauda. CIk ir liela cerība, ka tas notiks? Es nezinu. Skatīsimies. Paldies tiem, kas izlasīja. Par lielu hokeju un lielu Latviju!

0
111
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 19.04.17 09:52
3
0

atbildot uz motorhead komentāru " Labs raksts. Mani gan vairāk satrauc fu... " Par futbolu man nav tik plašu zināšanu kā hokeju un uzrakstīt rakstu ar vārdiem, kas sastāvētu no vārdiem - "viss ir pilnīgā pakaļā sevišķi nav vēlmes". Tas, kas notiek ar futbolu arī ir mūsu acu priekšā, jo notiek tepat Latvijā - spēlētaji bez prakses, izsaimniekots stadions, toto utt. Daļa no tā ko rakstīju par hokeju,tomēr, notiek tālu no Latvijas. Un par Euro 2004 - iespējams, tieši tas arī aizmālēja acis un deva iespēju izsaimniekotājiem runāt, ka viss ir izcili un nostādīt futbolu tur, kur tas ir tagad nestrādajot, bet bāzot kabatās.

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 19.04.17 15:44
2
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Kalvītis ir labs LHF prezidents vai nē?... " Pēc nepilna pusgada netaisos par to spriest.

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 19.04.17 09:02
0
0

Labs raksts.

Dinamo sakarā domāju, ka vajag tā: nopirkt tiešām labus leģionārus par lielākām summām pirmajai maiņai. Pārējās maiņas taisa no pašmāju "jaunajiem" - Kulda, Lipsbergs, Jeļisejevs, Golovkovs, labākie no HK Rīga. Rezultātu taisa pirmā maiņa + jaunie dabū daudz spēlēt. Kalniņš vārtos un kādu spēli ļaut spēlēt arī kādam vārtsargam no HK Rīga. Man šķiet, ka visu sezonu laikā vēl neviens HK Rīga vārtsargs tā īsti nav spēlējis KHL spēlē.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 19.04.17 11:30
0
0

  

Asais pipars avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa SākumskolnieksMedaļa Sertificēts spoks
  Asais pipars 19.04.17 19:04  
0
0
Pie fiziska piestradas,bus labi rezultati. To ari Hartlijs un ieprieks Nolans mineja.
SAMSS avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Nostradams
  SAMSS 19.04.17 21:29
0
0

  

janisjanis70 avatars
Medaļa Sudraba ninjaMedaļa SensejsMedaļa Jokupēteris
  janisjanis70 20.04.17 14:13
0
0