Jau izsenis veči ir mērījušies ar saviem..... [insert your text here]
kuram lielāks?4
22
0
ĶĪNIEŠU ROKAS LIELGABALS. Lai arī ķīniešiem lielgabali neizcēlās ar lielajiem izmēriem, taču neskatoties uz to droši var apgalvot, ka viņi bija pirmie, kuri sāka tos būvēt un pielietoja cīņās pret sev netīkamiem cilvēkiem, šie ieroči iedvesa ienaidniekā paniku un bailes, taču neskatoties uz to, tos pārstāja izmantot, par cik tiem piemita viens niķis – tiem patika uzsprāga. Arī eiropiešiem ideja par šitādu ieroci iepatikās un šie nu sāka izmantot lielgabalus arī savās cīņās, neskatoties uz to, ka tie tik un tā turpināja sprāgt tik pat bieži cik no tiem šāva, taču tas viss bija riska vērts. (protams, ka tik bija kāds, kurš bija ar mieru aizdedzināt degli) protams, laikam ejot sprāgšanas defekts tika novērsts un nu beidzot visi varēja sākt mērīties ar....
PIRMAIS ĪSTAIS SUPERIEROCIS. Pasaulē pirmais superstroķis, kurš tika notēmēts pret cilvēkiem bija „Lielais Turku Bombardieris”, kurš sabiedrībā bija pazīstams arī kā „Dardaneles lielgabals”, „Karaliskais lielgabals”, „Ungāru lielgabals”, „Muhameda milzu lielgabals” vai arī reti, bet tomēr patiesi – „Ak Dievs, paskaties uz tā verķa lielumu”. Ieroci uzbūvēja Ungārijā 1453.gadā un to izmantoja turki Konstantinopoles iekarošanā. Pārsteidzošā kārtā tas spēja veikt to, dēļ kā tika radīts: izšķaidīt ar ~680kg smagu granīta bumbu jebkuru lietu, pret kuru tas tika notēmēts.
Reklāma
CARA LIELGABALS Uzmeistarots 1585.gadā ar gandrīz 90cm platu stobru tas tika paredzēts vairāku vienlaicīgu šāviņu raidīšanai (to kopējā masa 360kg). Kaut gan to ne reizi nepielietoja, tas neatturēja krievus no nepārtrauktas lielīšanās un tarkšķēšanas par to, cik viņi ir uzbūvējuši milzīgu ieroci.
MEGA no MONSAS Tika uzražots 1449.gadā un lietoja nākamos 200 gadus. Svars: 6.6t; garums: 4.06m; kalibrs: 50 (cm); lodes svars: 175kg.
Reklāma
LIELĀ/RESNĀ BERTA Ar šo 43(cm) kalibra ieroci Pirmā pasaules kara laikā vācieši pierādīja (cīņās ar beļģiem, frančiem u.c.) , ka viņiem iekšās uztaisīt lielāko ieroci, taču ar to vēl nebija gana.
GARAIS MAKSIS Meklējot kaut ko, ko varētu iebāzt Austrumu frontē un atkal pierādīt savu varenību, vācieši izdomāja, ka nekas no jauna nav jāizdomā, tā vietā pietiek ar jau esošu lietu pārveidošanu. Tad nu šie paņēma lielāko kuģa lielgabalu, kāds nu viņiem bija (lielais Maksis) un piemontēja kājas un darbs bija paveikts. Kaujas laukā tas spēja aizšaut 725kg smagas lodes ~50km attālumā.
Reklāma
Tā paša laika un tipa amerikāņu veikums: 35(cm) kalibra kuģa lielgabals + vilciens.
Bet vai tad ar to vācu puikām bija gan? – nu, protams, ka nē. Viņi nāca klajā ar jaunu „Parīzes lielgabalu”, kas daļēji tiek uzskatīts arī par pirmo terora ieroci. Neskatoties uz to, ka šis izgudrojums neko īpaši iznīcinošu izšaut nevarēja, un tam bija nepieciešama pastiprināta aprūpe, taču tas bija pietiekami centīgs, lai pārbiedētu parīziešus ar šāviņiem no ~130 km attāluma.