Ik gadu Latvijā tiek radīts apmēram 600 – 700 tūkstoši tonnu sadzīves atkritumu, no kuriem 70% (t.i. 420 – 490 tūkstoši tonnu) rada iedzīvotāji.
No visa radītā atkritumu apjoma tikai 70% tiek noglabāti izgāztuvēs un poligonos, tas nozīmē, ka 30% (t.i. 180 – 210 tūkstoši tonnu) izmesto atkritumu nonāk dabā – mežos, pļavās un citās vietās.
27 PET (polietilēnteraftalāta) pudeles = 1 džemperis
No PET pudelēm tiek izgatavoti vairāki produkti, tostarp tekstilšķiedra, kas ļauj ražot ne tikai džemperus, T-kreklus, bet arī polsterētas segas, paklājus, u.tml.
Viena 0,5 litru tilpuma PET pudele sver 50 gramu. 20 000 pudeļu = 1 tonna PET.
670 alumīnija bundžiņas = 1 velosipēds
Pārstrādāts alumīnijs tiek izmantots, lai ražotu jaunus iesaiņojuma materiālus. Taču to izmanto arī citur – celtniecībā un transporta jomā.
19 000 tērauda konservu kārbas = 1 automašīna
Pārstrādājot tēraudu, tiek ražotas konservu kārbas, automašīnu detaļas, elektriskās mājsaimniecības ierīces.
100 tonnas pārstrādāta stikla = 100 tonnas jaunu pudeļu
Stikla rūpniecībā no jauna tiek izgatavots stikls. Šādā veidā pārstrādāts stikls saglabā tādas pašas īpašības, kādas ir jaunam stiklam, un tādējādi pilnībā ir piemērots jaunu stikla pudeļu ražošanai. Stikls ir pārstrādājams bezgalīgi.
Stikls ir 100% pārkausējams materiāls un tā pārstrādei nepieciešamā enerģija ir par 32% mazāka par to, kas jāpatērē stikla ražošanai no smilts-sodas-kaļķu maisījuma. Gaisa piesārņojums, kas rodas ražojot pudeles no pārstrādāta stikla, ir par 20% mazāks, bet ūdens piesārņojumu par 50% mazāks salīdzinājumā ar pirmējā stikla ražošanā radušos piesārņojumu.