Es patiešam nebiju dzirdējis par šim salām,bet uz kuru tu gribētu doties?
Top-10 Salas par kurām nebūsi dzirdējis.3
36
10
1. Anegada sala, Britu Virdžīnu salas.
Maza lidosta un prāmju serviss ļauj viegli nokļūt uz šīs salas no kādas no pārējām Britu Virdžīnu salām. Tiesa, uz kopējā fona Anegada ir savādāka.
Tā ir vienīgā vulkāniskas izcelsmes koraļļu sala arhipelāgā un to ieskauj lielākais Karību jūras koraļļu rifs.
Salu ir iecienījuši pludmales entuziasti, mušiņmakšķerēšanas speciālisti un dabas apbrīnotāji, turklāt tikai tie nedaudzie, kas zina par Anegada eksistenci. Salas ziemeļu krastā ir vairākas tikpat kā tukšas baltu smilšu pludmales, bet dienvidu piekrastē sastopamas lielas zivju populācijas.
Salas rietumu galā atrodas vairāki sāls dīķi un mājo eksotiski putni. Naktīs varat doties ķert vietējos vēžveidīgos, bet atpūsties – kādā no salas dažiem hoteļiem un interesantajiem viesu namiņiem.
2. Cat Ba sala, Vjetnama.
Ja jums nepieciešams vēl kāds iemesls, lai apmeklētu Halong līci (daudzos avotos to sauc par astoto pasaules brīnumu), tad kaļķakmens reljefa sala Cat Ba ir viens no tiem.
Labākais veids, kā izpētīt šīs maz zināmās salas brīnišķīgo dabu (šeit atrodas slavenā Trung Trang ala, dažādi ūdenskritumi, klintis un iespaidīgs Nacionālais parks) ir mopēds vai motorollers.
No Halong kuģu piestātnes uz salu ar prāmi var aizbraukt četrās stundās, tomēr uzreiz jūs jābrīdina, ka apmešanās iespējas Cat Ba nav augstā līmenī.
Tomēr, ja neesat pārāk izvēlīgs un laiku pa laikam varat paciest neērtības, tad apmešanās uz šīs neskartās un nesabojātās salas, ko viennozīmīgi varam nosaukt par Mātes Dabas šedevru, jums nesagādās nekādas problēmas.
Reklāma
3. Daufuskie sala, Denvidkarolīna.
Tukšas pludmales, labs laiks un pilnīga brīvība no autotransporta – tieši tas ir raksturīgs Daufuskie salai, kas atrodas starp Savannah, Georgia un Hilton Head Dienvidkarolīnas štatā ASV.
Tie retie, kas šo salu ir iepazinuši, apmeklēt to dēļ diviem izciliem golfa laukumiem (vienam no tiem trīs bedrītes izveidotas pašā okeāna malā), SPA kūrorta, jāšanas sporta centra, tenisa kortiem un vairākiem kilometriem neskartu balto smilšu pludmaļu.
Uz salu var nokļūt tikai ar pasažieru prāmi vai privāto laivu, līdz ar to vienīgie pārvietošanās līdzekļi tajā ir velosipēds, golfa laukuma mašīna, kā arī jūsu paša kājas.
Un, tā kā šeit ir tikai viena viesnīca un vairāki viesu nami, tā ir garantija, ka varēsiet Daufuskie salā justies netraucēti un vienīgā sabiedrība vakaros jums būs okeāna krastā peldošie delfīni.
4. Fakarava, Franču Polinēzija.
Kaimiņos esošo Taiti, Bora Bora un Moorea salu popularitātes ēnā esošā Fakarava, ko tās pazinēji dēvē par īsto Polinēzijas pērli, ko ieskauj koraļļu rifi un zilie lagūnu ūdeņi, ir tik nomaļa, ka vairumā karšu nemaz nav atrodama.
Tomēr sala ir iekļauta UNESCO Pasaules dabas mantojuma sarakstā, par ko jāpateicas Fakarava bagātīgajai faunai, rozā smilšu pludmalēm, kā arī izcili daudzveidīgai piekrastes zemūdens florai un faunai (šeit sastopamas pat tīģerhaizivis un āmurzivis). Nav brīnums, ka niršana šeit ir iecienītākā un arī interesantākā nodarbe, tomēr jūs varat arī apmeklēt seno Tetamanu ciematu, kur redzēsiet brīnišķīgo katoļu baznīcu, kas 1874. gadā tika uzcelta, izmantojot koraļļus.
Interesants būs arī pērļu audzētavu apmeklējums, kur varēsiet iepazīties ar reto melno pērļu ieguves īpatnībām.
5. Iles de la Madeleine, Kvebeka.
Nomaļas, skaistas un visas kopā – unikālās Iles de la Madeleine (jeb Magdalēnas salas) atrodas 200 kilometrus no Kvebekas krastiem un ir ideāla vieta tiem, kas vēlas uz laiku paslēpties no visa.
Vējiem appūsto arhipelāgu veido dučiem saliņu, bet tikai septiņas no tām ir apdzīvotas. Kopumā visās salās ir pludmales ar kopējo garumu 300 kilometri, tomēr tās lepojas arī ar lielisku jūras produktu piedāvājumu savā virtuvē, kā arī nesteidzīgu atmosfēru, jo šajā nomaļajā vietā laiks noteikti rit lēnāk.
Tā kā salas atrodas visai patālu uz ziemeļiem, labākais to apmeklējuma laiks ir vasara. No visām salām mēs iesakām Ile du Havre aux Maisons, kas apbur ar krāsainajiem namiem, burvīgajām pastaigu vietām, kā arī lieliskajiem bāriem un restorāniem, kas visprecīzāk ataino vietējo vidi.
Reklāma
6. Ischia, Itālija.
Lai arī eiropiešu un aziātu vidū šī sala ir samērā zināma, citu kontinentu iedzīvotāji nezināšanas dēļ to ignorē, bariem vien dodoties uz Capri salu turpat kaimiņos. Iespējams, arī jūs par Ischia neko neesat dzirdējis, tomēr šeit jūs atradīsiet mazāk cilvēku un krietni vienkāršāku un pieticīgāku atmosfēru, kas padara šo Tirēnu jūras salu ļoti pievilcīgu.
Sala ir ļoti zaļa un kalnaina, tomēr arī pludmaļu ziņā tā nav apdalīta. Saulei norietot, jums nebūs jālauza galva par apmešanās iespējām, jo Ischia piedāvā apmešanās iespējas katrai maksātspējai, papildinot to visu ar labu naktsdzīves piedāvājumu.
7. Lamu sala, Kenija.
Kenijas senākā cilvēku apmešanās vieta ir tieši šī zelta smilšu pludmaļu sala, kas atrodas Indijas okeānā un savus viesus apbur ar pirmatnīgiem ciematiņiem un nesteidzīgu dzīves ritējumu.
Šajā salā jūs varat gūt lielisku ieskatu pagātnē – galvenais transporta veids šeit ir ēzeļi, bet iedzīvotāji, izejot sabiedrībā, savas rokas un kājas vienmēr tur apsegtas.
Savdabīgā atmosfēra un vēsturiskais mantojums padara Lama par interesantu vietu pārgājienu cienītājiem, tomēr atpūtai labi noderēs arī pludmales un ūdeņi. Iesakām aiziet uz Shela pludmali, kurā var kārtīgi nopeldēties.
Starp atrakcijām vēl jāatzīmē ekskursijas uz senvietām, kā arī niršana koraļļu rifu zonās kopā ar delfīniem.
8. Terre – de – Haut, Gvadelupa.
Les Saintes ir astoņu salu grupa, kas atrodas pie pašiem Gvadelupas krastiem un ir pieejamas tikai ar prāmi vai privāto jahtu.
Visvilinošākā no tām ir Terre – de – Haut, jo pārspēj pārējās ar savām atraktīvajām pludmalēm, izcilo kreolu virtuvi un franču valodā runājošajiem viesmīlīgajiem iedzīvotājiem, turklāt šī ir vienīgā arhipelāga sala, kurā pieejamas nakšņošanas iespējas.
Pludmaļu fani novērtēs lieliskās baltās smiltis Plage de Pompierre pludmalē, savukārt nirēji būs sajūsmā par krāsainajiem koraļļu rifiem un eksotiskajām zivīm, kas sastopamas zemūdens pasaulē. Noīrējiet golfa mašīnu, lai apbraukātu salu.
Reklāma
9. Vis sala, Horvātija.
Viduslaiku ciemati, klusa jūrmala, senas drupas, olīvkoku birzis un labākie vīna dārzi Dalmācijā ir tās īpašības, kas padara Vis salu par perspektīvāko visā Adrijas reģionā.
Plašās divu galveno pilsētu (Vis un Komiza) ielas ir pilnas ar omulīgiem restorāniņiem, kas pasniedz gardas jūras veltes un itāļu virtuves ēdienus, savukārt garās smilšu pludmales piesaista saules kāros atpūtniekus.
Iesakām apmeklēt Sberna – skaistu pludmali, kurā ir daudz plakanu akmeņu, kas saules atspīdumā izskatās kā no sudraba veidoti
10. Yap sala, Mikronēzija.
Mikronēzija ir nomaļš tropu salu arhipelāgs Klusā okeāna milzīgajos plašumos. Tā sastāvā ietilpst arī Yap – sala, kas pēc daudzu vārdiem ir intriģējošākā visā arhipelāgā.
Tā kā salas kultūru un dzīvesveidu ļoti maz ir ietekmējuši ārējie faktori (piemēram, kolonizācija vai tūrisms), tā ir saglabājusi praktiski visas tradīcijas un savu dzīvesveidu. Vietējie joprojām piekopj dažādus rituālus, dejās ataino senas leģendas, vietējās sievietes tērpjas zāles svārkos, vīri apģērbj krāsainas drēbes, bet kā vietējais maksāšanas līdzeklis joprojām tiek izmantota akmens nauda.
Pavadiet savas dienas, apstaigājot lēzenos un zaļos salas kalnus, mangrovju mežus un senās akmeņu takas.