TOP 10 Eiropas pilis4
12
1
Prāgas pili cēla ilgi – no 9. līdz 18. gadsimtam. Patiesībā tā jau bija uzcelta, tikai katrā gadsimtā tika ievērojami pārbūvēta. Oriģinālais cietoksnis pakāpeniski izpletās, līdz sāka pieņemt nozīmīgus valdnieka viesus, tāpēc to pārbūvēja par nocietinātu pili. Divi simboliski notikumi raksturo pils ikdienas dzīvi : sardzes maiņa ik pēc stundas, kā arī ceremoniālā karoga pacelšana pusdienas laikā.
Pirmsākumos ēku dēvēja par Lisabonas pili un no tās paveras lielisks skats arī uz Portugāles galvaspilsētu. Celtnes liktenis un nozīme kardināli mainījās 14. gadsimtā, kad tajā dzīvoja karalis Joao (no viņa vārda tad arī ir cēlies pils patreizējais nosaukums). Kad Castelo de Sao Jorge iekaroja spāņi, tā tika pamatīgi sapostīta, tomēr 20. gadsimta pirmajos gados portugāļu valdība to ievēroja, atzina par vēsturiski nozīmīgu celtni savai valstij un atjaunoja to līdz pēdējai detaļai.
Reklāma
El Alcazar ir iespaidīga pils, kas paceļas kā gandrīz sirreāls stāvs pār pilsētu, kuras sirdī tā atrodas. Celtnei ir sena un interesanta vēsture – tieši šeit princese Izabella aprecēja princi Ferdinandu, un šīs kāzas noveda pie Spānijas apvienošanās.
Lai arī pils nav no senākajām (tā uzcelta 1869. gadā), tā atrodas skaistākajā Bavārijas apgabalā un ir precīzs viduslaiku arhitektūras stila atveidojums. Cietokšņa torņi piedāvā elpu aizraujošus skatus uz Pollat upes aizu. Nevienam nesakiet, bet noteikti esat pamanījis, ka Disneja studijas multfilmā Ērkšķrozīte redzamā pils aizdomīgi līdzinās Neuschwanstein... Tieši tā, šī pils ir multfilmā redzamās prototips.
Mont Saint-Michel atrodas 60 jūdzes no okeāna pludmalēm, kas piesaista atpūtnieku barus. Sākumā pils bija paredzēta kā abatija svētceļniekiem un pirmajos savos dzīves gados arī pildīja šīs funkcijas. Tomēr gadu gaitā gan pils aprises, gan nozīmīgums ir tikai pieaudzis. Cietoksnis atrodas klinšainā apvidū starp Normandiju un Britāniju, uzbūvēts uz augstas klints plašā okeāna malā.
Reklāma
Celta 11. gadsimta sākumā, Linkolna pils ir kalpojusi par mājvietu slavenajam valdniekam Ričardam Iekarotājam. 1787. gadā pilī tikai izveidots cietums visam Lincolnshire apgabalam, jo ēka ir rūpīgi plānota un aizbēgt no tās tikpat kā nebija iespējams. Jāpiebilst, ka ieslodzījuma vietas funkciju celtne pildīja ilgus gadus, līdz pat 1878. gada nogalei.
Šī pils ir viens no dārgakmeņiem Eiropas kronī. Tā celta 1547. gadā un kādu laiku ir bijusi arī valdnieka Ludviķa XVI jeb Saules karaļa mājvieta. Apspēlējot karaļa pārmērības un destruktīvo dzīves veidu, Chateau de Chambord ir bijis galvenais pamata motīvs vienā no slavenā franču rakstnieka Moljēra kritikām. Saskaņā ar nostāstiem, pili būvējuši 2500 vīri. Pilī atrodas 440 istabas.
16. gadsimtā šajā pilī tik tiešām dzīvoja grāfs vārdā Konrāds Dippels fon Frankenšteins. Tieši šo pili sava slavenā romāna sarakstīšanas iedvesmas avotam tad arī izmantoja rakstniece Mary Shelley 19. gadsimta sākumā.
Reklāma
Daudzi šo pili uzskata spoku apsēstāko visā Skotijā un ne bez pamata, jo tajā nogalināti daudzi cilvēki, ieskaitot tādas leģendāras personības kā karali Malkolmu II.
Ikviens zina, cik patriotiski noskaņoti ir angļi, tāpēc nav brīnums, ka šo pili viņi vienbalsīgi dēvē par skaistāko visā pasaulē. Un ziniet – tālu no patiesības viņi nav. Pilij ir jau apmēram 1200 gadu un tajā dzīvojuši tādi Anglijas karaļi kā Edvards I, Henrijs V un Henrijs VIII.