local-stats-pixel

Somālija3

17 10

Somālijas Republika ir valsts Āfrikas austrumdaļā. Somālijas teritorijā kopš 1990. gadu sākuma ir divas pašpasludinātas republikas ziemeļos - Somālilenda un Puntlenda, kā arī cilšu un dažādu grupējumu dalītā Somālija valsts dienvidu daļā. Somālija robežojas ar Džibutiju ziemeļos, Etiopiju rietumos un Keniju dienvidos. Ziemeļos to apskalo Adenes līcis, bet austrumu krastu apskalo Indijas okeāns. Somālijas galvaspilsēta ir Mogadīšo.

 

Pirātu paradīze Somālija

Vēsture. Pēc Muhameda Siada Barres, pēdējā vēlētā Somālijas prezidenta, gāzšanas 1991. gadā Somālijā nav centrālas valdības. Varas vakuumu aizpildījuši klanu vadoņi, tomēr arī starp viņiem regulāri uzliesmo sadusmes. Tā kā liela daļa somāliešu ir islāmticīgie teroristiskās organizācijas, kā Al-Qaida, izmantoja klanu līderu labvēlību, lai pārceltu tur savas nometnes, kad Afganistānā ienāca ISAF spēki.

Starptautiskās intereses. Somālija atrodas ļoti izdevīgā vietā- pie Āfrikas raga, kas iet gar jūras ceļu uz Suecas kanālu. 1991. gadā, kad Mohamed Aidids, tā laika spēcīgākais līderis, bija sagrābis galvaspilsētu Mogadišo, starptautiskā sabiedrība nolēma reaģēt- un ar ANO miera uzturētāju palīdzību miers un pārtikas piegādes tika atjaunotas. Redzot, ka operācija lemta neveiksmei ANO miera uzturētājus atsauca un valstī atjaunojās haoss.

Pirātisms. Pirmais reģistrētais uzbrukums tika fiksēts 2005. gada 10. aprīlī, kad pirāti sagrāba Honkongas kompānijai piederošu gāzes tanker. Izpirkuma nauda tika samaksāta 315 000 USD apmērā Kenijas galvaspilsētā Mombasā un kuģis tika atbrīvots. Tālāk uzbrukumi notika ar apskaužamu regularitāti. ASV valdība, turpinot karu pret terorismu, uz nemierīgo reīonu nosūtīja karakuģus, aicinot arī citām valstīm pievienoties cīņai pret pirātismu izveidojot Combined Task Force 150. Pirāti lielākoties ir slikti apbruņoti, visbiežāk ar automātiem, ložmetējiem vai RPG reaktīvajām prettanku granātām, kuras gan ir ļoti bīstamas, jo var izsist pamatīgu caurumu kuģa korpusā.

Latvijas intereses. Vēl netik sen Latvijā pirātisms asociējās ar romantisku tēlu- Karību jūras, rums, bārdains vīrs (Džonijs Deps) ar papagaili uz pleca un dārgumu lādi. Tomēr mūsdienu pirātisms ir globāla problēma, to lieku reizi apliecināja 25. septembrī nolaupītais, Ukraiņu kompānijai piederošais, kuģis MV Faina, uz kura klāja atradās arī Latvijas iedzīvotājs.

P.S. - Vēl vakar par šiem pirātiem skatijos filmu,kur tie arī pateica,mums labāk ir apzagt kuģus nekā strādāt,ja negribat būt apzagti,nepeldiet caur mūsu ūdeņiem (okeāns ir mūsu) :)

Bez apsardzes vienam nav vērts staigāt pa ielām tiksi nogalināts,ja būsi baltais tevi spīdzinās un pieprasīs izpirkum naudu ..

Iet tur šausmīgi,bet pats prezidents smej un to visu noliedz..

Noskatieties filmu sapratīsiet!

В логове сомалийских пиратов / Somali. In the den of pirates [2010]

Reklāma
Reklāma
Reklāma
« 1  2  3 »
17 10 3 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 3

0/2000
OS7 avatarsOS7

Labs ir filmu es noskatijos, tur nau daudz ko runāt vajag sadālīt kautkādas robežas un tiklīdz kads pārkāpj robežas tad lode pierē un viss mēs nelienam jūsu robe';zā jūs nelienat mūsējā makšķerējat sava teritorijā un darat tur ko gribat! Tiklīdz vietējie iebrauc tālāk adenas vai indijas okeānā, lai tur militārie patrenejas pa dzīvo mērķi! Atrasties adenas kanālā un indijas okeānā blakus somālijai nav forši!!!

1 0 atbildēt
OS7 avatarsOS7

Pats es esmu bijis kenijā, tieši mombasā, tik tiešām tur cilvēki ir nabadzīgi! samainīs savus suvenīrus kautvai pret ziepju gabalu, meiģinās tevi pierunāt lai tu atdotu pat savus vecos apavus!!! Pa dienu nemaz nav tik baisi ka ņems un pirmo balto cilvēku spīdzinās, toties vietējie brīdināja ka nakts laikā labāk nekur nevazāties citādi var apzakt un sliktākajā gadijumā sadalīt orgānos! citādā ziņā tur cilvēki kā cilvēki, cik es runāju ar vietējiem vidējā mēnešalga viņiem ir 300 ASV dolāri laba alga esot 800 ASV dolāri. izdariet secinājumus paši!

0 1 atbildēt