Tātad, nolēmu apskatīties un izbraukt cauri, info par mūsu Rīgas mikrorajoniem..Ar ko tad viņi katrs atsķiras no citiem ? Kas viņos ir īpašs?? Kāds ir viņu patiesais skats ? Īsumā nolēmu to visu apskatīt..
Tā kā m.raj. Rīgā ir ļoti daudz, visus nespēju izskatīt, taču ja būs vēlēšanās, varu uzcept arī 2.daļu... :))
Patīkamu skatīšanos un lasīšanu :))
/Jugla/1226. gadā sastādītajā dokumentā par Rīgas patrimoniālā apgabala robežām teikts, ka šajā vietā dzīvojuši lībieši. Jugla ir viens no retajiem lībiešu vārdiem, kas saglabājies Rīgas vietvārdos, tas cēlies no vārdiem jog, joig, jok, kas nozīmē — upe.
/Jugla/Juglā ir pirmais dzīvojamais kompleksais dzīvojamais masīvs, kas uzbūvēts pēc Otrā pasaules kara. Tam ir 3 mikrorajoni un sabiedrisko ēku kompleksu, kas veidojās starp Juglas ezeru un Biķernieku mežu.
/Zolitūde/Mūsdienās ar Zolitūdi visbiežāk asociācijas saistāmas ar 1980. gados izbūvēto daudzstāvu dzīvojamo masīvu un, lai gan Zolitūdes apkaimes nosaukums cēlies no Solitūdes muižas, tomēr šis daudzstāvu dzīvojamais rajons atrodas Rīgas vēsturiskās daļas teritorijā — Šampēterī, tagadējās Jūrkalnes ielas apkārtnē kādreiz atradusies Šampētera muižiņa un tai piederošās apkārtējās zemes.
/Ķengarags/Ķengaragu intensīvi sāka apbūvēt 20. gadsimta 1950. gados, kad cēla divstāvu tipveida dzīvojamās mājas dzelzceļa strādnieku vajadzībām. Daudzstāvu apbūve sākta 1962. gadā. Dzīvojamais masīvs sastāv no 5 mikrorajoniem. Pie apbūves projekta strādājuši arhitekti L. Nagliņš, A. Ozoliņa, N. Eglīte, M. Brodskis un citi. Padomju gados tika izveidota Rīgas mūzikas instrumentu fabrika, viena no lielākajām Ķengaraga ražotnēm, kas līdz 1990. gadiem gatavoja mūzikas instrumentus. (pašlaik a/s SOLO - Rīga ar ražošanu nenodarbojas). Tajā laikā tika dibināta arī Skaitļošanas tehnikas remonta un izmēģinājumu rūpnīca „Impulss”.
/Ķengarags/Kā apdzīvota vieta Ķengarags (Kengeragge) minēts 16. gadsimta otrajā pusē. Nosaukums cēlies no kāda turienes zemnieka vārda, saukta par Ķengu. Viņš dzīvoja vietā, kur Daugava met līkumu, veidojot zemesragu, vai kur Daugavā atsedzās radze (dolomīts).
Reklāma
/Iļģuciems/Senākais ciems šajā apkaimē veidojās uz zemes, kas piederēja Sv. Gara konventam — iepretim Ķīpsalas ziemeļu galam, starp Rīgas—Daugavgrīvas ceļu un Zundu (Mazo Daugavu). To 1226. gadā konventam piešķīra pāvesta legāts Modemas Vilhelms. Sākotnēji tā bija neliela muiža ar saimniecības ēkām, ko lejasvācu valodā dēvēja par Hiligen geest hove (Heiligen Geist Hof). No tā arī vēlāk cēlies Iļģuciema nosaukums — vispirms tuvējo apkārtni sāka dēvēt par Hiligzeem, bet 19. gadsimta sākumā — Ilgezeem, Iļģuciems.
/Imanta/Ņemot vērā apbūvēto teritoriju platības un to funkcionālo sajaukumu, Imanta ir uzskatāma par vienu no lielākajām kompleksajām Rīgas apkaimēm (lielākas ir tikai Jugla un Šķirotava), un to ir grūti uztvert kā vienotu veselumu.
/Purvciems/1964. gadā izstrādāts rajona izbūves detaļplānojums un sākta piecstāvu ķieģeļu dzīvojamo māju un sabiedrisko ēku būvniecība. Intensīva Purvciema apbūve turpinājās 1970. un 1980. gados — tad tika uzbūvēts pārtikas lielveikals Minska, Mēbeļu nams, bērnu un pieaugušo poliklīnikas, divas monolītbetona dzīvojamās ēkas — pirmās Rīgā. Purvciems ir pirmais Rīgas mikrorajons, kurā parādījās 9 stāvu tipveida dzīvojamās mājas.
Reklāma
/Purvciems/Tagadējā Purvciema teritorijā agrāk bijis Hausmaņa purvs. Nosaukums Purvciems radies 19. gadsimta beigās. 20. gadsimta 20. gados teritorija pievienota Rīgai un tajā uzsākta vienģimeņu māju būvniecība, kas turpinājās pēc Otrā Pasaules kara.
/Purvciems/Madonas ielā 21 un 23 tika uzbūvētas divas Franču projekta (Monolīta ēka) ēkas, kuras ir vienas no augstākajām un labākajān Padomju Latvijas daudzstāvu dzīvojamajām ēkām. Ēkas tika uzbūvētas attiecīgi 1986. un 1984. gadā un to augstums ir 19 un 21 stāvs. Savukārt 2007. gadā tika pabeigta 24 stāvus augsta dzīvojamā augstceltne AstraLux, kuras augstums ir 81 metrs un tā ir augstākā dzīvojamā ēka Daugavas labajā krastā.