Prezervatīvi tika lietoti jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Attēlos, kas attēloti aptuveni 1000 gadus p. m. ē., ir redzami senie ēģiptieši, kas lietoja linu audekla prezervatīvus. Nav zināms, vai tie tika lietoti aizsardzības nolūkos vai rituāla pamatā.
1844. gads
Uzņēmumi Goodyear un Hancock sāk ražot masveida prezervatīvus no vulkanizētas gumijas - izturīgāka un elastīgāka materiāla.
1880-tie gadi
Tika izgatavoti pirmie lateksa prezervatīvi, lai gan tos plaši sāka lietot tikai 1930-tajos gados.
1900-to gadu sākums
Sociālās higiēnas pētnieki aizliedz lietot prezervatīvus amerikāņiem. Tā rezultātā I Pasaules kara laikā vairāk nekā 70% ASV karaspēka karavīriem tiek novērota augsta saslimstību ar STS. Pēc II Pasaules kara mainās attieksme un ASV valdība tūlītēji ierosina prezervatīvu lietošanu.
1960-tie gadi
60-to gadu seksuālās revolūcijas rezultātā samazinās prezervatīvu lietotāju skaits, jo aizvien vairāk jauniešu izvēlās mīlēties bez prezervatīviem.
1980-tie gadi
Tiek atklāts HIV vīruss, AIDS izraisītājs. Surgeon General konstatē, ka ne tikai atturība ir visefektīvākā aizsardzība pret HIV vīrusu, bet arī lateksa prezervatīvu lietošana katra dzimumakta laikā.
1990-tie gadi
1990-tajos gados sāk ražot jauna veida prezervatīvus - krāsainus, rievotus, ar kniedītēm, aromatizētus, maisveidīgus, platus. Parādās arī pirmie poliuretāna prezervatīvi.
1998 - pret AIDS vērsta demonstrācija Bogotā, kur ielās tika izrādīts pasaulē lielākais prezervatīvs. Tas tika gatavots divus mēnešus, bija 800 metrus garš un svēra 1,5 tonnas. Tā izgatavošana izmaksāja 13 000 USD.
Turklāt:Ik dienas ar seksu nodarbojas 200 miljoni pāru, kas ir 8,3 miljoni pāru stundā, 139 000 pāri minūtē un 2 317 pāri sekundē.
Brāļu Grimmu pasakas Sleeping Beauty oriģinālajā variantā princis Sleeping Beauty uzmodināja, veicot ar viņu dzimumaktu. Vēlāk slavenajā bērnu pasakā tas tika aizstāts ar skūpstu.
Pētījumi liecina, ka Amerikā nevainība visbiežāk tiek zaudēta jūnijā (kad ir izlaidums )