...neliels ieskats Latvijas pilsdrupās.
Pilsdrupas...13
42
0
Limbažu pilsdrupas. Limbaži, Limbažu rajons. Pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Pils vārtu tornis ir vienīgais Latvijā, kur saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem
Limbažu pilsdrupas.
Reklāma
Raunas pilsdrupas. : Rauna, Cēsu rajons. Pils ir deviņas reizes ir postīta no krievu, poļu, zviedru un vāciešu karapulkiem. Raunas pilsdrupas ir vienas no labāk saglabājušajām pilsdrupām valstī un šobrīd notiek pilsdrupu ziemeļu daļas konservācija.
Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupas. Ērģemes pagasts, Valkas rajons. Tā kalpoja kā spēcīgs cietoksnis Livonijas ordeņvalsts austrumu robežu aizsardzībai un kā Livonijas ordeņa mestra priekšpils Cēsu pilij. Pils gāja bojā Lielā Ziemeļu kara laikā (1700.- 1721.) pēc Omuļu jeb Hummeļu kaujas 1702. gada 5. jūlijā, kad pili uzspridzināja zviedru karavīri.
Hercoga Jēkaba 17. gs. medību pils drupas. Birzgales pagasts, Ogres rajons. Pašreiz saglabājusies muižas kalpu - dzinēju māja, ap 350 gadus veca, bet pils vietu iezīmē liels manteļskurstenis.
Reklāma
Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupas. : Dobele, Dobeles rajons. Bērzes upes labajā krastā, senās pilsētas ielokā bijusi uzcelta zemgaļu koka pils. Tā pastāvējusi līdz 1289. gadam, kad zemgaļi atkāpjoties to nodedzina. Tās vietā Livonijas ordenis uzceļ mūra pili.
Ludzas viduslaiku pilsdrupas. Ludza, Ludzas rajons. 1399. gadā vācu krustneši latgaļu pils vietā pilskalnā starp Lielo un Mazo Ludzas ezeriem Livonijas ordeņa austrumu robežu aizsardzībai uzcēla varenu pili – trīsstāvīgu mūra celtni ar 6 torņiem, 3 vārtiem un 2 priekšpilīm. Taču kopš 1775. gada pils kalnā palikušas vairs tikai drupas.
Siguldas viduslaiku pils. 18. gadsimta sākumā Ziemeļu kara laikā pils tika nopostīta un vairs netika atjaunota. Līdz mūsu dienām saglabājies konventa ēkas dienvidrietumu korpuss ar gotiskām logailām un galveno vārtu torni.
Reklāma
Valmieras pilsdrupas. Livonijas ordeņa pils drupas un pilsētas viduslaiku nocietinājumu paliekas 13.-17.gs. - Valmieras centrā. Pils sienas mūrētas no lieliem laukakmeņiem, starpas pieķīlājot ar granīta šķembām un dolomīta fragmentiem. Pils nodedzināta 1702.g. Ziemeļu kara laikā. 17.gs. beigās nopostīti pilsētas mūri.
Rēzeknes pilsdrupas. No 9. līdz 13. gs. uz pakalna upes krastā atradās nocietināta seno latgaļu pils. 13.gs. beigās šajā vietā Livonijas ordeņa bruņinieki uzbūvēja divstāvu akmens pili, kuras galvenajā daļā bija trīs korpusi un trīsstāvu torņi. Lai iekļūtu pilī, vajadzēja pāriet pār paceļamo tiltu, iziet caur trim dzelzs vārtiem. Pili pilnībā nojauca zviedri 1656.–1660. gadā.