„Asins ezers” atrodas Japānā Beppu pilsētā. Šī ezera nosaukums japāniski nozīmē elle. Tas ir veidojies no termāliem ūdeņiem. Tik neparastā ezera krāsa ir veidojusies pateicoties dzelzs daudzumam ūdenī. Nelielā dūmaka virs ezera padara šo skaitu pārdabisku.
Akmens mežs, kurš atrodas Japānā, arī ir tūristu iecienīta vieta. Šis neparastais mežs aizņem 400 km platību. Kad jūra atkāpās, mīkstākie klints ieži tika noskaloti, atstājot tikai cietākos iežus.
Austrijas ledus ala Eisriesenwelt nevienu vēl nav atstājusi vienaldzīgu. Tā ir lielākā ledus ala pasaulē un atrodas 40 km uz dienvidiem no Zalcburgas. Sasalušie ūdenskritumi, strautiņi, ezeri un lāstekas atstāj tik ļoti lielu iespaidu uz apmeklētājiem, ka pietiek iedvesmas visam mūžam.
Namībijas tuksnesis ir tik pat iespaidīgs, kā visi iepriekš minētie dabas veidojumi. Namiba tuksnesis ir neparasti sausa, jo nokrišņi ir tik reti un maz, ka gandrīz neviena dzīvā radība neiedrošinās te dzīvot. Tā tiek uzskatīta par senāko tuksnesi pasaulē – vēl dinozauri ir staigājuši pa šīm smiltīm.
Islandes geizers Strokkurs ir spēka un varenuma rādītājs. Pirmo reizi par šo geizeru tiek runāts 1294.gadā. Diemžēl, lai arī šis geizers ir ļoti iespaidīgs, sasniedz līdz pat 60 metrus augstumā, tomēr nedaudz slinks: tas pamostas pēc kādas zemestrīces, tad pamazām nomierinās un aizmieg. Pēdējo reizi tas bija pamodies 2000.gadā, šobrīd tas atkal guļ.
Reklāma
Mongolijas klejotāji savos līdzenumos jau vairāk nekā trīs tūkstošus gadu, galvenokārt nodarbojoties ar lopkopību, kuras vajadzībām tiek meklētas aizvien jaunas ganības. Tiek prognozēts, ka nākamajos 80-90 gados nokrišņu līmenis Mongolijā ievērojami samazināsies, bet temperatūra pieaugs. Gobi tuksnesis virzīsies tālāk uz ziemeļiem, un atrast vietu, kura ir piemērota dzīvei, kļūs arvien grūtāk.
Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā dzīvo aptuveni 4,3 miljoni cilvēku, no kuriem vairāk nekā 2 miljoni – pieticīgās būdās pilsētai apkārt esošajās nogāzēs. Lietusgāzes bieži izraisa šļūdoņus un noved pie cilvēku upuriem. 1999. gadā ilgtošu lietusgāžu un plūdu rezltātā bojā gāja vairāk nekā 30 000 cilvēku un paredzams, ka turpmāk plūdu daudzums un spēks tikai pastiprināsies.
Kakadu nacionālais parks ir unikāls Austrālijas dabas un kultūras objekts, kurā atrodas retu sugu dzīvnieki un 10 tūkstošus gadu seni klinšu zīmējumi. Klimata izmaiņas un jūras līmeņa celšanās pakāpeniski nīcina parku, padarot neiespējamu vietējo aborigēnu dzīvesveidu un liekot retajām putnu sugām atstāt parka teritoriju.
Reklāma
Daudzmiljonu pilsēta Čikāga kopš savas dibināšanas 1830. gadā ir ASV vidējo rietumu rūpniecības, finanšu un izklaides centrs. Kopš 21. gadsmita sākuma reģionā pakāpeniski ceļas temperatūra, vasarās pārsniedzot pārsniedzot atzīmi 43 drādi pēc Celsija skalas. Tāpat aizvien postošākas kļūst lietavas un plūdi. Zinātnieki uzskata, ka gadsimta beigās, klimats Čikāgā būs līdzīgs šodienas Teksasas klimatam.
Baikāla ezers Sibīrijas dienvidos ir pats dziļākais un lielākais saldūdens ezers pasaulē. Saldūdens apjoms ezerā veido 20 procentus no visas pasaules krājumiem. Diemžēl ezers cieš ne tikai no netālu esošo uzņēmumu izmešiem, bet arī no globālas sasilšanas. Pēdējos 60 gados ezera temperatūra ir pacēlusies par 1 grādu, savukārt ziemas reģionā kļuvušas īsākas, kas negatīvi atsaucas uz Baikāla trauslo bioloģisko daudzveidību.