15

 500  1

Aleksandrs Gronski ir fotogrāfs, kas ir dzimis Tallinā. Viņš savos darbos ir koncentrējies uz Padomju mantojumu.

Zemāk esošās fotogrāfijas parāda Sibīrijas industriālo ainavu. Noriļska izceļas ar savu milzīgo piesārņojumu. Turklāt tā ir otra lielākā pilsēta aiz ziemeļu polārā loka. Šis var būt iemesls kāpēc fotogrāfijās nevar ieraudzīt cilvēkus. PIlsētā valda polārā diena, bet tas ļauj Aleksandram uzņemt fotogrāfijas bez cilvēku iesaistes. Viņam to ir izdevies attēlot kā spoku pilsētu. Šo iespaidu pastiprina veģetācijas trūkums un pamestības iespaids. Tāpat tas attēlo Krievijas pilsētu domu - tās ir radītas milzīgām rūpnīcām, kur cilvēku loma ir punduriska. Šo pilsētu neatņemama daļa ir visuresošie atkritumi.

Gronski fotogrāfijās Noriļska ir prezentēta kā industriāla izgāztuve, kuras apkārtne sastāv no atkritumiem. Tajā pašā laikā šī pilsēta ir vieta ar milzīgu potenciālu, kas var palīdzēt ne tikai tās populācijai, bet arī visai sabiedrībai. Noriļska ir apvienojums sociālai, ekonomiskai un ekoloģiskai katastrofai. Vai tas ir pierādījums demokrātijas neveiksmei? Izskatās, ka Krievijā tā tas varētu būt. Lai arī cilvēkiem ir iedota brīvība, viņi ar to nemāk rīkoties un neskatoties uz nepatiku pret veco iekārtu gribot vai negribot atgriežas pie vecā, jo tas ir vienīgais veids kā viņi ir dzīvojuši. Vai šajā modelī ir vieta dabai? Diez vai, tas tiek uztverts par pašsaprotamu lietu.

Fotogrāfijas no 2013. g.

Komentāri 15

0/2000

galvenais, ka pastāv sapuvušie rietumi   raškas dauņi, kopš 1918 gada dzīvo sūdos, bet galvenais, lai rietumi pūst

 30  0 atbildēt

Par kādu demokrātiju Krievijā Tu raksti ievadā?

 20  0 atbildēt

Bildējot polārajā dienā, nav grūti noķert momentu, kad cilvēki nav redzami, lai dabūtu vajadzīgās (lasi - pamestības iespaidu radošās) bildes...

 16  0 atbildēt
Labs
 11  0 atbildēt

mūžīgā sasaluma problēma - nav iespēju neko aprakt, tikai izgāzt.

 9  0 atbildēt

 8  0 atbildēt

  

 7  0 atbildēt

Krieviem nav depresijas, dažreiz tikai šņabis pietrūkst

Savukārt, ja nepietrūkst, tad Noriļskā jūties kā Lasvegasā

 6  0 atbildēt

EMO paradīze

 3  0 atbildēt

Izlabo tak virsrakstu!   

 2  0 atbildēt