Ikdienā mēs spoguļus izmantojam itin bieži, neaizdomājoties par to, kāda vara patiesībā piemīt šim priekšmetam.
Mīti un parunas par spoguļiem :]7
66
0
Spogulis ir virsma, kas labi atstaro gaismu.
Ticējums – spogulis plīst uz nelaimi, bet, kad saplīsis, lauskas aši vien jānogādā ūdenskrātuves dibenā.
Reklāma
Pēc fen šui telpu iekārtošanas principiem, ir liela nozīme arī tam, kur stāv spogulis. Ja tas ir pavērsts pret durvīm, tad tas labo enerģiju atstaro un tā mājā nemaz neienāk.
Guļamistabā nebūtu vēlams likt lielu spoguli. Pēc ķīniešu uzskatiem, guļamistabā - telpā, kur cilvēks atpūšas - valda Iņ enerģija. Spogulis guļamistabā Iņ enerģiju pārvērš Jaņ enerģijā, un cilvēks vairs telpā nespēj pilnvērtīgi atpūsties.
Rakstītajos avotos rodamas ziņas par noslīpētām obisdiāna virsmām, kurās spogulējās Ķīnas un Centrālās Amerikas iedzīvotāji. Vidusjūras zemju iemītnieki savu attēlu pētīja pulētos bronzas diskos. Tālāk jāpiemin slavenie Venēcijas spoguļi, kas ir vistuvākie līdzinieki tam, ko šodien saprotam ar jēdzienu spogulis.
Reklāma
Jau gadsimtiem ilgi cilvēce pazīst spoguli un jau tik pat sen tas ir kļuvis par neatņemamu mitoloģijas sastāvdaļu.
Maģijā pastāv uzskats, ka katram cilvēkam spoguļa otrajā pusē - paralēlajā pasaulē - mīt dubultnieks. Jo biežāk mēs skatāmies vienā spogulī, jo ciešāka saikne izveidojas ar dubultnieku.
Neskatieties spogulī slimības laikā! Starp cilvēku un spoguli pastāv zināma mijiedarbība. Galvenais, lai enerģija, kas saista cilvēku ar viņa spoguļattēlu, būtu pozitīva. Ja, skatoties spogulī, cilvēks izjūt patīkamas emocijas, spogulis uzņem viņa pozitīvo enerģiju, akumulē to sevī un sūta viņam tās atpakaļ ar divkāršu spēku. Pēc tam cilvēks dienas laikā jūtas un arī izskatās skaistāks un pārliecinātāks.
Reklāma
Spogulis ir kā enerģētiskais magnēts. Tas uzņem sevī spēcīgas emocijas - bailes, šoku, dusmas un pēc tam to izstaro telpā, kur atrodas. Ja spogulis bijis telpā, kur pārdzīvotas spēcīgas negatīvas emocijas, pēc tam tas jānoskalo ar tekošu ūdeni. Ūdens enerģētiski attīrīs spoguli.
Virtuvē, kur saimniece gatavo maltīti, uz plauktiņa vai pie sienas ieteicams novietot spoguli tā, lai, rosoties virtuvē, varētu redzēt, kas atrodas aiz muguras. Senajā Ķīnā uzskatīja: kad cilvēks gatavo ēst, viņu nedrīkst biedēt. Ja cilvēks, gatavojot maltīti, neredz, kas notiek aiz muguras, viņš zemapziņā izjūt bailes. Tas rada negatīvu enerģiju, kas paliek gatavotajā ēdienā. Šīs bailes ļaužu zemapziņā saglabājušās vēl no laikiem, kad cilvēki vēl dzīvoja alās.