local-stats-pixel

Leonardo da Vinči "Vitrūvija cilvēks”. Vairākos varia3

31 1

‘’Arhitekts Vitrūvijs savā darbā ‘’Par arhitektūru’’ saka, ka dabas izveidotie cilvēka ķermeņa izmēri ir: četri pirksti veido plaukstas platumu, četras plaukstas atbilst pēdai, sešas plaukstas- vienam elkonim, četri elkoņi- cilvēka augumam. Un šie mēri ir ievēroti arī cilvēka veidotajās celtnēs.
Ja nostāsies ieplestām kājām tā, ka garumā palielināsies par 1/14, un izpletīsi rokas un pacelsi tā, ka ar vidējiem pirkstiem pieskarsies galvas virsai, tad tev jāzina, ka apļa, ko iezīmēs izstieptu roku un kāju gali, centrs ir naba un attālums starp kājām veido taisnleņķa trijstūri. Un izplestu roku platums ir vienāds ar cilvēka augumu.
Attālums no matu aug;šanas līnijas līdz zoda apakšējai malai ir 1/10 cilvēka auguma, no zoda apakšējās malas līdz galvas virsai- 1/8, no krūšukurvja augšējās daļas līdz galvas virsai- 1/6, no krūšukurvja augšējās daļas līdz matu līnijai- 1/7 visa cilvēka, bet no krūts galiņiem līdz galvas virsai- ¼ cilvēka auguma.
Visplatākā plecu daļa ir ¼ cilvēka garuma, attālums no elkoņa līdz pirkstu galiem- 1/5, bet no elkoņa līdz plecam- 1/8 cilvēka. Visa plauksta ir vienāda 1/10 daļai cilvēka auguma… pēda ir 1/7 cilvēka. Attālums no pēdas pamata līdz paceles bedrītei ir ¼ cilvēka. Attālums no ceļgala apakšējās malas līdz kāju sākumam līdzinās ¼ cilvēka auguma.
Bet sejas daļu starp zodu un degunu, starp matu līniju un uzacīm ir vienāds ar auss lielumu un 1/3 no sejas izmēra.’’

Reklāma
Reklāma
Reklāma
31 1 3 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 3

0/2000

āeit trūkst 1. parodijas Vitrūvijas cilvēka!!! Vitrūvijas kaķis!!!

1 0 atbildēt

un ko tas nozīmē?

1 1 atbildēt

kāds sakars?

1 1 atbildēt