Dažādi fakti........
Lauvas ir vienīgie kaķu dzimtas pārstāvji, kam ir izteikts dzimumu dimorfisms – tēviņi un mātītes izskatās uzkrītoši atšķirīgi. Lauvu tēviņu krēpes var būt dažādā krāsā – no gaišas līdz melnai. Lauvam novecojot, krēpes kļūst tumšākas.
Jaunie lauvu tēviņi sāk rēkt apmēram gada vecumā, mātītes – nedaudz pēc tam. Tēviņi rēc gan skaļāk, gan zemākā tembrā nekā mātītes. Rēkšana kalpo praida teritorijas pasludināšanai, saziņai ar citiem praida locekļiem un agresijas izrādīšanai pret svešiem lauvām. Lauvas rēc arī korī.
Lauvas ir cits no cita viegli vizuāli atšķirami pēc ūsu punktu skaita un izvietojuma, kas katram dzīvniekam ir individuāls. Pētnieki identifikācijai izmanto ūsu punktu skaitu un izvietojumu augšējā rindā.
Nebrīvē notikusi lauvu un tīģeru krustošanās – visbiežāk ar Amūras un Bengālijas tīģeriem (lauvas tēviņa un tīģeru mātītes pēcnācēji – tēviņi ir neauglīgi, mātītes nereti auglīgas). Lauvas krustoti arī ar leopardiem un jaguāriem. "Kongo plankumainais lauva" – lauvu, jaguāru un leopardu hibrīds. Savulaik šādus hibrīdus radīja zoodārzos, bet tagad tas vairs netiek darīts, koncentrējoties uz sugu un pasugu tīrības saglabāšanu. Hibrīdus arvien vairo privātās zvērnīcās un zoodārzos Ķīnā.
Dažās lauvu populācijās sastopami balti lauvas, piemēram, savvaļā Dienvidāfrikā, bet daudz biežāk nebrīvē, kur daļa audzētāju tiem pievērš īpašu uzmanību. Baltie lauvas nav ne lauvu pasuga, ne arī albīnisma izpausme, bet ģenētiski noteikta krāsu morfa – leicisms, kas izpaužas, krāsojumam esot bālākam, bet, atšķirībā no īstā albīnisma (kas ir visu pigmentu trūkums), pigmentācija citādi ir normāla un acis nav sarkanas. Neparasto krēmveidīgo kažoka krāsu nosaka recesīvs gēns. Baltu lauvu eksistence pierādījās 20. gs. beigās. Simtiem gadus iepriekš stāstus par baltajiem lauvām uzskatīja par leģendām. Ziņojumi par redzētiem baltajiem lauvām sāka cirkulēt 20. gs. sākumā, bet tikai pēc vairāk nekā pus gadsimta – 1975. gadā Timbavati medību rezervātā tika atrasts baltu lauvēnu metiens.
Toties lauvām nenovēro melānismu atšķirībā no leopardiem un jaguāriem, kam ir melnās formas ("melnās panteras").