local-stats-pixel

Kā ir izmainījušās ikdienas lietas kopš 20. gadsimta sākuma?11

107 1

ikdienas lietas pavisam nemanot izmainās. Pat ja atskatās vēl pavisam nesenā pagātnē, mums bija mobilie telefoni ar pogām, bet tagad reti kuram tāds būs. Tomēr, ja salīdzināt lietas no 1900-tajiem gadiem jeb 20 gadsimta sākuma, tad izmaiņas būs milzīgas. Nebūs pārspīlēts, ja teikšu, ka viss, kas bija toreiz, mūsdienās ir krietni labāks. Ikdienas lietas ir ērtāk lietot, tās ir izgatavotas no labākiem materiāliem, tās funkcionē krietni labāk.

Tomēr interesanti ir tas, ka tāpat var apgalvot, ka mūsu dzīve kvalitāte ir uzlabojusies. Tas, kā mēs dzīvojam, ir palicis nemainīgs. Katras lietas pamatā ir ideja, bet visas minētās lietas ir bijušas jau agrāk. Sanāk, ka mūsu kopējais priekšstats par dzīvi ir palicis nemainīgs. Neskatoties uz ārējām izmaiņām, veids, kā dzīvot, nav pārāk izmainījies. Jā, labi, mūsdienās ir internets. Pirms 100 gadiem nekā tāda nebija. Tas, kas tika izmantots saziņai bija telegrāfs, vai arī vajadzēja nosūtīt vēstuli, ko uzrakstīja uz papīra. Mūsdienu vēstules ceļo momentāli. Grūti būt pat iedomāties, ko nozīmē dienām gaidīt atbildi.

Pieļauju, ka pateicoties tehnoloģiju progresam, izmaiņas turpināsies, bet tās tik un tā varētu būt drīzāk kā kvalitātes uzlabošana, nevis idejiskas izmaiņas par pašu veidu, kā dzīvot.

« 1  2  3 »
107 1 11 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 11

0/2000

👍

4 0 atbildēt

KLASES SKOLĀS bļa iespārdija. Tajā laikā bērni mācās 🤓

3 0 atbildēt

👍

3 0 atbildēt

👍

3 0 atbildēt

👍😀

2 0 atbildēt

🌹

2 0 atbildēt

👍

2 0 atbildēt

👍

0 0 atbildēt

Vienīgais, kas senāk bija labāks ir grāmatu iesējums. Skuveklim arī nav ne vainas, un tādas spiediena kafijas kanniņas (ļoti līdzīgas) espresso pagatavošanai lieto (arī es personīgi) vēl tagad, drusku atšķiras forma. Skolā nemaz nav slikti individuālie soli. Un vienam otram vīrietim noderētu tie peldkostīmi, kas nosedz vēderu.

0 0 atbildēt