Novēlējumi un savdabīgi sveicieni
Ja kāds nošķaudās, saka: «Daudz laimes!», «Apsveicu!» vai «Visu labu!»
Intīmpreču veikalā, pārdevusi klientam šo to no intīmprecēm, pasniedz maisiņu ar pirkumu un saka – ĀMEN! Ar kolēģi vārds iegājies kā atvadu sveiciens.
«Uz redzēšanos!» pa telefonu sanācis teikt tikai un vienīgi vectētiņam un tad tur vienmēr pievienojās: «Pasveiciniet vecmāmiņu». Līdz ar to abas frāzes kļuvušas par nedalāmu pāri. Ja jūs zinātu, kā brīnās cilvēki, kad viņiem pēc sarunas saka: «Uz redzēšanos! Pasveiciniet vecmāmiņu!»
Bērnības draugam, kad viņš gāja ar draugiem laukā spēlēties, ome mēdza teikt: «Nedzīvo ilgi!»
Valsts iestādē 50 gadu jubileja krievu tautības kolēģei. Pateicības runā viņa nopietni saka, ka turpinās strādāt nepalaižot rokas (gribēja – nenolaižot).
Gaidīju viesus un gribēju nobeigt sarunu ar vārdiem: «Labi, jāiet galds klāt!» Sanāca: «Labi, jāiet gals klāt», tādējādi radot satraukumu par suicīda iespēju.
Sanāk sajaukt durvju atvēršanu ar telefona zvaniem, bērnībā bieži piegāju pie durvīm, saucot: «Jā? Hallo?» un otrādi – paceļot telefonu: «Kas tur?»
Pavadu pa durvīm laukā ciemiņus, vienlaicīgi zvana telefons, aizveru durvis, ķeru klausuli un pilnā nopietnībā saku: «Atā!»
Rakstot e-pastus nedēļas sākumā, nespēju atturēties neuzrakstīt beigās: «Veiksmīgu pirmdienu!» Kad pāris reizes esmu sistemātiski uzrakstījusi «Veiksmīgu pirdienu!» sāku atmest šādu paraksta formu.
Sakot tostu mazdēlam, vecāmamma novēl: «Vienmēr esi čakls kā biete!» (bite).
Šis un tas
Pie diktoru pārteikšanās klasikas laikam pieder gadījums, kad tika paziņots: «Jūs dzirdēsiet valšus, maršus un polšus».
Tev vajag matu saknes apgriezt (matu galiņus nolīdzināt).
Tētis stāsta, ka atkal saķēris iesnas un klepu. Es: «Tad nu tev gan nav stiprs orgasms (domāts organisms)».
Pagriezt klusāk/skaļāk gaismu (naktslampiņai ar regulējamu gaismas intensitāti) un reizēm pat gāzi. Uz nakti gadās kādam palūgt, lai beidzot taču tiktu ieslēgta tumsa.
Sekojums turpināsies (turpinājums sekos).
«Šorti atkal jau guļ uz kaķa tēta», domāts: «Kaķis jau atkal guļ uz tēta šortiem».
Omis un ope.
Palūdz kafiju bez ūdens (bez cukura vietā).
Dīvainie dzīvnieki – astoņmāju kātīte, bemegots, abuļi un rāpinieki, lepards un geopards, krokomots un begedīlis.
Šņurpju kores.