Irānas sieviešu policija3

 89  0

Pirmās sievietes Teherānā abosolvēja Irānas policijas akadēmiju 2003. g. Viņas bija pabeigušas trīs gadu sagatavošanu, kuras laikā viņas apguva cīņas mākslu, kā apieties ar ieročiem, militāros kursus un citas nepieciešamas lietas ikdienas darbam policijā.

Lai kaut kas tāds būtu vispār iespējams, Irānas garīgais līderis deva īpašu atļauju Teherānas policijas priekšiniekam. Pēc tam, kad šis policijas priekšnieks atkāpās, policijas akadēmijas sieviešu izlaiduma ceremonijā vairs netika atļauts fotografēt, tāpēc fotogrāfijas ir no iepriekšējās desmitgades.

Kopš islama revolūcijas 1979. g. valsts policijas spēkos dienēja tikai vīrieši, bet sākot ar 2003. g. policijā ir arī sievietes. Neskatoties uz to, ka šīs sievietes strādā policijā, viņām ir jānēsā tradicionālais sieviešu apgērbs, atrodoties ofisā viņām ir atļauts to noņemt.

Tā ir brīvprātīgo policija. Šis nav obligāts pasākums. Jebkura sieviete, kas ir ieinteresēta dienēšana vslts policijā, var pieteikties.

Neskatoties uz šo šķietami demokrātisko lēmumu, sieviešu tiesības Irānā paliek krietni ierobežotas. Kaut vai tāda situācija. Ir speciāla policijas vienība, kuras vienīgais mērķis ir sekot, vai irāņu sievietes nesā hidžabu atbilstoši noteikumiem. Tās sievietes, kas pārkāpj noteikumus vai ir neatbilstoši apģērbušās tiek arestētas un nogādātas policijas iecirknī. Tikai nedomājiet, ka vietējie īpaši atbalsta šādu kārtību. Tiek ziņots par to, kā vietējie iedzīvotāji pat esot izdemolējuši policijas busiņus, kas vēlējušies arestēt sievietes par nepiedienīgu apģērbu

Komentāri 3

0/2000

paskats diezgan spociigs...  

 5  0 atbildēt

Tagad Irānā būs par 50%vairāk avāriju kur lielākā daļa no upuriem būs vīrieši!Tā teikt puiši neskatīsies kur brauc!  

 2  2 atbildēt

Pingvīnu armija  

 1  2 atbildēt