local-stats-pixel

HDR bildes9

13 0
Kurš zin kas ir HDRI? Pareizi, reti kurš. Bet tā ir viena feina lieta. Tā ir metode, ar kuru var izveidot satriecoši skaistas fotogrāfijas.

HDRI (High dynamic range imaging) ir attēli ar lielu kontrasta un krāsu diapazonu. Kā tādus iegūt? Pavisam vienkārši. Vajag tikai uzņemt trīs vai vairākus attēlus ar dažādiem ekspozīcijas parametriem (slēdža ātrums, atvērums), un tad šīs bildītes ar speciālu programmu apvienot vienā. Rezultātā iegūstam ļoti spēcīgu kontrastu - ļoti tumšu tumšākajās vietās un ļoti gaišu gaišākajās. Pareizi pielietojot šo tehniku varam iegūt satriecoši labas bildes, kas dažkārt pat šķiet nereālas un zīmētas ar datoru.

Zemāk redzami divi paraugi un divi pilsētskati - Tokija un Ņujorka naktī. Iespaidīgi, vai ne?
(c) kakao.lv

Reklāma
Reklāma
Reklāma
13 0 9 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 9

0/2000
Eu avatarsEu
Skaisti emotionvarēja būt vēl vairāk, bet tas tā emotion
5 1 atbildēt
dea avatarsdea
izskatās jau feini. :)
4 1 atbildēt
bet tiesaam iespaidiiga taa metode.. :o
4 1 atbildēt
HDR bilde ir tā bilde no kuras tos smukumus var sataisīt. Rezultāts ir LDR bilde - parasts JPEG's tā teikt. HDR failam būtu jāsatur informācija par uzņemtās scēnas pilnu gaismas diapazonu - nedrīkst būt melni vai balti pleķi, bez krāsu/gaišuma pārejām. Tas ir ļoti plašs gaišuma diapazons, ko dažreiz pat cilvēka acs nevar "nosegt": piem. sauli mēs tāpat redzam kā baltu pleķi/bumbu, ja nelietojam speciālus filtrus, kā ūdeņraža-alfa: http://www.astronomie.be/Hambsch/sun14.htm. No tā visa iegūt kaut ko kas "ietilpst" JPEG faila 256 gaišuma-tumšuma pustoņos var ļoti dažādos veidos. Vienkāršākais būtu visu kas pārsniedz noteiktas robežas atstāt vainu pilnīgi melnu (ja pa tumšu), vai pilnīgi baltu (par gaišu). Lai attēlā "iekļautu" visas detaļas, gan tumšās ēnās, gan spožā gaismā viņas iemāna ar "tone mapping" - darbība kas izveido plūstošas pārejas no tumšām un gaišām zonām, tā lai nebūtu pamanāma attiecīgo reģionu gaišuma spēcīgā pielāgošana. Tas cik veiksmīgi to veic katra programma un cik atbilstošus uzstādījums autors izvēlas arī nosaka rezultātu. Nedrīkst arī aizmirst to, cik svarīgs ir paša attēla saturs, kompozīcija un izejas failu tehniskā kvalitāte (piem. vai ar trim failiem nav par maz, vai visas ēnas/gaišumi kādā bildē ir ar pietiekošu detalizāciju). Vispār gaumes lieta ;). Katrā ziņā, pret HDR neesmu, bet lielākoties nepatīk pret pārspīlētajiem HDR - tiem kuri pilnīgi kliedz HDR. Reti kurai scēnai tas patiešām piestāv, bet ir izņēmumi kuros ar pārspīlējumu var panāk kolosālu sirreālu efektu. Piem. 9. un 4. bildē ļoti sabalansēti un piemēroti pielietots hdr, un bez tā tur būtu balti pleķi uz melnām ēnām. Interesenti var uzmeklēt PictureNaut, ESSENTIAL HDR COMMUNITY EDITION un Hugin, kā labus, legālus (bezmaksas) HDR->LDR un Panorāmu lipināšanas (labi sader kopā ar HDR) rīkus. http://www.imagingluminary.com/Default.aspx http://www.hdrlabs.com/picturenaut/ http://hugin.sourceforge.net/download/ Nu tāds neliels spamiņš no manas puses :D. P.S. Cepums par rakstu.. varēji gan smukāk izklāstīt un kādu savu piemēru iemest, ja jau saņēmies rakstīt.
4 1 atbildēt
daudz no lasita nesapratu bet boldes foršas
3 1 atbildēt
10, 11, 12 dod riktīgi labi pa acīm! Izmeiģināšu rīt pa dienu, ja nu vienīgi būs saulaina (cerams) emotion
3 1 atbildēt
Varu uztaisīt izlasi ar 1024x768 HDR bildēm,ja vajag! :]
2 1 atbildēt
super bildes emotion
2 1 atbildēt
Iespaidīgi!
0 1 atbildēt