Vācijai bija samērā daudz konkurences no kaimiņvalstīm, tādām kā Šveice, Holande, Francija un Dānija. Bet kamēr dižie Eiropas Iejādes zirgi ir atzīti, Vācijas zirgu audzēšana ir bijusi un paliek dominējoša visā FEI European Dressage vēsturē. Tikai ar dažiem izņēmumiem no normas (Marzog, Rusty). Pat slavenie ne-Vācijas čempioni, tādi kā Henri Chammartin, Christine Stuckelberger, Margit-Otto Crepin and Anky van Grunsven, varēja tiekties pie uzvaras pateicoties Vācijas zirgiem. Tā nav tikai audzēšana, kas padara zirgu par labu Iejādes zirgu. Tā ir vesela apmācības sistēma, kas veido soļojošu, rikšojošu un lēkšojošu dzīvnieku par iejādes atlētu. Vācijā tāda sistēma bija, un joprojām ir, ar daudziem tukstošiem dalībnieku un treneru, kuri seko "Skala der Ausbildung" ("Mēroga apmācība") pamatnostādnēm, pakāpeniskiem soļiem zirgu apmācībā atbilstošā veidā, mācot tiem pareizās stundas, pareizā laikā. Šī saskaņotā un visaptvērošā sistēma ne tikai māca jātniekus, bet arī dod informāciju zirgu audzētājiem, kā izdarīt pareizās izvēles. Radot labākus zirgus, zirgu audzētāji vienmēr uzlabo kvalitāti, kas raksturīga Iejādei. Un Iejāde kalpo audzēšanai, ļaujot labākajiem zirgiem taisīt savu vārdu, un palīdzēt audzētājiem saprast, kurus tieši ērzeļus viņiem būtu jāizmanto audzēšanā. Vācija vienmēr ir bijusi jāšanas sporta priekšgalā, kur vaisla un sports gūst labumu viens no otra. Šodienas mazākās un "jaunākās" jāšanas sporta valstis, tādas kā Holande un Dānija, arī izmanto līdzīgu sistēmu savstarpēju labumu gūšanai, bet tomēr Vācija ir priekšgalā. Izmērā, bet arī kvalitātē, kā rāda World Breeding Federation of Sport Horses (WBFSH) skaitļi. Hanovera daudzreiz ieguva titulu par labāko Iejādes zirgu ciltsgrāmatām , un ar tādiem zirgiem, kā Warum Nicht (World Cup winner 2007), Satchmo (World Champion GP Special 2006) un Salinero (World Champion Kur to music 2006 un 2007), nav pamata gaidīt savādāku iznākumu tuvākajā nākotnē.
Hanovera vienmēr ir bijis dominants reģions Iejādes zirgu audzēšanā. Woermann (Henri Chammartin) un Dux (Dr. Reiner Klimke) - bija lieli vārdi gadsimtus atpakaļ, bet Hanoverai ir savi idoli no paaudzes paaudzē. Isabellas Werth pirmais zirgs-čempions Gigolo (by Graditz) nepaņēma daudz punktus ar grāciju, bet ar spēku, pietiekošu lai "nokratītu nost" Oldenburgas baleta-dejotāju Bonfire (by Weltas), uz kura uzstājās jaunā Anky van Grunsven.
Uz doto brīdi, un tik tālu cik audzētāju acs var redzēt, nav nekādu šaubu, ka nākošie Eiropas medālisti sēdēs uz Vācijā audzētiem zirgiem.
- Article courtesy FEI -