Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
komentāri [43]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 20.06.19 15:51
4
0

atbildot uz jurikz komentāru " Tā nu vis nav. Parastais strādnieks tajos la... "

Jap, Makdonaldā apkopēja droši vien reizi par reizei var paēst. Smalkākā... nu varbūt reizi gadā, biežāk - tikai tad, ja kāds izmaksā.

Tā arī gluži nav, ka tais laikos aizbraukt ārzemju ceļojumā nevarēja - tikai tās pārsvarā tad bija socvalstis vai PSRS dienvidi, plus tas, ka braukšana organizētā tūristu grupā ar gatavu programmu, no kuras nevar atkāpties ne par soli.

Iespēju ir vairāk, tas tiesa, un bagātajiem/veiksmīgajiem noteikti dzīve tagad ir labāka. Bet trūcīgākajiem/mazāk spējīgākiem/neveiksmīgākiem - daudz kas ir sliktāk, pirmkārt jau drošība par rītdienu, veselības aizsardzība (t.i.tikt pie ārsta). Tā ka nav viss TIK viennozīmīgi.

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 20.06.19 03:28
4
0

Vilks,8.zziguli saaka razzot 84.gadaa,kaadi veel 90to saakums,jaa razzoja liidz 2004jam,bet tu jau apraksti pavisam citus laikus...

iereecu par diivaanu ekspertiem,kas nav dziivojushi tanii laikaa,bet ir par kko paarliecinaati   

neizjutu tanii laikaa paartikas vai kkaa nebuut truukumu vai nepietiekamiibu,varbuut kkur krievijaa arii bija,kaa te aprakstiits...

bombongs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Maska
  bombongs 19.06.19 19:22  
4
0
atbildot uz Grey Wolf komentāru " 8 žigulis norādā uz 90 gadu sākumu- maksāja 2... "

Nu nebija nekāds funkcionārs mans opis. Mašīnu dabūja 85 gadā. Stāvēja 5 gadus rindā. Astoto toreiz neviens negribēja, spļaudījas par priekšas piedziņu. Un lūdzu neizdomā stāstus par maniem vecvecākiem. Opim bija vienīgi darba medaļa, jo uzlaboja PSRS zivju barojamos kuterus. Bet finansiāli nedabūja neko. Kad PSRS izjuka dabūja vienu govi. Bet pieļauju ke tu nevari akceptēt to,ka parastais cilvēks varēja pietiekami labi dzīvot.
shmidzis avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa JubilārsMedaļa Doktorants
  shmidzis 19.06.19 18:27
4
0

Cilvēki, kas strādāja vietās, kur varēja zagt, vai dabūt deficītu, varēja diezgan labi dzīvot. Komunalkas kaimiņš, patups krievs strādājot sakņu bāzē pa pāris gadiem sazaga lietotam autiņam, kas parastam skolotājam, inženierim, uttt. nebūtu iespējams 5-8 gados... Vai arī manam klasebiedram māte strādāja valūtas veikalā, viņam mājās visa tehnika bija importa un pats arī ieģērbts vienā importā, jo ārzemnieki ik pa laikam atstāja "tējasnaudu" vālūtā...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.06.19 17:23
4
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Cilvēks droši vien pārrakstījās. 90-gadu sāku... "

Nu 8 varēja dabūt tikai caur blatu, ļoti lielu blatu,  vai nopirkt no bandītiem par 20 tukstošiem..   Es jau minēju, ka kautko "šeftēja" - citādāk nevarēja būt..   Mājas padomijas laikā daudzi uzcēla - bet visi tie papildus ko darija, vieni puķes audzēja, citi vienkārši zaga.. bet kautkā grozijās....

Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Patīk komentārs
  Ulrihs 19.06.19 17:10
4
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " 8 žigulis norādā uz 90 gadu sākumu- maksāja 2... "

Cilvēks droši vien pārrakstījās. 90-gadu sākums nav PSRS, laiks, jo jau bija 4 maijā pasludināta atjaunotā Latvijas Republika. 

A līdz tam - bija tāda lieta kā rinda uz auto (kā arī uz citām lietām, piemēram, dzīvokli) un gadījās arī, ka vienkāršais cilvēks tajā rindā kaut ko varēja saņemt. Man kādi 6-7 klasesbiedri saņēma jaunus dzīvokļus jaunuzceltajās mājās. Ja reiz cilvēkam opis strādāja zivaudzētavā un varēja tikt pie svaigām zivīm, tad jau tāda lieta kotējās blatu sistēmā. Domāju, ka mierīgi varēja iekrāt autiņam un iemainīt pa blatam pret daudz ko mājas celtniecībai.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 19.06.19 13:45
4
1

atbildot uz Makbets komentāru "Ja tanī laikā tavā ome ar opi varēja uzcelt māj... "

Viena lieta, ko var ievērot, ir tas, ka PSRS labo dzīvi pamato ar individuāliem piemēriem, kas īstenībā to arī pierāda, ka vispār dzīve bija s*ds

bombongs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Maska
  bombongs 19.06.19 16:18  
3
0
atbildot uz Makbets komentāru "Ja tanī laikā tavā ome ar opi varēja uzcelt māj... "

Opis bija mehāniķis zivju audzētavā. Ome strādāja elevatorā 🤷‍♂️ Cēla māju 10 gadus. Un žiguli sanāca tā. Tanī laikā Skrundā bija tikai divi astotie žiguļi. Un abi ne priekšniekiem.
shmidzis avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa JubilārsMedaļa Doktorants
  shmidzis 19.06.19 18:21
3
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Nu 8 varēja dabūt tikai caur blatu, ļoti liel... "

Piemēram tiem, kuriem abi vecāki bija kādā 1 vai 2 istabu dzīvoklītī dzīvojoši skolotāji, vispār bija žopa, ne īsti rīt ko, ne arī ar ko kaut cik normāli apģērbties.

gelandewagen avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Admins iesakaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  gelandewagen 19.06.19 21:10
3
0

90. un vēl 91.gadā plauktus pildīja Latvija, par ko no psrs nesaņēma nekādu samaksu, 

Un pēc psrs grāmatvedības Latvija bija lielākā psrs budžeta pildītāja bez Krievijas, pārējie reāli parazitēja. Lietuva tagad kaut ko klepo, ka psrs ir radījusi zaudējumus, utt. Lai pierāda ar grāmatvedības datiem. Latvija ir dotējusi psrs, lietuva tikai saņēma, jo bija agrāra valsts. 

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 25.06.19 12:34
3
0

atbildot uz DarknessRose komentāru " Tā vien gribās pajautāt - ja jums šobrīd būtu... "

Tā ir nederīga analoģija, jo tehnoloģijas jau nestāv uz vietas. Arī PSRS 80. gadu zobārsta kabinets diez vai bija vairs tāds pats, kāds tas bija, piemēram, 50. gados.

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 21.06.19 10:45
4
1

atbildot uz 9K116 komentāru " Jap, Makdonaldā apkopēja droši vien reizi par... "

Blēņas pilnīgas!

1) Uz ārzemēm varēja tikt tikai īpaši izredzētie, pārējiem bija jāceļo savienības robežās un arī ne pārāk tālu, kas arī maksāja gana dārgi - vismaz vienu 1-2 algas. Mamma no iestādes bija Gruzijā, jāmaksā bija ap 100 rubļi (alga 60 rubļi), otrus 100 rubļus maksāja iestāde, dzīvošana nekāda šikā arī tur nebija. Šodien maķīša apkopēja var ar lēto lidojumu diezgan daudzkur Eiropā nokļūt, pat lētu viesnīcu atļauties. Un kurš liek šodien maķīša apkopējai visu mūžu palikt apkopējai, ir ļoti daudz iespēju mainīt dzīvi, kaut emigrēt, ja neko citu nespēj. Toreiz - gandrīz nekādu iespēju - komunaļņikā dzīvoji un pie savas konvejiera lentas sēdēji - viss.

2) Arī padomju laikos bija miljonāri, pamatā gan pagrīdē, un tiem dzīve bija zaļa. Tāpat kā tai sabiedrības daļai, kas bija cieši pietuvināti partijai. Vēl labi dzīvoja viena daļa parasto strādnieku, kas parata veiksmīgi uz iestādes rēķina haltūrēt. Pārējai pelēkajai masai dzīve bija daudz drūmāka, kaut vai informatīvā ziņā. Rietumi šķita teiksmaina pasaku zeme.

3) Pie ārsta tikt varēja, arī ilgas nedēļas pagulēt slimnīcā visai stingrā režimā un ar ne parāk laipnu attieksmi. Vai tas nozīmēja, ka izveseļojies ātrāk - nezinu gan. Šodien cilvēki dzīvo statistiki daudz ilgāk kā toreiz - tas vien jau ir rādītājs par dzīves apstākļu uzlabošanos. Ja grib mērīt dzīves līmeni pēc medicīnas pieejamības, tad ASV ir ļoti slikts dzīves līmenis, nez gan kāpēc tik daudzi uz turieni raujas

Skaidrs, ka var atrast atsevišķas pozitīvas iezīmes arī tajā sistēmā, bet tās nekādi nav atsvars mūsdienu iespējām un dzīves līmenim. Arī Šveicē ir nabagi, bet ir runa par stāvokli kopumā. Vēl jāsaprot, ka tie, kas šodien izjūt nostaļģiju pēc tiem laikiem, šodien ir veci un nespējīgi, bet toreiz bija jauni un varoši, tas vien jau ir iemesls saskumt, ne sistēma tur ir pie vainas. Nemaz nerunāsim par nacionālajām lietām, kas gandrīz pilnībā tika aizliegtas, bet daļai sabiedrībās tās ir tik pat svarīgas kā ēst. Ne visiem ir svarīgi tikai kuņģi piebāzt, citus baro arī garīga rakstura brīvība.

 

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Baloon party!
  DarknessRose 04.07.19 14:28
2
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Laikus atpakaļ nevar gribēt principā (ok, gri... "

Tad lai tie lielie gribētāji arī saka, ka grib bezmakasas medicīnu, lētu elektrību, šņabi un ūdeni, nevis vārās, cik skaisti bija dzīvot PSRS, kā vajadzētu to atpakaļ, tikai tagad viss ir slikti! Citādi jādomā, ka šiem tiešām vajag PSRS ar visu, kas bija komplektā, vai vienkārši nav sajēgas, kā tas viss darbojās un domā, ka tā bija laimes zeme kaut kāda.

Bet par bezmaksas pakalpojumiem un lētām lietām - nekas nevar būt bezmaksas, tas, kas daudzu izpratnē ir "bezmaksas" ir kāda apmaksāts (piemēram, valsts apmaksāts, kas nozīmē - samaksāts par mūsu, nodokļu maksātāju naudu). Bērniem, starp citu, ir valsts apmaksāta zobārstniecība. TIkai jāskatās, uz kuru ārstniecības iestādi iet.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.06.19 16:51
2
0

atbildot uz Ralpyy komentāru " Neesmu no PSRS (par jaunu tam)... Negri... "

Nu nevajag pirkt, ja nevari apēst.. kur problēma?  

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Baloon party!
  DarknessRose 02.07.19 18:19
2
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Tā ir nederīga analoģija, jo tehnoloģijas jau... "

Ja grib tos laikus atpakaļ, tad jāņem komplektā ar visu, kas tajos laikos bija. Ja vienkārši grib mūsdienās zobārstniecību un visu pārējo bez maksas, tad lai tā arī raksta. Interesanti būtu apskatīties salīdzinājumu - zobārstniecība PSRS un Eiropā, Amerikā (80. gadus ar 80. gadiem, 50. gadus ar 50. gadiem). 

jivanovs avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa MaģistrantsMedaļa Recidīvists
  jivanovs 13.07.19 21:20
1
0

Neviena no šīm bildēm nekad nav bijusi aizliegta! Tas, ka kādu bildi "Pravda" nav nekad publicējusi - es arī nekad neesmu nevienu savu bildi publicējis "Pravdā". Tā ka varbūt nevajag izdomāt par tiem laikiem tiem, kas nekad tajos laikos nav dzīvojuši.

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 20.06.19 09:49
2
1

atbildot uz bombongs komentāru " Zinu tikai pāris lietas.  Tnaī la... "

Tā nu vis nav. Parastais strādnieks tajos laikos bija daudz pelēkāks par parasto strādnieku šodien. Šodien apkopēja var aiziet uz restorānu un aizbraukt ārzemju ceļojumā, toreiz nevarēja.

Šodien iespēju tomēr ir daudz vairāk kā toreiz. Šodien tikai modes lieta ir čīkstēt, padomju laikos uz čīkstuļiem rādīja ar pirkstu. Gana labi atminos 80tos, bet vai tu atceries?

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 13.07.19 21:27
0
0

atbildot uz jivanovs komentāru " Neviena no šīm bildēm nekad nav bijusi ... "

Tu esi dzīvojis? Kā bija mucā dzīvot, kad pa spundi baroja? Grūti saprast, ka aiz sienām bija cita pasaule, par kuru pat nenojauta cilvēki, ne?

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 03.07.19 11:54
0
0

atbildot uz DarknessRose komentāru " Ja grib tos laikus atpakaļ, tad jāņem komplek... "

Laikus atpakaļ nevar gribēt principā (ok, gribēt var, dabūt nevar) - tīri tā iemesla dēļ, ka vienā un tajā upē 2x iekāpt nevar.

Tas, ko var gribēt, ir atsevišķi tādi vai savādāki elementi, kas bija raksturīgi PSRS/padomju iekārtai/sociālismam/you name it. Pie kam viņiem obligāti nav jābūt pilnā komplektā (piemēram, bezmaksas medicīnai nevajadzētu obligāti nozīmēt politisku savienību ar Krieviju un Ļeņina pieminekļus visur).

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 25.06.19 11:15
0
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Ok, precizēsim: jā, 50-60. gados tikt uz ārze... "

Tava komentāra izlasīšanai man jārezervē laiks

« 1  2  3 »