43

 621  1

Vai tas nav pārsteidzoši, ka atradīsies cilvēki, kas ar sajūsmu stāstīs par PSRS laikiem, par to, cik labi bija? Varbūt vēl parādīs attēlus no avīzes "Pravda" un miglainas bildes no grāmatas "Grāmata par garšīgu un veselīgu ēdienu", bet vajag prast atšķirt propagandu no realitātes.

Šeit redzamās bildes "Pravda" nekad nepublicētu. Lielāko daļu no tām ir fotografējuši parasti padomju pilsoņi un šīs fotogrāfijas varēja radīt problēmas, jo atspoguļoja "īslaicīgās" grūtības socialismā būvniecībā.

« 1  2  3 »

Komentāri 43

0/2000

Zinu tikai pāris lietas. 

Tnaī laikā man Opis ar Omi uzcēla māju. Brauca ar jaunu Astoto žiguli. Svinēja dzimšanas dienas ar 50 viesiem. Tagad ja es viņus neuzturētu, tad bads un nabadzība. Daudziem maz saprašanas, it sevišķi tiem kas zin par tiem laikiem pēc nostāstiem. Nebija protams tie, tie labākie laiki, bet kopa ņemot arī šodien nav īpaši labāk. Jā veikali pilni, bet maki tukši. Protmas saradīsises visādi IT speciālisti un dziedās par algām. Es runāju par parasto strādnieku kārtu, un pensionāriem(Kas sastada latviejas lielako daļu).  Nebūtu mums Anglijas Noliktavas un Salātu lauki. Tad jūs redzētu patieso ekonomikas ainu. 

 42  2 atbildēt
PSRS - okupantu, zagļu, slepkavu, izvarotāju izdzimteņu mafija, kura pilnībā sagrāva vairāk kā 100 miljonu cilvēku dzīves.
 37  2 atbildēt

Nav jau tā, ka šādas fotogrāfijas būtu bijušas aizliegtas. Kā gan citādi, tās būtu atrodamas vēl šodien. Bet tas gan ir tiesa - avīzēs tādas nepublicēja

 28  1 atbildēt
Es arī neatceros ka bija tik traki. Atceros garād rindas. Centrāl tirgū arī bija kaut visādas preces. Bija atsevišči dārzeņu,piena,maizes veikali. Un tie nebija tukši. Bija gan baltmaize divu veidu. Bija karaša,rupjmaize,saldskābā maize,un gardās bulciņas par 3kap. Utt. Vismaz Rīgā. Arī 90 pie mums nebija tukši veikali. Tās bildes laikam nāk no Krievijas. Taras punktos nodeva visi. Un pie šnabveikaliem stāvēja visi. Dalījas pāri lai varētu vairāk nopirkt,jo bija ierobežots skaits. ....
 26  1 atbildēt

cik es atceros tik traki nebija

 22  0 atbildēt
Neesmu no PSRS (par jaunu tam)... Negribu gari rakstīt u.t.t,bet vienu gan mums vajadzētu mācīties: Mums NEVAJAG 120 sortes kellogsu,50 sortes alus,70 sortes sulas,majonēzes un kečupa. Tādā veidā samazinot nereālo ražošanu,un izmetot ārā 90%,jo prost neapēdam. Tad jau labāk lai ir mazliet deficīts,ko mūsdienās varam importēt tikai tik cik vajag,un pārējo sev jau nu saražot varam.
 24  2 atbildēt
Tas kas sarakstīts zem tām bildēm ir klaji meli.Šodien speciāli un tendenciozi var safotogrāfēt tādas pašas : kā stāv rinda pie humpalu veikaliem pirms atvēršanas, kā cilvēki ar pielasītu humpalu kaudzi stāv rindā pie kases,kā uz ielām ubago,kā dzērāji augu dienu nīkst pie veikala un stiķē grādīgajam,ka cilvēki publiski lūdz ziedot slimajiem jo medicīna nav pieejama.Zog tik un tā, mediji nepārtraukti ziņo par jauniem skandāliem un aizturētajiem.Infrastruktūra sagrauta.Skolas un slimnīcas likvidētas Daudzstāvu mājas pamestas un logi izsisti.To visu šodien var nofotogrāfēt un nopublicēt tieši tādu pašu rakstu ar iznīcinošiem parakstiem un tad paskatītos kāda īstenībā ir brīvība un kas ir atļauts un kas aizliegts. Neļaujiet sevi apmuļķot !
 19  3 atbildēt

5. bilde. Paraksts: "Veikalā varēja nopirkt ķieģelīti, sāli, sērkociņus, sveces, ziepes, cigaretes "Pamir" un cinkotus spaiņus. Nekā vairāk."

Paskatāmies kreisajā stūrī - pakas ar uzrakstu "CAXAP". T.i., cukurs. Bet cik demagoģiski baiss paraksts bildei... Veikalā neesot NEKĀ...

Kārtējais demagoģiskais šausmu gabals, komentāros neatkārtošos. Iepriekšējā tēmā jau izpaudos.

Lestet, tu Krievijā dzīvoji? Bildes ir no Krievijas.

Latvijā pēc 1974. gada, kad man sāka parādīties saprašana un ir šis tas atmiņā, tādi skati bija liels retums. Zivju veikalā, kamēr nebija atvestas svaigas zivis, tur gan bija plaukti ar konservu piramīdām. Toties par samaksājamu cenu, salīdzinot ar šodienu. Un pieveda ziemeļjūru zivis, nevis Vjetnamas piesārņotajos ūdeņos audzētās pangasijas. Leduszivis es kopš tiem laikiem esmu redzējusi tikai vienreiz SKY. Laikam izmirušas būs.

 17  2 atbildēt
PSRS laikos medicīna(ārsti,izmeklēšana,zobārsti)bija bez maksas,augstākā izglītība bija bez maksas,bet vajadzēja naudu dzīvošanai tāpēc daudzi studenti strādāja.Katra darba vieta nodrošināja ar dzīvokli vai kopmītni.Rēķins par jumtu virs galvas un elektrību bija mazs un neietekmēja budžetu.Darbs un sociālās garantijas(slimības pabalsts,pensija) bijas visiem.Katram kurš vēlējās ierādīja zemi piemājas saimniecībai kur izsudzēt kartupeļus,dārzeņus,uzcelt siltumnīcu.Tie,kas strādāja kolhozos vai sovhozos varēja lēti psr pašizmaksu pirkt pienu un gaļu cik vien vajadzīgs un nekad negāja uz veikalu pēc desām,taisīja paši.Tāpat bija mednieku kolektīvi ,kurā varēja iestāties ikviens un iet medībās un ēst meža gaļu.Citi izvēlējās turēt vistas olām un gaļai,citi trušus vai cūku.Cūku nobarot nebija problēmu,no kolhoza vai sovhoza nopirka graudus un samala miltos plus izaudzēja kartupeļus.Maizes bija tik daudz un tik lēta ka arī to pirka lopu barošanai.Veikalos bija VISS : cukurs,sāls,eļļa,sviests,margarīns,piena produkti,konfektes.Neatceros ka kas būtu trūcis.Cilvēki bija sirsnīgi un smaidīgi,nenaidojās kā tagad darba kolektīvos grib kādu izēst no darba-tad nebija jēga jo darbs bija visiem un nebija stresa. Runājot par tiem laikiem - visur pasaulē bija tiem laikiem atbilstoša attīstība.Pēdējo 25 gadu laikā Krievija ir attīstījusies milzīgos tempos,kamēr Latvija tik vien kā visu iepērk un nav pašai savas ekonomikas.Nav NEVIENAS jomas kurā Latvija būtu apsteigusi Krieviju.Tāpēc meklē aizvēsturiskas bildes un patiesās Latvijā aizliegtās bildes ir par attīstīto Krieviju šodien un sagrauto Latviju šodien.Lai neviens tik tālu neaizdomātos,tad stāsta par kaut kādiem aizvēstures laikiem kas sen vairs nav.Lūk,Latvija gan joprojām vēl tajā pašā līmenī kā pirms 20 gadiem,tikai nu ir kārotie importi,bet nav savas ekonomikas un par katru pakalpojumu jāmaksā liela nauda,izliek uz ielas pat no personīgā īpašuma,jāatskaitās kur ņēmi lielāku naudu,jāreģistrē mazmājiņas,nedrīkstēs kurināt krāsnis utt.
 18  5 atbildēt

Cilvēki, kas strādāja vietās, kur varēja zagt, vai dabūt deficītu, varēja diezgan labi dzīvot. Komunalkas kaimiņš, patups krievs strādājot sakņu bāzē pa pāris gadiem sazaga lietotam autiņam, kas parastam skolotājam, inženierim, uttt. nebūtu iespējams 5-8 gados... Vai arī manam klasebiedram māte strādāja valūtas veikalā, viņam mājās visa tehnika bija importa un pats arī ieģērbts vienā importā, jo ārzemnieki ik pa laikam atstāja "tējasnaudu" vālūtā...

 8  0 atbildēt

Nekādas problēmas šādas bildes nevienam neradīja. Tas, ka nepublicēja partijas laikraksti jau ir cita lieta. 

 7  0 atbildēt

90. un vēl 91.gadā plauktus pildīja Latvija, par ko no psrs nesaņēma nekādu samaksu, 

Un pēc psrs grāmatvedības Latvija bija lielākā psrs budžeta pildītāja bez Krievijas, pārējie reāli parazitēja. Lietuva tagad kaut ko klepo, ka psrs ir radījusi zaudējumus, utt. Lai pierāda ar grāmatvedības datiem. Latvija ir dotējusi psrs, lietuva tikai saņēma, jo bija agrāra valsts. 

 6  0 atbildēt

Un kur ir aizliegtās fotogrāfijas, ja jau tas bija redzams sadzīvē. Aizliegts bija fotografēt stratēģiskos objektus, tādus kā rūpnīcas, tiltus un citu, bet veikalos bildēt jau varēja, vismaz fotofilmas netika izgaismotas, ja tās piemēram būtu fotografētas 1978.gada Rīgas lidostā.

 6  0 atbildēt

Vilks,8.zziguli saaka razzot 84.gadaa,kaadi veel 90to saakums,jaa razzoja liidz 2004jam,bet tu jau apraksti pavisam citus laikus...

iereecu par diivaanu ekspertiem,kas nav dziivojushi tanii laikaa,bet ir par kko paarliecinaati   

neizjutu tanii laikaa paartikas vai kkaa nebuut truukumu vai nepietiekamiibu,varbuut kkur krievijaa arii bija,kaa te aprakstiits...

 5  0 atbildēt

Neviena no šīm bildēm nekad nav bijusi aizliegta! Tas, ka kādu bildi "Pravda" nav nekad publicējusi - es arī nekad neesmu nevienu savu bildi publicējis "Pravdā". Tā ka varbūt nevajag izdomāt par tiem laikiem tiem, kas nekad tajos laikos nav dzīvojuši.

 3  0 atbildēt

    

 0  0 atbildēt