DnB NORD Vides glābšanas komanda attīrīja ozola tuvāko apkārtni no pameža un saules gaismu aizsedzošajiem kokiem, lai palielinātu tam piekļūstošās gaismas apjomu. Tagad svētozols varēs uzkrāt spēkus vēl daudzus gadus un priecēt savus apmeklētājus ar varenu zaru vainagu, kuram tieši patlaban, lai atgūtos no spēcīga zibens spēriena, kas ir nolauzis ozola augšējo daļu, ir nepieciešama papildus enerģija. Šo nepieciešamo enerģiju nu sniegs saules gaisma, kuras piekļuve līdz šim bija traucēta.
Vides glābšanas komandas eksperts un dižkoku pētnieks Guntis Eniņš stāsta: „Latviešu seno kulta koku – upurozolu, elku liepu un visu to koku, pie kuriem mūsu senči daudzināja savus dievus, kļūst arvien mazāk, jo tie noveco. Ir būtiski palīdzēt atlikušajiem dižkokiem nodzīvot iespējami garāku mūžu, lai arī mūsu bērni un bērnu bērni varētu novērtēt to varenību. Šiem daudzcietušajiem kokiem ir jādzīvo, lai tajos plūstu dzīvības sulas.”
Strēļu Svētozols
Pašlaik Strēļu svētozols, kura stumbra apkārtmērs ir astoņi metri, starp vairākiem Latvijas dižozolu tūkstošiem ir divdesmit pirmais. Ozola vecums tiek novērtēts ar 350 gadiem, un savā mūžā dižkoks ir pieredzējis daudz – gan tapis pazaudēts no tūrisma ceļvežu lapaspusēm, gan pārdzīvojis spēcīgu zibens spērienu, kas nolauzis ozola augšējo daļu.