ir drusku ko palasīt, bet, manuprāt, interesanti. Tāpēc arī liku.
Dzīvnieki - rekordisti3
42
1
Āfrikas zilonis. Tūkstošiem gadus cilvēki ir izmantojuši brutālo spēku gan kara vajadzībām, gan arī dažādu smagu priekšmetu transportēšanai. Ziloņa snuķis satur 100,000 muskuļus un var pacelt 270 kg.
Degunradža vabole. Pielīdzināta zilonim, degunradža vabole izskatās niecīga. Neskatoties uz to, šī maza vabole tiek uzskatīta par spēcīgāko radību. Savu nosaukumu ieguvušās dēļ ragveidīgajam izaugumau uz galvas un spēj pacelt pat līdz 850 reizēm sava svara. Clvēks ar šādām spējām varētu pacelt 59 tonnas
Reklāma
Froghopper (netulkojas), jeb spļāvienkukainis. Rekordu grāmatā erindojas kā visdižākais lēcējs (!!!). Mazais kukainis sasniedz vien 6 mm garumu, bet spēj uzlekt 70cm augstumā. Cilvēks ar šādām spējām varētu pārkelt 210m augstam debesskrāpim.
Impala. Āfrikas antilope ar garām, spēcīgām kājām arī ir zināma ar savām lēkšanas spējām. Izbiedēta, viņa spēj uzlekt pat 10 m augstumā, bet skrienot 3m. Novērots, ka impalas nelec tikai dēļ bailēm. Dažkārt antilopes lēkās, lai sevi izklaidētu.
Sarkanā Puskuitala. 2007.gadā sarkanā puskuitula veica garāko putnu migrācijas ceļojumu bez apstājas. 9 dienās ta nolidoja 11,500 km no Aļaskas līdz Jaunzēlandei bez apstāšanās. Ceļojuma beigās putns bija zaudējis 50% sava svara.
Reklāma
Lielā Baltā Haizvs. 2005. gadā lielā baltā haizivs ierindojās Gnesa rekordu grāmatā, jo veica visgarāko haizivju migrācjas ceļojumu. Haizivs veica 20,000 km maratonu no Āfrikas līdz australijai. Ceļojums ilga 9 mēnešus un tika reģistrēts ari kā ātrākais atgriešanāš ceļojums starp juras iemītniekiem. Lelu daļu ceļojuma haizivs pavadīja tuvu ūdens virsmai, kas zinātniekiem ļauj domāt, ka haizivis izmanto debess nianses, lai orentētos.
Buruzivs. Oficiāli, pasulē ātrākā zivs. Buruzivs var sasniegt līdz pat 109 km/h lelu ātrumu īsos piegājienos. Bieži novērotas medījam baros, zivis izmanto savu ātrumu un iespaidīgo spuru, lai veiksmīgi nomedītu sardīnes un anšovus.
Gepards. sauszemes artuma rekords pieder gepardam, kurš īsās distancēs var sasniegt pat 95 km/h un maksimālo ātrumu var sasniegt vien 3 sekundēs. Šiem sprinta čempioniem irļoti garas, muskuļotas kājas ar kur,ām dzīt uz priekšu vieglo ķermeni. Bet tā kā skrienot gepardi izmato milzīgu daudzumu enerģijas, viņi var skriet vien īsas distances (apm. 280m)
Reklāma
Lielais Piekūns. Ātrākais lidotājs. Izmatojot "ieniršanas" medību tehnoloģiju, ar saukta par saliekšanos, šis mednieks uzbruk savam upurim, kas parasti ir balodis. Uzbrukum laikā piekūna ātrumssasniedz pat 322 km/h. Viņš sagūsta savu meījumu ar nagiem pusceļā līdz zemei ar saviem asajiem nagiem, tad nolaižas uz zemes un to apēd.