Desmit pārtikā izmantojami apdraudētie dzīvnieki8
14
1
es neestu vini laikam slimi
Šimpanze kā tos ēd: dzīvniekus nokauj, gaļu kūpina un pārdod kā „krūmu gaļu”, kas ir ļoti iecienīta delikatese Āfrikā. Braucot pa Āfrikas lauku ceļiem, to malās bieži var redzēt veselus kūpinātus pērtiķus, kurus tirgo vietējie iedzīvotāji.
Zaļais bruņurupucis kā to ēd: bruņurupuča gaļa ir visnotaļ sīksta. Zaļais bruņurupucis tiek uzskatīts par visgardāko starp saviem sugas brāļiem. To parasti cep uz lēnas uguns un izmanto dažādos sautējumos. Ja bruņurupucis ir jauns, tā gaļu var arī grilēt vai sautēt. Starp citu, īpašas ir arī bruņurupuču asinis, jo tām piemīt ārstnieciskas īpašības, ja vien tās dzer svaigas.
Reklāma
Lielā Ķīnas salamandra kā to ēd: galvenais salamandras gaļas izmantošanas veids ir tvaicēšana vai arī vārīšana zupās.
Zilonis kā to ēd: ziloņa miesa ir visai raupja. Snuķis un kājas ir maigākas, tāpēc tiešo šos elementus uzskata par labāko delikatesi. Tāpat kā primātu gaļu, arī ziloņus pārsvarā kūpina un izmanto sautējumos un zupās.
Zvīņnesis kā to ēd: zvīņas un asinis tiek sajauktas un izmantotas kā medikamenti. Gaļa ir viegla un to bieži pasniedz kūpinātu vai tvaicētu.
Reklāma
Melnais lācis kā to ēd: melnā lāča gaļu sagriež gabaliņos un uz lēnas uguns apcep, lai pievienotu sautējumam. Tāpat šo delikatesi sautē, vāra un pasniedz kā steiku.
Degunradzis kā to ēd: parasti ragu sasmalcina pulverī un sajauc vai nu ar pienu vai ar ūdeni. Kājas un pēdas par delikatesi uzskata vairākas afrikāņu ciltis, tās cepot vairākas stundas.
Zilais valis kā to ēd: bieži vien tā gaļu gatavo gluži tāpat kā liellopu gaļu, taisot steikus, cepot vai apcepot eļļā. Japānā šo zīdītāju gaļu izmanto arī suši.
Reklāma
Delfīns kā to ēd: Muchame pasniedz ar avokado, sīpoliem un sausiņiem. Delfīna sānu daļas gaļa tiek dēvēta par „chanco marino” un tā ir tumša, ar spēcīgu garšu.
Bengālijas tīģeris kā to ēd: tradicionāls ķīniešu ēdiens – cepta Bengālijas tīģera gaļa. Tīģera peņa zupa savukārt sekmē vīrišķību.