Neliels ieskats par visbiežak izvēlētajām zivīm akvārijā...
Akvārija zivtiņas4
52
0
Zelta zivtiņa. Pirmās dekoratīvās zelta zivtiņas ir radītas Ķīnā, pirms vairāk nekā 1000 gadiem. Ilgu laiku tās tika uzskatītas par leģendu un tikai Ķīnas un Japānas imperatori zināja, ka tā tas nav. Arī šobrīd Āzijas valstis saglabā līderpozīcijas selta zivtiņu audzēšanā un selekcionēšanā.
Gailītis, jeb Taizemes cīnītājzivtiņa, ir populārākā akvāriju iemītniece visā pasaulē. Tās tur gan iesācēji, gan profesionāļi. Pirmie tādēļ, ka šī ir labirinta zivtiņa un līdz ar to tās turēšana nav diez ko sarežģīta, bet otrie, jo gailīšus ir viegli un interesanti selekcionēt. Ir izveidotas neskaitāmas krāsu un spuru formu variācijas. Tomēr šīs zivtiņas ir ne tikai skaistas, bet arī interesantas. Nevelti tās sauc par cīnītājzivīm - vienā akvārijā nevar turēt vairākus tēviņus. Tikai vienu un viņa sievas, „vistiņas". Gailīši, sastopoties kausies tik ilgi, ka beigās paliks tikai viens un arī uzvarētājs var iet bojā no gūtajām traumām. Tomēr, ja gailītis akvārijā ir viens, to drīkst dažreiz pakaitināt, pieliekot pie akvārija spoguli, lai tas ierauga savu atspulgu. Pastāvīgi turēt spolugi akvārijā nedrīkst, jo tas radīs stresu un novārdzinās skaisto zivtiņu. Gailīšus var turēt kopā ar visām miermīlīgām zivtiņām, jo tie ir agresīvi tikai pret „savējiem".
Reklāma
Samiņi ir miermīlīgi,var būt aktīvi visu diennakti, mīl dzīvot nelielos bariņos. Var izdzīvot akvārijā bez filtra un aerācijas, bet tad zivtiņas būs neveselīgas, slikti augs un nedzīvos ilgi. Tādēļ ieteicams tomēr aprīkot akvāriju ar visu nepieciešamo. Akvārijā obligāti jābūt arī dažādām paslēpuvēm, kurā samiņi var patverties no apkārtējiem, un, kurās tie labprāt arī rotaļājas savā starpā.
Skalārija.Lai skalārijas justos labi, tām nepieciešams liels akvārijs. Tādā šīs zivis labāk un ātrāk izaugs. Dabā skalārijas mīt Amazone un tās pietekās.Turot skalārijas, jāņem vērā, ka tās ir diezgan bailīgas. Ievērojot asu kustību, vai sajūtot spēcīgu vibrāciju (arī skaņas viļņi tādu rada), tās var zibens ātrumā šauties uz visām pusēm un savainoties pret dekorācijām, grunti, vai akvārija stiklu.
Gūpija. Var dzīvot diezgan nelielos akvārijos, taču tajos ieteicams stādīt dzīvos augus, kas kalpo gan kā patvērums šīm mazajām zivtiņām, gan kā barība. Piemēram, daudzkrāsainās gūpijas ļoti koši izceļas uz zaļumu fona un akvārijs iegūst patiesi māksas darba vērtību.
Reklāma
Pecīlija. Daudz info neatradu, bet Pecīlijām patīk gaišs akvārijs ar daudz augiem, kurus tās labprāt ēd.
Gurami. Marmora, „saules" un Sumatras gurami ir tā saucamās labirinta zivtiņas. Tām ir īpašs orgāns - smalko kapilāru sazarojums, kas ļauj ieelpot atmosfēras gaisu un izšķīdināt skābekli asinīs, neizmantojot žaunas. Tomēr šīm zivtiņām labāk patīk dzīvot tīrā, svaigā, ar skābekli bagātā ūdenī. Tādā viņas mazāk slimos un ātrāk augs.
"Diskusi ir kaprīzi, vārgi, tos nav iespējams turēt parastā akvārijā, kopā ar citām zivīm," - šādus vārdus nākas dzirdēt teju no katra akvāriju turētāja, kurš pats vēl nav iegādājies šīs fantastiski skaistās zivis. Agrāk, kad 1975. gadā, dabiskā vidē izķertas zivtiņas ieveda Eiropā, tā tas arī bija. Nevienam nebija skaidrs, kādos apstākļos, kopā ar kādām zivīm turēt šos skaistuļus un, galvenais, kā tos audzēt nebrīvē?.. ar laiku, entuziasti noskaidroja ūdens parametrus, optimālo barību, visbīstamākās slimības un to ārstēšanas paņēmienus. Sākās diskusu selekcionēšana un šobrīd pasaulē ir ārkārtīgi daudz dažādu hibrīdu un ar katru gadu rodas jauni.
Reklāma
Labeo. Šīs zivtiņas ir agresīvas tikai pret savas sugas pārstāvjiem, kā arī var konkurēt ar citām pīkstu dzimtas zivīm. Lai izvairītos un konfliktiem, katrai zivtiņai jānodrošina slēptuve. Akvārijam vajadzētu būt lielam (vairāk nekā 100 litru), ar bieziem dzīvo augu stādījumiem. Ieteicams izvēlēties tumšu grunti. Labeo ļoti labprāt nograuž aļģes no akmeņiem un augiem.
Mazā bara zivs. Šīs ir ļoti miermīlīgas bara zivtiņas, kuras var turēt kopā ar citām haracinīdām, skalārijām, labirinta zivtiņām, vai dzīvdzemdētājām. Ieteicams turēt barā. Gadījumā, ja ģimenē ir tikai viens vai divi tēviņi, tie izvēlēsies teritoriju un to aizsargās, kļūstot par akvārija tirāniem. Nepieciešams liels akvārijs, dzīvie augi, aerācija, firltrācija un regulārā ūdens maiņa.