25

 109  0

Daudzi no mums pat nedomā par to, cik globāla ir vides piesārņojuma problēma. Mēs pat nevaram iedomāties, cik daudz plastmasas ir mūsu pasaulē.

Komentāri 25

0/2000

Lielākā problēma ka plastmasa netiek pārstrādāta. Ja plastmasu pārstrādātu, tad no ekoloģijas viedokļa plastmasa nodara mazāku kaitējumu videi.. 

Plastmasas ražošanai vajag krietni mazāk energoresursu, kā stiklai vai alumīnija ražošanai.

Tāpat pārvest stikla pudeles no rūpnīcas tiek patērēta degviela. (arī alumīnija bundžiņas), pet pudeless tiek līdz galam izgatavotas jau pašā dzēriena rūpnīcā.

Pet pudelēm vajag vismaz 10 reižu mažākus transporta resursus.. 

Izplatītāis mīts ka papīra maisiņi ir ekoloģiskāki par plastmasas maisiņiem. ir tikai mīts

- celolozes rūpnīcas ir ļoti liels dabas piesārņotājs. pie tam papīru nevar pārstrādāt bezgalīgi, pienāk brīdis ka šiedras kļūst tik īsas ka vairs to pārstrādāt nevar.. 

Tātad no ražošanas, transportēšanas viedokļa plastmasa ir krietni ekoloģiskāka kā stikls, papīrs vai alumīnijs... Bet tas diemžēl neatsver to postu ko nodara plastmasa, ja to nepārstrādā.. 

- tātad jārūpējās lai plastmasu savāktu, nevis izmestu..   Starp citu, alumīnija bundžiņnas parasti arī tiek izmestas, jo neglabāšu tās mājās, lai reizi pussgadā aizvestu nodod.. 

Lielu labumu dotu depozītu sistēma, kad gan pet, gan alumīnija taru var nodot atpakaļ - tas disciplinētu cilvēkus, un tie kam vienalga- to izmestos savāktu bomzīši... 

 11  0 atbildēt
Cilvēki ir kā vēzis kuri iznīcina pasauli un iet bojā kopā ar to!
 11  0 atbildēt

Vismaz es iespēju robežās šķiroju iepakojumu, stiklu, pet pudeles, papīru un kartonu, plēves maisiņus, alus bundžas. Nolietotās riepas, baterijas, elektroiekārtas, medikamentus ar beigušos termiņu, visu var atrast, kur nodot. 

 9  0 atbildēt
Vajag visai pasaulei 🌍 kaut kā kopā vienoties kā tikt galā ar šiem atkritumiem. Jo šīs sekas var izplatīties uz visām pasaules malām, un visi cilvēki būs spiesti beidzot kaut ko mainīt.
 7  0 atbildēt

Autoram…

Lūdzu, nelieto vārdus "mēs", "visi"… tie ir tipiski propagandistu un alarmistu lietotie vārdi.

Labāk lieto "es", "mans" - teksts uzreiz kļūst atbildīgāks. Kāds konkrēts Vārds un Uzvārds ir vēl cienījamāk.

 7  1 atbildēt

Palīdzam attīrīt pasauli! Jāsūta tie sūdi uz sauli ar speciālu raķeti, kura neavarēs okeānā.  

 6  1 atbildēt

Šausmigi   

 5  0 atbildēt
Jā, bet tās ir attīstības valstis, kas dzīvo atkritumos. Daudz kas atkarīgs no mentalitātes, ja mēs esam pieraduši sviest urnās un šķirot, tad šie te kur grib, tur met. + vēl nevajag domāt ka tā or iedzīvotāju vaina, ka ir tik daudz atkritumu. Tā ir korporāciju vaina, kas nerūpējas, lai tie tiktu pārstrādāti, vai arī lai tiktu ražots tāds iepakojums, kas nepiesārņo dabu. Plastmasa- ērti, lēti.
 5  1 atbildēt
Es to neesmu izdarījis. Man ļoti rūp vide, šo izdarījuši ir idioti, kuriem nav smadzenes. Šī ir tikai izrietošā problēma pārapdzīvotībai. Jo vairāk cilvēku jo vairāk neizglītotu ākstu, kas pārvērš pasauli miskastē. Pasaulei vajag tādu vīru kā Hitlers, ar dzelzs dūri, bez žēlastības. Ja cilvēks mēslo un diršs visu sejā, tad viņam nav vietas sabiedrībā.
 5  2 atbildēt

Gadījumā tie, kas pretojās plastmasas puseļu depozītsistēmai, nebija tieši zaļie?

 3  0 atbildēt
Bēdīgā patiesībā.😎
 3  0 atbildēt