local-stats-pixel

Zivtiņu barošana!3

9 0

 

Barošana

Tāpat kā citiem mugurkaulniekiem, arī zivīm ir nepieciešami ogļhidrāti, minerāli, vitamīni, tauki, proteīni un ūdens. Labākais veids, kā nodrošināt zivis ar šīm vielām, ir barot tās ar dažādu labas kvalitātes barību.

Sausās pārslas jādod zivīm, kuras ēd barību no ūdens virsmas (piemēram, zelta zivtiņas), barības graudiņi - zivīm, kas spēj barību uzlasīt no grunts, un dzīvā barība - zivīm, kas barojas vidējos slāņos.

Zivis labāk barot bieži, nelielām porcijām nekā dot daudz un tikai reizi dienā. Dodiet mazus barības daudzumus divas vai trīs reizes dienā un mēģiniet dažādot barību, lai zivīm tā neapniktu. Ja jūsu akvāriju pieskata arī citi ģimenes locekļi, nosakiet barošanas reizes - citādi zivis tiks pārbarotas.

Jāuzsver, ka no pareizas zivju barošanas ir atkarīgs viņu veselības stāvoklis, izskats un krāsa. Izmantojiet komplekso sauso barību, kura satur visas zivīm nepieciešamos komponentus. Ja akvārijā ir tikai vienas sugas zivis, var izmantot specializētu barību, kas domāta konkrētajai zivju sugai. Pārslas ir labākā sausā zivju barība, kuru var smalki saberzt. Pārslas zināmu laiku peld virs ūdens - tad tās ēd zivis, kam mute vērsta uz augšu. Lēnām grimstot, pārslas nodrošina ar barību vidējā slāņa zivis; grunts zivis uzlasa pārslu paliekas. Granulas un tabletes, kuras ātri nogrimst, ir piemērotas zivīm, kas barojas no grunts. Sasmalciniet tabletes, lai tās varētu ēst arī vidējā slāņa zivis. Saldētu dzīvo barību - stobriņtārpi, odu kāpuri u.c. - var uzglabāt, nezaudējot tās uzturvērtību.

Dodiet zivīm dzīvo barību pārmaiņus ar sauso barību. Tieši no dzīvās barības zivis iegūst lielu daļu veselībai nepieciešamo vielu, turklāt zivīm patīk ķert kukaiņus un tārpiņus. Sānpeldes, odu kāpurus un ūdensblusas var nopirkt zooveikalos vai arī ievākt tuvējā dīķī. Te gan der zināt, ka dabiskās ūdenstilpnēs daudzi kukaiņi ir plēsēji. Uzmanieties no tiem! Plēsēji ir arī spāru kāpuri un dēles.

Lai nodrošinātu zivis ar tīru (no parazītiem) dzīvo barību, mazus tārpus var audzēt paši. Vispirms zooveikalā iegādājieties balto tārpu kultūru. Novietojiet tārpus kastē ar zemi vai kompostu un virsū uzlieciet mitru maizes šķēli (tārpu barībai). Tie ātri vairosies, un jums vienmēr būs dzīva zivju barība. Varat klutivēt arī jūras garneles, nopērkot to olas un turot siltā sālsūdens šķīdumā (viena tējkarote jūras sāls uz litru krāna ūdens).

Lielāko daļu cilvēku pārtikas sasmalcinātā veidā var izbarot arī zivīm (gaļas atliekas, sadrupinātu sieru, sasmalcinātus lapu salātus vai spinātu lapas, konservētas pupas, kviešu asnus un auzu pārslas).

Kopējā akvārijā zivīm nav izdevīgi veidot maltīti no dažādu barību mazām porcijām (katrai zivju sugai atsevišķi). Barība jāmaina - katrā ēdienreizē cita.

Barojiet zivis piesardzīgi, jo jebkura neapēsta barība akvārijā sadalās un var radīt piesārņojumu. Labs paņēmiens, kā izmērīt pareizo barības daudzumu vienai maltītei, ir dot tieši tik daudz, cik jūs to varat noturēt starp īkšķi un rādītājpirkstu.

Daži vārdi par jūsu prombūtni. Ja visu laiku esat zivis labi barojuši, jūsu atvaļinājuma laikā viņas spēs izturēt divu nedēļu gavēni bez jebkādām negatīvām sekām. Ja tomēr barošanu uzticēsiet kādam citam, sagatavojiet barību porcijās (katrai barošanas reizei) un atstājiet instrukciju. Ir pieejami arī automātiskie barotāji, kas noteiktā laikā (ēdienreizē) iebērs akvārijā noteiktu daudzumu barības.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 3

0/2000

Akvāriji ir kā dzīvās bildes,nekad bilde neatkārtojas

1 0 atbildēt

Un vēl pēdējo reizi - atvainojos par sagādātajām neērtībām! :)

0 0 atbildēt

nu nekas, nekas!! XD

0 0 atbildēt