Čiv riv, sen neesmu neko publicējis, tāpēc šodien saņēmos un te nu es esmu... Blakus kaķiem suņi ir izplatītākā mājdzīvnieku šķirne pasaulē, katru dienu suņu šķirņu veidotāji pūlas vaiga sviedros lai radītu jaunu suņu šķirni, tomēr mūsdienās to ir tik daudz ka par dažām tiek aizmirsts vai arī tās ir tik dārgas ka sāk kļūt par retumu.
10 retākās suņu šķirnes pasaulē16
Katalburun
Pirmajā acu uzmetienā liekas ka suņukam kaut kas nav labi, kad ieskaties saproti ka viņam ir veseli divi deguni. Bilde nav gadījusies tā veiksmīgākā, jo deguns izskatās diezgan normāls, bet var gadīties ka suņukam starp nāsīm var ielikt pirkstu, viss atkarīgs no gēniem. Šis suņuks ir labi apmācāms un lieti noderēs medībās. Tomēr ražotāji neaizraujas ar šo suņu ražošanu .
Meksikāņu plikais suns
Viena no senākajām suņu šķirnēm Pasaulē, daži apgalvo ka pati vecākā. Tuzemieši uzskatīja suni par Dieva pārstāvi uz Zemes, kuram jāpavada mirušo dvēseles uz Mirušo valstību. Tomēr pēc neizskaidrotiem iemesliem, šķirne pasaulē ir maz izplatīta.
Bergamanes aitusuns
Jap tā ir viena liela vilnas kaudze. Suni saskatīt vajag pacensties, bet interesanti ka šīs šķirnes suņi labi pārnes karstumu, lietu un vispār īpaši par laikapstākļiem nesatraucas. Interesanti ka vilnai ir arī savs uzdevums, pasargāt suni no vilku zobiem.
Tibetas mastifs
Lūk vēlviens ļoti sens suns, šie suņi sargāja Tibetas mūkus un palīdzēja kalnu iekarotājiem Himalajos. Runā ka tieši no šīs suņu sugas attīstījās visi pūkainīši. Suņa svars var sasniegt pat 80 kilogramus un viņš var izaugt pat 77 cm augsts. Tāpēc lai audzētu šo suņuku noteikti vajag lielu pagalmu, jā un viņi nepanes karstumu un mitrumu. Tāpēc šādu suni var atļauties tikai retais.
Basendži
Daudzi šo suņu šķirni uzskata teju 5000 gadus vecu. Un interesanti ka ir daudz īpašību kas viņus atšķir no citiem suņiem, kā visspilgtāko var atzīmēt to ka viņi nerej. Jā suns kas nerej, izklausās labi... Suņuks māk izdvest tikai interesantu rūkšanu, pie tam brīžos kad viņš sāk nervozēt. Kā arī suņukam saceļot ausis starp acīm veidojas interesanta grimase. Un protams ļoti spēcīgi sagriesta aste. Vēl interesanti ka Basendži tuvumā nevar just suņiem ierasto smaku, kas pārējām sugām parādās neilgi pēc peldēšānās, kas noteikti ir labi . Pie tam nereti suņuku var "pieķert" mazgājoties kā kaķim.
Azavak
Nē viņš nemirst badā! Sunim ir interesanta ķermeņa forma, tas tādēļ ka viņš radies Mali, kur lielāko daļu valsts sastāda tuksnesis. Tādēļ Suņa plānā spalva un ķermenis veidots tā ka nav liekas tauku kārtas, muskulatūra sausa un blīva. Šīs īpašības kopā ar garajām kājām un īsā mugura ļauj sunim ātri attīstīt lielu ātrumu un ilgi dzīties pakaļ medījumam pat lielā karstumā. Dzīvnieks noteikti nevar dzīvot dzīvoklī, jo vajag lielus plašumus kur izskrieties. Jāpiebilst ka suņuks nav lielisks kompanjons cilvēkam, tāpēc sastopams diezgan reti.
Leopardsuns Katahuli
Informācijas, kā tika izveidota šāda suņu šķirne nav. Vieni uzskata ka suņuks viedots speciāli, citi ka atkal netīši, brīdī kad tika atklāta Jaunā Pasaule... Runā ka Šis suns esot Vilka un Franču Ovcharka krustojums. Jebkurā gadījumā suņa dzimtene ir Ziemeļamerika. Sākumā suņus radīja medībām, tomēr mūsdienās viņus vairāk izmanto kā izmeklētājus. Ārpus ASV robežām suņus sastapt var vien dažās Eiropas valstīs.
Bedlingtonas terjers
Pēdējā suņuka dzimtene ir Lielbritānija, pirmoreiz viņi parādījāš pirms aptuveni 200 gadiem. Sākumā viņus izmantoja medībām, bet 19. gs. interese pret šo suni paaugstinājās un viņi ieguva mūsdienīgo interesanto izskatu. Vislielāko popularitāti šķirne bauda aristrokrātiskā vidē.
Ceru ka patika raksts, noteikti atstāj komentāru un novērtē rakstiņu