Zobenzobu tīģeris piederēja daudzveidīgajai un ekspansīvajai gaļēdāju grupai, kas mūsdienās ir pilnībā izmirusi. Iespējams, ka tīģeri pārtika no maitas. Tas ir vienīgais no pazīstamākajiem šīs dzimtas pārstāvjiem.Zobentīģeris piederēja daudzveidīgajai un ekspansīvajai gaļēdāju grupai, kas mūsdienās ir pilnībā izmirusi. Iespējams, ka tīģeri pārtika no maitas. Tas ir vienīgais no pazīstamākajiem šīs dzimtas pārstāvjiem.
Ir viegli iedomāties, ka zobenzobu tīģeris medī tāpat kā mūsdienu tīģeri, tomēr tīģeri medī vieni, gaidot īsto momentu, kad uzbrukt medījumam, ar garu lēcienu metoties upura skaustā un iecērtot tajā asos nagus, lai upuris neizslīdētu. Sakožot zobus, ar strauju galvas kustību salauž upurim mugurkaulu.
Patiesībā zobenzobu tīģeri nav nekādi īstie tīģeri. Zobenzobu tīģera nausaukums ir kļūdains, jo šim dzīvniekam un tīģerim nav kopīgu priekšteču. Vislabāk pazīstamais izmirušais kaķu dzimtas pārstāvis, Smilodonts, visdrīzāk bijis sabiedrisks dzīvnieks, kā piemēram lauva.
Zobenzobu tīģeris bija mahajordonu suga, kas dzīvoja Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā pirms 1,6 miljoniem līdz 11 tūkstošiem gadu.
Sākumā zinātnieki pieļāva, ka zobenzobu tīģeris uzbruka upurim, kožot ar dziļiem kodieniem, pēc tam nogalināja, ar zobiem pāršķeļot kakla artēriju. Garie ilkņi bija asi kā naži, to sānos atrodas mazi zobiņi, tādēļ tīģeris varēja uzbrukt dzīvniekiem, kas bija lielāki par viņu.
Patlaban valda uzskats, ka zobenzobu tīģeris ieguva barību citādi - tas ēda maitas. Ilkņu lielais izliekums liecina, ka dzīvnieks neuzbruka upurim, ievainojot to ar dziļiem kodieniem, bet gan ar saviem zobiem saplosīja vai sadalīja gabalos. Zobenzobu tīģeris nespēja arī ātri paskriet.
Pārakmeņojies skelets liecina, ka tam bijušas samērā īsas kājas un spēcīgas uzbūves ķermenis - šie parametri neliecina par gariem skrējieniem un pakaļdzīšanos medījumam.
Ilkņu garums norāda, ka tīģeris varēja ļoti plati atvērt rīkli, visticamāk 120 grādu lenķī - mūsdienās dzīvojošās lauvas rīkli var atvērt tikai līdz 65 grādiem.
Zobenzobu tīģera izmiršana, iespējams, bija saistīta ar lielo biezādaino dzīvnieku izmiršanu, kas bija tā galvenā barība.
Izmēri
Augstums skaustā: apmēram 1 m.
Garums: 1,5 m.
Apdzīvotās teritorijas
Z.Amerika, D.Amerika.
Radniecīgas sugas
Mgatereons, Homotherium un Machairodus, citi mahajrodonu ģinšu pārstāvji.