7

 135  0

Zenobija ir viens no lielākajiem un populārākajiem kuģu vrakiem visā pasaulē. Daži to pat sauc ar "Vidusjūras Titāniku". Tā atrašanās vieta ir Vidusjūras dzelmē 16 līdz 42 metru dziļumā, 1400 metru attālumā no Larnakas ostas Kiprā.

Nedaudz par vēsturi. Prāmis Zenobija tika uzcelts 1979. gadā Zviedrijā, taču tā mūžs nebija ilgs. 1980 gadā, pārvadājot savu pirmo kravu, 104 smagās kravas automašīnas, no Zviedrijas uz Sīriju, tas sasvērās un nogrima, nesasniedzis savu galamērķi. Neviens cilvēks negāja bojā, jo kuģis grima vairākas dienas un visi apkalpes locekļi paspēja laicīgi evakuēties. Saskaņā ar vietējo runām, daļa no kuģa apkapes pat esot mierīgi noskatījušies, kā kuģis lēnām nogrimst dzelmē. Lai gan kravas vērtība bija 200 miljoni dollāri, nekāda izmeklēšana netika veikta, kā arī īpašnieki tā arī nekad nav pieteikušies apdrošināšanas atlīdzībai.

Zenobijas vraks tagad ir kļuvis par aizsargātu mākslīgo rifu, kurā tagad mīt daudz un dažādas zivju sugas, astoņkāji un citi zemūdens brīnumi. Lielākā daļa no kravas joprojām ir saglabājusies neskarta joprojām piesiprināta kuģa klājam, tajā skaitā ne tikai smagās kravas automašīnas, bet arī tūkštošiem iepakojumu ar vistu olām.

Neaizmirsti noskatīties video!

Vai tu arī gribētu ienirt Kipras ūdeņos, lai apskatītu nogimušo kuģi?

Pievienotie video

Ja tev patika video, tad seko līdz mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī citos sociālajos mēdijos.

📘Facebook
📷Instagram
🎥 Youtube

Komentāri 7

0/2000

  

 6  0 atbildēt

  

 5  0 atbildēt

👍

 3  0 atbildēt
Es arī labprāt gribētu ienirt, bet ar akvalangu nekad nav sanācis
 2  0 atbildēt

Šoziem uz dažām nedēļām braukim uz Latviju ar mērķi safilmēt video par visu foršo, jauno un ineresanto ko vērts pamēģināt un apskatīt, dažādas Latvijas pusēs. Iesakiet idejas labam video! 

 1  0 atbildēt

Super raksts es vēl tādus gribu!

 5  5 atbildēt