9

 108  0

2006. gads. Sākās viss ar to, ka sagribējās nosvinēt dzimšanas dienu ārpus mājām. Jo tālāk no mājām, jo labāk.
Kaut kā man ienāca prātā, ka varētu aizbraukt uz Tallinu. Izklāstīju ideju vienai draudzenei un viņa piekrita .
Dzimšanas diena man iekrīt tādā jaukā datumā kā 23. jūnijs. Ņemot to vērā, cerēju, ka Tallinā ar Jāņu svinēšanu pārāk neaizraujas.
Tā kā līdzekļi bija ierobežoti, biļetes nopirkām pašas lētākās un ar neizdevīgiem kursēšanas laikiem – iebraukšana Tallinā bija paredzēta 22. jūnijā plkst. 23.45 un izbraukšana atpakaļ uz Rīgu bija paredzēta 24. jūnijā plkst. 6.00.
Tātad, mūsu rīcība bija apmēram 30 stundas. Izdomājām ietaupīt uz naktsmītnes rēķina un nakšņot uz kāda soliņa (neslikts variants, taču, no šodienas viedokļa raugoties – vienmēr vajag rēķināties ar nejaušībām un paņemt līdzi naudu vismaz hostelim!).
Konkrētu plānu, ko darīsim Tallinā un kur tusēsim nebija, jo es pārāk neaizraujos ar karšu pētīšanu un maršrutu sastādīšanu.
Īsi pirms izbraukšanas plāni drusku mainījās – draudzene piezvanīja un pateica, ka uz Tallinu netiek, jo viņai darbā ieliktas neticami stulbas maiņas un 24. jūnijā jābūt darbā.
Vienai braukt nebija vēlēšanās, zvanīju otrai draudzenei un piedāvāju doties uz Tallinu. Viņa nebija pārāk ieinteresēta, taču beigās garlaikoti noteica: „Ai, nu labi, nekur citur tāpat jau nesanāks šogad aizbraukt.”
Pienāca 22. jūnijs un mēs devāmies uz Tallinu. Pa ceļam nekas ievērības cienīgs nenotika un īsi pirms pusnakts autobuss pienāca galapunktā. Pirmais, ko konstatējām, izkāpjot no autobusa, bija fakts, ka ārā līst. Otrs – autoosta ir slēgta no pusnakts līdz plkst. 6.00 rītā. Nu ko, devāmies meklēt kaut ko līdzīgu pilsētas centram.
Staigājām apkārt un sākām domāt, kādā gan čuhņā atrodas Tallinas autoosta, jo mēs staigājām pa kādu dzīvojamo namu rajonu ar aizdomīga paskata bāriem.
Tā nu mēs gājām, līdz izgājām uz kādas ielas, kuras otrā pusē slējās stikla biroja ēka un tai blakus – Tallinas „Stockmann”. Nopriecājāmies, ka esam centrā un devāmies meklēt kādu klubu vai bāru.
Atradām dažus bārus un bijām šokā par to darbalaikiem – pārsvarā visi vērās ciet jau pusnaktī – retos gadījumos – vienos, divos naktī. Kaut ko tādu iepriekš nebijām redzējušas. Dzīvojot Rīgā, bija pierasts, ka klubi un bāri strādā līdz četriem – sešiem rītā, savukārt dažas ēstuves strādā teju visu diennakti.
Gājām tālāk. Ieraudzījām naktsklubu „Parlament”, kura darbalaiks bija līdz veseliem pulksten četriem.
Klubs izrādījās viena tumša deju zāle, kurā atskaņoja nez cik senu popmūziku. To, ka mūziku liek DJ, varēja saprast tikai tad, kad viņu ieraudzīju pie pults. Mūzika skanēja pa tiešo no diska un tai virsū netika likti nekādi efekti.
Nevaru šo klubu pielīdzināt nevienam Rīgas klubam, jo esmu bijusi tikai vienā Rīgas naktsklubā un nejūtu vēlēšanos šo skaitu palielināt.
Kaut kā nobumbulējām pāris stundu līdz kluba slēgšanai.
Četros no rīta lietus jau bija pārstājis līt, taču viss bija mitrs, tā ka par nosnaušanos uz soliņa varēja aizmirst. Staigājām pa Tallinas vecpilsētu un uzdūrāmies Rātsnamam. Pie Rātsnama bija gari koka soli un virs tiem – jumts. Iekārtojāmies tur un kādu laiku pagulējām.


(Turpinājums sekos)

Komentāri 9

0/2000
Krievu kolonisti Tallinā PO ESTONSKI runā???
 4  0 atbildēt
Forsh saakums, loti ieintereseja turpinajums! Staasti no dziives par "jauniibas" dienaam ir tie labakie!
 4  0 atbildēt
Hvz no kurienes tas mīts, ka igaunijā ar krievu val. būsi .irsā,bet Lietuvā 'no problem'. Igaunijā krievu ~30%. Pils ēters ar krievu radiostacijām. Lietuvā krievi 4%(Viļņā).1 radio krieviski. Dirsā bez angļu val tu būsi Lietuvā. Igaunijā kriev.val ir sarunu valoda.
 2  0 atbildēt

tas ko bija VISS???  

 2  0 atbildēt

  

 2  1 atbildēt
KĀ var vēlēties kaut ko tādu vispār pasākt...
 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt