12

Šajā Latvijas izpētes ekspedīcijā devāmies apskatīt pamesto padomju savienības armijas bāzi Mārcienas mežos.

Bijusī Mārcienas PSRS armijas bāze Mārcienas pagasta teritorijā atrodas jau kopš 1957.gada un ir izvietojusies aptuveni 2km no Mārcienas ciema centra. Šajā militārajā ciematā virsnieku vajadzībām tika uzbūvētas desmit daudzdzīvokļu mājas ar kopā ierīkotiem 399 dzīvokļiem, virsnieku viesnīcu, veikals, skola un citas ēkas. Mārcienas pagasts savā īpašumā armijas ēkas ieguva 1993.gadā un ēkas bija ļoti labā tehniskā stāvoklī. Taču par cik tolaik pagasta pašvaldība bija ļoti nabadzīga, tā nespēja nodrošināt nedz ēku apkurināšanu, nedz apsargāšanu. Tāpēc tā palika neapsaimniekota un tika pamazām izpostīta. Taču tik un tā daudz kas ir saglabājies un vēsturiskā liecība ir acīmredzama, tāpēc teritorija ir interesanta.

Pievienotie video

Komentāri 12

0/2000

Kapec tur zombiji bilde salikti.

 5  0 atbildēt
daudzi pazīstamie tusē pa turieni. dzīvoju madonas nov
 3  0 atbildēt

LAbs, tie zombiji titulbilde labi!   

Tadas pamestas vietas jau ir taa aura divaina. Pirms diviem gadiem biju biju Tirzas rakesu baze. Tajos pazemes bunkuros sajuta tada kaada ir hha   

Sanaca tumsa galvu atdauzit un turoties, lai bedre neiekristu pirkstu salauzu. Drosibai jabut pirmaja vieta   

 3  0 atbildēt

Kapec tur zombiji randoma salikti?

 2  0 atbildēt
Gan jau interesanti.. Aura gan jau šāda tāda palikusi.. Gribētu kādreiz kādu pamestu psiheni (tādas kā ASV ir pamestās) apstaigāt... Video labs + . P.S cilvēki kā vienmēr nevar aiz sevis savākt, cūkas.
 2  0 atbildēt