5

 63  0

Lud's Church (Ludas baznīca) patiesībā nemaz nav baznīca, bet gan diezgan grūti atrodama, 18 metrus dziļa un 100 metrus gara, koši zaļu sūnu klāta akmens plaisa vienā no populārākajiem dabas parkiem Anglijā - Peak District. Tūristi bieži vien šo vietu mēdz nepamanīt un paiet tai garām, pietam, vairāki jātnieki ir ņēmuši nelabu galu, iekrītot aizā no augšas.

Lud's Church ir interesanta ne tikai no dabas aspekta, bet arī vēsturiski, jo ir zināms, ka piecpadsmitajā gadsimtā to izmantoja kā slepenu pielūgsmes vietu cilvēki, kuri citādi tiktu sodīti ar nāvi. Cilvēki, kas izmanto šo dziļo aizu kā baznīcu, bija agrīnās baznīcas reformas sekotāji, jeb tā sauktie „ķeceri”.

Neņemot vērā Lud's Church reliģisko vēsturi, ir arī daudzas leģendas, kas apvij šo apkārtni. Viena no tām ir ka, Robins Huds, izvairoties no varas iestādēm, ir slēpies šajā milzīgajā akmens plaisā . Turpinot atgriezties Lud's Church vēstures dziļumos, ir mīts, ka aizu ir radījis velns ar pirksta nagu, kad aizķēris virszemes daļu pirms nogājis pazemē.

 

Komentāri 5

0/2000

Fascineejoshi!   

 5  0 atbildēt

  

 4  0 atbildēt
Mjā Mīļā Buxtona Vērts tur aizbraukt.Pats pa to apgabalu braucu uz fūres apt 1-2 reizes nedēļā. Katru reizi kkas jauns atklājas.+++
 3  0 atbildēt

Interesanta vieta, būs jāaizbrauc apskatīties!

 2  0 atbildēt

super skaisti

 1  0 atbildēt