Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
20

Labdien! (Jau tagad atvainojos, ja tekstā ir kāda rakstības vai gramatikas kļūda)
Nesen nāca iespēja 3 dienas paceļot pa Dāniju, precīzāk - mazajām pilsētiņām- un nedaudz pa Kopenhāgenu. Mazais ceļojums ilga trīs dienas, projekta ietvaros saistībā ar Jauniešu darbu.
Visi zinām, ka Dānija Latvijai ir priekšā vairumā jomu- dabas aizsardzībā, ekonomiskajā situācijā utt. Protams, vērā ņemams aspekts ir Latvijas garie okupācijas gadi zem PSRS, bet tomēr tagad mēs esam paši uz savām kājām un esam spējīgi celt un būvēt mūsu valsti labākai nākotnei.
Uzrakstīšu ko biju ievērojis un paši varēsiet salīdzināt situāciju mūsu valstij. ..

DABAS AIZSARDZĪBA.
Dānija: Jau iebraucot Kopenhāgenā ,skatam pavērās skaistās riteņbraucēju straumes, kuras bija daudz iespaidīgākas nekā mazie automobīļu strauti. Protams, Kopenhāgenā ir daudz lētāk un izdevīgāk pārvietoties ar riteni nekā ar auto, un daudzi to pielieto, un valdība ļoti respektē šos aktīvistus, izbūvējot veloceliņus, velo tiltus, un stavietas.
Pabraucot talāk uz lauku pusi jau tālumā stiepās daudzie vēja ģeneratori, kas , man kā lielam dabas aktīvistam, lika sirdij sisties priekā. Kā arī daudzie saules paneļi uz privāt un daudzstāv māju jumtiem bija skaists skats.
Aktritumu šķirošana šajā valstij arī ir augstā līmenī, mazās pilsētiņas administratīvajā ēkā, kur notika projektu gatavošana, visos stūros ir atrodamas vismaz trīs urnas, atkritumu šķirošanai. Un nepareizi sašķirots atkritums varēja tev nopelnīt dusmīgus skatienus.

CILVĒKI, JAUNIEŠI UN IZGLĪTĪBA.

Kā jau teicu lielāka dienas daļa norisinājās ar jauniešiem. Atvērtie, smaidīgie un uzņēmigie jaunieši ar prieku pastāstīja mums par savu skolu.
Īsumā arī Dānijā skolās jau ir gandrīz izskausti mājasdarbi. Nedēļā jauniešiem ir 3 stundas atvēlētas mājasdarbu pildīšanā, kā jau teicu, mājasdarbi vēl nav līdz galam izskausti. Mūzika un vizuālā māksla jau ir beigusies 6.klasē.
Dāņu skolās tevi var novērtēt no -3 līdz 12 .
Skolas tiešām ir skaistas un nesalīdzināmas ar Latvijas PSRS pusabrukušajām ēkām.
Cilvēki ir atvērti un smaidīgi. Skolās skolēni skolotājas neuztver kā biedu vai cilvēku kas tevi paverdzina. Skolotāji skolās skolēniem ir labākie draugi, kuri palīdz iemācīties vielu un vienmēr atbalsta. Domāju Latvijas skolai 2030 būtu kur augt.
Mani pašu arī piesaista studēt augstskolā tieši Dānijā, jo dažas fakultātes ir par brīvu un lielās stipendijas ir diezgan pievilcīgs vilinājums, bet tagad, kad arī esmu izjutis un sadraudzējies ar draudzīgajiem, atvērtajiem un smaidīgajiem dāņiem mani Dānija vilina studēt tur arvien vairāk.

Pēdējā dienā, kad prezentējām vietējās pilsētās domes deputātiem savu projektu, sapratu, ka šeit vecāki un pieaugušie actually ieklausās jauniešos un saprot, ka tagadnē viņi veido vidi, ko viņi atstās jauniešiem. Šeit nedarbojās tikai Staļina piecgades plāns. Šeit cilvēki saprot, ka valsts nākotne ir Jaunieši un tagadējiem deputātiem ir jādomā par vidi, ko viņi atstās jauniešiem.

Domāju, ka LATVIJAI IR DAUDZ KO MĀCĪTIES NO ŠĪS VALSTS. NOVĒLU VISIEM VĒL PUSBURCIŅAS LAIPNĪBAS, TĒJKAROTĪTI SAPRAŠANU UN DIVUS GRAMUS SIRSNĪBAS.

SONY DSC Autors: Pīle69 Latviešiem ir kur augt.
1. SONY DSC
Autora bilde
 Autors: Pīle69 Latviešiem ir kur augt.
2.
Autora bilde
6
20
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 24.03.19 17:28  
2
0
Caur to study start daudzi braucot, bet man šķiet aizdomīgs tas kantoris
Anonīms
Anonīms 25.03.19 10:49
2
0

atbildot uz TsarAlexander komentāru " Toties Dānijai būtu daudz ko mācīties n... "

Tik tiešām! No Krievzemes varētu mācīties melot, okupēt svešas teritorijas, nogalināt cilvēkus, zagt. Un protams - sulīgo leksiku.

Anonīms
Anonīms 24.03.19 17:28
1
0

Paldies Tev! No latviešem.

ezkins avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ezkins 24.03.19 18:51
0
0

Skaisti, paldies!    

Virsrastu gan izlabo: latviešiem

TsarAlexander avatars
Medaļa Spoks
  TsarAlexander 25.03.19 10:20
1
2

Toties Dānijai būtu daudz ko mācīties no Krievzemes.

SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Kārtīgs skolēnsMedaļa Rainis
  SAMSS 24.03.19 16:47
3
5