Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
53

Vidusjūra ir ļoti populārs brīvdienu galamērķis, un ne velti - tā piesaista daudzus, kuri vēlas izbaudīt patīkami siltu, kristāldzidru ūdeni un dauzdveidīgo dzīvību tās dzelmē. Tā sevī slēpj gan patiesu burvību, gan briesmas, tādēļ pieredze apciemojot Vidusjūras dzīles var būt gan pasakaini krāšņš, gan traumatisks, vai pat dzīvībai bīstams piedzīvojums. Ja tu domā, ka visbīstamākais no plēsējiem zem ūdens ir haizivis, tad maldāties. Ir lietderīgi uzsvērt, ka ir daudz bīstamāki jūras dzīvnieki, no kuriem uzmanīties. Svarīgi atzīmēt, ka vairums jūras dzīvnieku nav agresīvi un jums neuzbruks … ja vien viņi nejutīsies apdraudēti. Paturot to prātā, jūs varat samazināt savas iespējas nejauši apdraudēt jūras radību, būdams atbildīgs ūdenslīdējs.

Scaronoreiz esam Spānijas... Autors: The Travel Snap Kas slēpjas Vidusjūras ūdeņos
Autora bilde
1.

Šoreiz esam Spānijas dienvidu daļā un apceļojam tās piekrasti sākot no Katalonijas līdz Murcijai. Kopumā nirām 12 dažādas vietās un iepazināmies ar dažiem jauniem zemūdens draugiem. 

SkorpionzivsSkorpionzivīm uz... Autors: The Travel Snap Kas slēpjas Vidusjūras ūdeņos
Autora bilde
2.

Skorpionzivs

Skorpionzivīm uz muguras spuras ar ārkārtīgi spēcīgu indi, kas padara tās par vienu no indīgākajām  zemūdens radībām. Skorpionzivju inde ietekmē gan nervu sistēmu, gan asinsvadus un var pat būt letāla. Zivs ir  diezgan grūti pamanāma, dēļ tās lieliskās spējas maskēties, padarot tās bīstamas ūdenslīdējiem, peldētājiem un snorkelētājiem. Skorpionzivis  nemēdz uzbrukt cilvēkiem bet,  ja mēģināsi tām pieskarties un tā justisies apdraudēta, saņemsi indīgus dzēlienus, kā sveicienu. Pie tipiskiem saindēšanās simptomiem pieder intensīvas, pulsējošas sāpes, kas ilgst līdz 12 stundām, grūtības elpot, sidrs ritma traucējumi, krampji un slikta dūša. Ja netiek sniegta medicīniskā palīdzība, tad ide var izraisīt paralīzi, vai pat nāvi. 

Jūras gurķisJūras gurķa... Autors: The Travel Snap Kas slēpjas Vidusjūras ūdeņos
Autora bilde
3.

Jūras gurķis

Jūras gurķa izmērs, atšķirībā no sugas un dzīves apstākļiem var būt sākot no 2 cm līdz pat 2 metriem. Lai arī jūras gurķi ir šķietami nekaitīgi, apdraudēti tie izdala baltu lipīga vielau - holoturīnu. Tā ir spēcīga inde, kas novājina muskuļus un ir toksiska cilvēkiem.  Indei nonākot acīs, rezultāts var būt pastāvīgs aklums. Tiešām negribētos, lai jūras gurķis būtu pēdējais ko redzētu savā dzīvē!

 

 

DzeloņrajanbspLielākajai... Autors: The Travel Snap Kas slēpjas Vidusjūras ūdeņos
Autora bilde
4.

Dzeloņraja 

Lielākajai daļai dzeloņraju uz astes ir viens vai vairāki dzeloņi, kuros ir indīgi toksīni. Pārsvarā rajas ir mierīgas un savu dzeloni izmato tikai aizsardzības nolūkos, bet tā inde var būt nāvējoša. Inde var nodarīt nopietnu kaitējumu, tomēr, visiznīcinošākā daļa ir pats dzelonis. Asais dzeloņa gals iekļūst cilvēkā diezgan gludi, bet izrauša ir pielīdzināma dūrienam ar āķzobenu. Dzeloņa asais gals ir pavērst rajas virzienā, gluži kā āķis un pat ja inde vispār nav iesaistīta, tā izvilkšana no cilvēka krūtīm vai vēdera varētu būt pietiekama, lai izraisītu nāvi no audu masveida plīsumiem. 

P.S. Slavenais Krokodilu mednieks Stīvs Ērvins gāja bojā no dzeloņrajas dūriena krūtīs.

Morē zutisPārsvarā... Autors: The Travel Snap Kas slēpjas Vidusjūras ūdeņos
Autora bilde
5.

Morē zutis

Pārsvarā tie slēpj savus garos ķermeņus šaurās spraugās un caurumos, bet, atstājot slēpšanās vietas, tie netiek nepamanīti nirēju acīm.  Tomēr, ja nolemsi to papaijāt, tad rēķinies, tas spēj noķert ne tikai uzmanību, bet arī tavus pirkstus un rokas! Morē zuša kodumi var būt indīgi un to asinis satur toksīnus, lai gan precīza toksicitāte līdz šim nav zināma un tiek uzskatīta par diezgan zemu. Tomēr infekcijas, kas rodas pēc  jebkura morē zuša kodiena, kā arī audu un asiņu zudums, spēj radīt diezgan nopietnu risku veselībai. 

nbspSarpa Salpa  Salema... Autors: The Travel Snap Kas slēpjas Vidusjūras ūdeņos
Autora bilde
6.

 Sarpa Salpa ( Salema Porgy)

Šīm īpaši neuzkrītošajām zivtiņām ir savs noslēpums. To galva ir pilna ar halucinogēnām vielām, kas cilvēkiem dod spilgtas, spēcīgas, LSD līdzīgas halucinācijas.  Pats zivs ķermenis nav toksisks vai bīstams, zivis pat tiek pasniegtas kā tradicionāls Vidusjūras ēdiens ar rozmarīnu un pipariem, bet ja nolemsiet pamietoties ar tās galvu, tad maltīte var izvērsties diezgan krāsaina. Presē ir ziņots gadījums, par kādu vīrieti, kurš sajuta sliktu dūšu apmēram divas stundas pēc tam baudīja svaigi izceptu Sarpa Salpa. Turpinoties tādiem simptomiem, kā neskaidra redze, muskuļu vājums un vemšana, kas turpinājās un pasliktinājās visas nākamās dienas laikā. Esot pie stūres viņš saprata, ka nespēj vairs turpināt vadīt automašīnu, jo skaļi kliedzoši dzīvnieki novērš viņam uzmanību. Brīdī, kad viņa ceļā stājās gigantiski posmkāji, tas bija pēdējais salmiņš un vīrietis tika nogādats slimnīcā. Pilnībā viņš atskurbis bija tikai  pēc 36 stundām, bet nespēja atcerēties neko no spilgatiem piedzīvojumiem. Ir zināms, ka ir vairāki gadījumi par zivs izraisītām halucinācijām, bet par lielāko daļu no tiem netiek atklāti ziņots. 

Astoņkājis VulgarisnbspTas... Autors: The Travel Snap Kas slēpjas Vidusjūras ūdeņos
Autora bilde
7.

Astoņkājis Vulgaris 

Tas spēj mainīt krāsu, lai saplūst ar apkārtni, un spēj negaidīti uzbrugt jebkuram nevērīgam laupījumam, kas gadījies tam tuvumā. Nobijies, astoņkāji izšļāc tumšu tinti, sava potenciālā uzbrucēja virzienā, dodot astoņkājiem laiku, lai aizbēgu. Ja tomēr kāds to satver - nav problēmu, astoņājis var nomest savus taustekļus un izaudzēt no jauna. Šobrīd ir  skaidri zināma tikai viena astoņkāju suga, kura ir bīstama cilvēkam - Zilgredzenu astoņkājis. Pietiek ar vienu kodienu, lai tas būtu nāvējoš. Tie uzturas galvenokārt Indijas okeānā, tādēļ iespēja to satikt izpalika. 

SēpijaSēpija tāpat kā... Autors: The Travel Snap Kas slēpjas Vidusjūras ūdeņos
Autora bilde
8.

Sēpija

Sēpija, tāpat kā astoņkāji, spēj maskēt sevi. Tā var mainīt  gan ķermeņa krāsu, gan formu.  Šo maskēšanās metodi tās izmanto, lai medītu . Parastās Sēpijas, kas dzīvo Altantijas okenā un Vidusjūrā cilvēkam kaitīgas nav un pat tiek lietos uzturā. Sēpijas gaļa ir tradicionāla Vidusjūras un Āzijas virtuves sastāvdaļa. Sēpijas uzskta par nekaitīgam, tomēr pastāv viena sēpiju suga, kuru gan labāk nemēģināt uzlikt uz šķīvja. Pfeffera sēpijas, kuras tāpat kā zilrinķu astoņkāji dzīvo Indijas okeānā, satur ļoti spēcīgu indi. Atšķirībā no astoņkāja, sēpija nemēģinās iekost, tādēļ ūdenslīdējiem novērojot vai fotografējot šo  sēpiju briesmas nedraud, ja vien viņi nav ļoti, ļoti izsalkuši…

Pievienotie video

Ja vēlies  redzēt Vidusjūras dzīles un to iedzīvotājus mūsu acīm, tad noskaties video. Cik un kurus no rakstā minētājiem dzīvniekiem vari atpazīt?

Ja tev patika raksts un video, tad  droši seko līdz mūsu piedzīvojumiem un ceļojumiem arī citos sociālajos mēdijos.

📘Facebook
📷Instagram
🎥 Youtube

0
53
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [5]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
StāvNoVakardienas avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa NostradamsMedaļa Dienas joks
  StāvNoVakardienas 26.10.19 15:41
3
0

Ļoti interesanti. Paldies.   

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 14.12.19 16:33
2
0

Morē zutis ? Murēna būs pareizi.

Volvo V70 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  Volvo V70 14.12.19 17:46
2
0

Daba ir lieliska!   

Banančiks00 avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Bots
  Banančiks00 17.10.19 15:59  
1
0

3. Bija doma kādu gurķīti paņemt, kad niru Adrijas jūrā, bet nemaz tik sekli viņi nav…gribēju vienreiz ar tīkliņu paņemt, bet nonirstot +- 10m dziļumā, reāli atsprāga vaļā maska un dabūju celties augšā, protams, nonirstot elpa beigusies, spiediens milzīgs.…vēl noriju ūdeni,ausis atnāca vaļā..un kā ķirsītis visam vēl 8m līdz ūdens virsmai…atpakaļceļš mājās bija diezgan kluss :/

P.S Labi, ka neatspēros no jūras dibena, tur bija pilns ar ezīšiem

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa RecidīvistsMedaļa Autoklikeris
  197403 02.11.19 13:03
1
0