Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
248

Mūsdienas ir laiki, kad ceļošana no Eiropas uz ASV ķluva neticami lēta. Ja no Latvijas lidojot, var trāpīties biļetes vērtībā ap 300 eiro, tad no tādas valsts kā Lielbritānija cenas var būt pat ap 180 eiro. Turp-un-atpakaļ, protams.

Lai gan biļetes ir lētas, Ņujorkas pilsēta oficiāli ir viena no dārgākajām vietām pasaulē.

Ja tavs budžets ir mazs, Tev jābūt labai izdomai..... vai vienkārši ir jāizlasa šis raksts.

Šodien es jums pastāstīšu kā varat ietaupīt, apskatot šo brīnišķīgo pilsētu.

Šis raksts nebūs par iespaidiem no ceļojuma....drīzāk par praktisku ietaupīšanu, būšot Ņujorkā.

Pirmais ko jums būtu... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
1.

Pirmais, ko jums būtu jāapdomā, ir transports, ko izmantosies ceļā no lidostas uz savu viesnīcu. Daudzi ceļotāji par šo lietu banāli aizmirst!

Apdomājiet ne attālumu no lidostas līdz viesnīcai, bet gan pieejamos transporta veidus un to cenas. Daudzi apmeklē lidostu mājaslapas un TripAdvisor, lai iegūtu informāciju par pieejamajiem transportiem un to galamērķiem. ES JUMS IETEIKŠU KO VIENKĀRŠĀKU! 

Autora bilde
Izmantojiet Google... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
2.

Izmantojiet Google Maps!
Ievadiet savu galamērķi un maršruta sākumpuntu. Pēc tā izvēlaties pārvietošanās veidu (mūsu gadījumā tas ir sab.transports). 

Šī paņēmiena lielākie plusi ir:

1) Šajās kartēs tu skaties maršrutus konkrēti Tev vajadzīgajos laikos; 

2) Tev tiek doti pēc iespējas īsāki maršruti (laika ziņā);

3) Tev nevajag meklēt dažāda transporta veidu maršrutus un kustības sarakstus dažādās mājaslapās, jo Google Maps visu ir apkopojis;

4) Tiek dota informācija par transporta kavēšanos.

Viena lieta, kas netiek apkopota Google kartēs, ir transporta cena. Par cenām mēģināšu jums izklāstīt visu pa plauktiņiem. 

Tātad, ja jūs lidojat uz Ņuarkas (Newark Liberty airport) starptautisko lidostu, kas patiesībā atrodas Ņūdzersijā, izdevīgākais variants kā tikt no lidostas līdz Manhetenai - vilciens! Vilciena kompānija saucas NJ Transit un to vilcienu biļešu automāti ir diezgan daudzās vietās visā lidostā.

Nav jābūt ģēnijam, lai lietotu biļešu automātu. Jums vajadzēs doties uz Pennsylvania staciju. Nosaukums parasti ir saīsināts, un automātā to redzēsiet kā "Penn Station". Ievadiet to. Novelciet karti un biļete būs jūsu! Biļete maksās ap 10 dolāriem.

Lidostas terminālī būs norādes uz lidostas vilciena staciju.Sekojiet tām. Uz tajām būs rakstīts "NJ Transit" vai "trains". No lidostas termināļa līdz vilciena stacijai jūs vedīs mini vilcieniņš. PAR TO ATSEVIŠĶI NAV JĀMAKSĀ! Ignorējiet biļešu automātus! Jūs jau esat samaksājuši par vilciena biļeti - tajā ir iekļauta maksa par mini-vilcieniņu!

Kad nonācāt uz vilcienu staciju, uz tablo atrodiet sev vajadzīgo vilcienu un dodaties uz savu peronu. Vilciens būs divstāvīgs - nebrīnaties

No Penn station varēsiet nokļūt gandrīz jebkurā Ņujorkas vietā. No turienes brauc ļoti daudz metro. Blakus tai, 10minūšu gājienā ir liela starppilsētu autobusu stacija Port Authority. Lai zinātu kā tikt līdz vajadzīgai vietai, kā jau iepriekš ieteicu, izmantojiet Google Maps palīzību. Cena par braucienu ar metro vai pilsētas autobusu - $2.75.

Savukārt, ja atlidojat uz Džona Kennedija (John F. Kennedy) lidostu, process ir nedaudz vienkāršāks. Jums ir jāizmanto AirTrain (uz to būs norādes terminālī). AirTrain ir vilcieniņš, kas tevi aizvedīs no lidostas termināļa līdz metro stacijai. Tā cena ir 5 dolāri. Par metro būs jāmaksā atsevišķi.

Par Providensas (Providence) lidostu, kas ir zināma arī kā T. F. Green International Airport. Silti iesaku NELIDOT uz šo lidostu. Līdz Ņujorkai ceļš būs ilgs, tāls un dārgs. 90% gadījumos jums sākumā būs jādodas uz Bostonu un tikai tad uz Ņujorku. Tāpēc neuzķeraties šim variantam. 

Lagardijas lidosta (LaGuardia airport) - lidosta vietējiem lidojumiem iekš ASV. Var nokļūt ar autobusu - ļoti lēti.  Maršrutus varat atrast Google kartēs.

Par braukāšanu pa pašu Ņujorku. Manhetena ir liela sala un pirms jūs nolemjat braukt no punkta A uz punktu B ar sab.trans., padomājiet vēlreiz! Labāk taču ir pastaigāt un redzēt daudz vairāk! Izbaudiet atmosfēru! Staigājiet, jaunieši! Tas ir veselīgāk un tā jūs ietaupīsiet vairāk naudas!

Runājot par parvietošanos pa Ņujorku.... Izmantojiet Google kartes, lai atrastu vajadzīgos jums metro un ceļojiet ar tiem metro. Tas ir efektīvākais variants. Metro lielākais pluss ir ka jūs varat ceļot jebkādā attālumā... kaut vai no vienas pilsētas daļas līdz otrai. Kamēr jūs neizejat ārā no stacijas, ceļošana no punkta A uz punktu B jums vienmēr maksās vienu un to pašu cenu - 2.75. Lielākā daļa metro vilcienu kursē 24/7. Daudzās stacijās ir wi-fi.

Autora bilde
Labi varbūt ar... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
3.

Labi, varbūt ar orientēšanos jums nebūs problēmu.... taču, visdrīzāk, jūs uztrauc izmitināšanas vieta! Ok. Esam latvieši, varam aizmirst par Hilton viesnīcām.

Ir dzirdēts, ka cilvēki ir palikuši Latvijas Vanagu namā. Neko nemācēšu teikt, par to man nav informācijas. Personīgi es nevēlētos izmantot kādu cilvēku, lai tik samazinātu savas izmaksas.

Lai tavs ceļojums būtu lēts un drošs, izmanto pazīstamus portālus šim nolūkam. Esmu pieredzējis ar AirBNB un Booking.com izmantošanu.

Ir svarīgi lai Tu saproti vienu lietu. Ja kaut kas šķiet pārāk lēts, lai tā būtu patiesība..... tad visdrīzāk, tā nav patiesība. Ekonomēt var, bet ar mēru! Esmu dzirdējis par lētajiem hosteļiem China Town`ā. Tur palikt ir BRIESMĪGI. Tarakāni, sienas no kartona, netīrums.... vienkārši aizmirstat! Uzmanīgi lasiet atsauksmes par savu hosteli/viesnīcu, pat tajā pašā Booking.com!

Par manu pieredzi. Dzīvošanai, Ņujorkā es vienmēr meklēju vietas, kas atrodas tuvu no metro vai autobusu pieturas. Bez transporta tu tālu netiksi Ir vērts apdomāt palikšanu ārpus Ņujorkas. Piem., Ņūdžersijā ir labi un lētāki hosteļi /viesnīcas. Galvenais, lai tuvumā ir izdevīgs transports. Un noteikti ir vērts aprēķināt, cik jums izmaksās transports. Uz Manhetenu jūs taču dosities bieži! Var sanākt, ka iznākumā izdevīgāk ir palikt Ņujorkā  

Ar AirBnb man izdevās palikt lūk šajā adresītē: 1630 Park Place, Brooklyn. Tur man ne īpaši patika. Nē, rasisma tur nebija... vienkārši, drūma vietiņa. Bet cena 14 dolāri par nakti bija tā vērta.

Otro reizi, Ņujorkā paliku pašā centrā. Hostelī, kura nosaukums ir HI NYC Hostel. Tur bija apbrīnojama atmosfēra un apbrīnojami cilvēki! Vairums - jaunieši 16-25 gadu vecumā. Istabas ir lielas, ir pieejami skapīši mantu glabāšanai (neaizmirstat paņemt slēdzenes). Milzīga virtuve ar milzīgiem ledusskapjiem. Virtuvē ir pamata lietas priekš gatavošanas (eļļa, sāls, garšvielas, pat makaroni). Viss ir ļoti ļoti tīrs. Virtuvē ir plītis, krāsnis, mikroviļņu krāsnis. Ir pieejamas visvisādas pannas, u.t.t. Viesnīcai ir savs kinoteātris, sava bufete, datoristaba, patio, socializēšanās telpas....viskautkas. Tāda tipa hosteļi Ņujorkā ir vairāki. Manis pieminētais atrodas tieši pie centrālparka.

Autora bilde
Apskates vietas ir atvērta... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
4.

Apskates vietas ir atvērta diskusija. Tās nav lētas, bet daudzas var apskatīt arī bez maksas. Brīvības statuja (kas par brīnumu man, izrādījās ļoti maza) ir redzama no Manhetenas "Battery Park" (var atrast Googlē). Tas pats ir ar Times Square, Centrālparku, 9/11 memoriālu, Brooklyn Bridge, Grand Central, u.t.t.

Par ko ir vērts iztērēt naudu - uzkāpšana uz debesskrāpja. Ir nepapamoti dārgi kāpt uz Empire State Building. Tai vietā, var atrast alternatīvas. Es devos uz Rockafeller Center - vienu no augstākajām celtnēm Ņujorkā. Ne grama nenožēloju! Skats ir burvīgs.... varat to redzēt nākamajā bildē  

Uzkāpšana uz Rokafellera centru man izmaksāja 30 dolārus.

Autora bilde
Ok Par viesnīcām un... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
5.

Ok. Par viesnīcām un transportu mēs parunājām. Kā lai vēl ietaupa? 

Mums ir svarīgi ēst, pareizi? Un vēlams, veselīgi!

Šajā lietā ir jābūt ļoti praktiskam. Tātad, ja Tavā viesnīcā/hostelī Tev ir ledusskapis, tu saņem lielisku iespēju lēti ēst!

Ņujorkas pilsētā ēstuves un produktu veikali ir samērā dārgi. Tādi supermārketi kā Walmart nekad nespers savu kāju Manhetenas salā. Tev ir jāsper sava kāja līdz Walmartam. Tas nemaz nav grūti!

Google kartēs es atradu tuvāko Walmart veikalu.

Autora bilde
Viss kas man bija jādara ... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
6.

Viss, kas man bija jādara - jādodas uz Port Authority autoostu. Tajā ir daudz biļešu automātu. Galvenais ir iepriekš iegaumēt pieturas nosaukumu un to ierakstīt automātā. Novelc karti un voilā - saņem savu biļeti! Tev būs jaatrod vienu no vairākiem tablo, kurš parāda uz kuru autobusu pieturu Tev jādodas - parasti tas būs norādīts Google Kartēs. Turpat tu redzēsi ari sava autobusa numuru. Ja automātā neiznāk atrast vajadzīgo pieturu, vienkārši ieraksti apdzīvotās vietas nosaukumu. Es ierakstīju Secaucus (tajā apdz.vietā atrodas viens no Walmart supermārketiem) un tas nostrādāja

IEGAUMĒ - Port Authority autoostā, autobusu pieturu numuri nesakrīt ar autobusu maršrutu numuriem! Ja neesi pārliecinātsm uz kuru doties - pajautā kādam no darbiniekiem. Autoostā ir daudz izskatīgu afroamerikāņu sieviešu, kas alkst pēc palīdzēšanas tev. 

Un visbeidzot... ja nezini, kur izkāpt. Paskaties Google Streetview kā izskatās konkrēta vieta... turklāt, ieraugot lielu celtni ar uzraukstu "Walmart" kļūdīties īsti nevar Gluži tikpat saredzami ir citi veikali. Arī vadītāji ir ļoti pozitīvi un vienmēr Tev palīdzēs! Jautā viņiem. 

Autora bilde
Kad beidzot nokļuvu Walmartā... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
7.

Kad beidzot nokļuvu Walmartā, biju šokēts. Cenas tur ir ļoti labas! Pat salīdzinājumā ar Latviju! 
Mango lēti, vistas krūtiņa lēta. Neiztiku bez neveselīgas pārtikas. Amerikāņu saldumi ir tā vērti. Kolas, citi dzērieni. Sapirku visu, ko vien varēju! 

Autora bilde
Mani izbrīnīja ka Walmartā... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
8.

Mani izbrīnīja, ka Walmartā veselīga pārtika ir salīdzinoši lēta. Neveselīga pārtika ir dārga.
Izgāju ar trīs lielajiem maisiem. Tā visa man pietika gandrīz nedēļai. Nopietni.

Autora bilde
Sagaidīju savu autobusu un... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
9.

Sagaidīju savu autobusu un devos atpakaļ uz hosteli.

 

Autora bilde
Braukscaronana ar 3... Autors: Latišs Kā lai ietaupa, ciemojoties Ņujorkā
10.

Braukšana ar 3 lielajiem maisiem autobusā nebija problēma. Arī metro tā nebija problēma. Visam vietas pietiek. Salīdzinājumā ar Ņujorkas produktu mini-veikaliem es ietaupīju gandrīz vai 50% no savas naudas.

Autora bilde
0
248
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 14.04.18 21:28
14
0

Tu aizmirsi variantu - ieraudzīt Kristapu Porziņģi, pateikt, ka esi no Liepājas un kārtīgi apskaut viņu. Gan jau viņš apžēlotos un pusdienas izmaksātu

Anhur avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Holly ShitMedaļa Žurnālists
  Anhur 14.04.18 23:43
6
0

Super raksts! Malacis.

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 14.04.18 21:33
5
0

neprofesionāļa padoms tev - nopērc sev spēju oriģinālautors spoku bodē    par rakstu pluss   

Undīne Skrastiņa avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa LiterātsMedaļa Bērndārznieks
  Undīne Skrastiņa 16.04.18 17:21
1
0

atbildot uz Dark Magician komentāru " Tu aizmirsi variantu - ieraudzīt Krista... "

Latišs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Latišs 15.04.18 18:25
1
0

atbildot uz Siksparnis2000 komentāru " Paldies par rakstu! Vairākas reizes pie... "

Biju izmantojis VISA. Nevienu reizi maksājums netika atteikts. Izņemt naudu no bankomāta arī nebija problēma.

Par biļešu automātiem - biju spiests lietot karti, jo daudzi automāti nepieņēma skaidru naudu. Visās citās situācijās lietoju skaidro naudu, lai nav jāmaksā komisijas.

Par komisijām - viss ir atkarīgs no tavas bankas un konta veida (piem., studenta konts, u.c.). Man ir karte no RBS bankas. Par katru maksājumu atņēma vienu mārciņu.

Gribēju nopirkt SIM karti katru reizi, kad atbraucu. Taču produktu veikalos to nebija. Tev jāatrod mob.operatoru pārstāvniecības un tur vari nopirkt sim-karti.  +Vairākas dienas uzturoties bez simkartes, es sapratu, ka no tās nav tik lielas vajadzības. Ņujorkā gandrīz uz katra stūra ir wi-fi.

ma.SIN22x avatars
Medaļa RudzupuķeMedaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk raksts
  ma.SIN22x 15.04.18 13:53
1
0

   sarežģīti ar transportu...

Kalifornia avatars
Medaļa Spoks
  Kalifornia 14.04.18 22:36  
1
0
Cik ilgi biji NY?
giba@speles avatars
Medaļa BrīvlaiksMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Krustvardu superrecidivists
  giba@speles 14.05.19 21:33
0
0

Nevajag taupīt Ņujorkā, apmeklējot to. Vajag ietaupīt vnk. to neapmeklējot.  

Latišs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Latišs 15.04.18 18:35
0
0

atbildot uz Kalifornia komentāru " Cik ilgi biji NY? "

1.reiz - divas nedēļas, 2.reizi - 1 nedēļu

ma.SIN22x avatars
Medaļa RudzupuķeMedaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk raksts
  ma.SIN22x 15.04.18 16:04
0
0

atbildot uz Latišs komentāru "Pēc pirmā brauciena vairs neliksies tik grūti �... "

Ja es apmaldītos, diez vai ka būtu nākamais brauciens

spoku dienas joks

Latišs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Latišs 15.04.18 15:57  
0
0
atbildot uz ma.SIN22x komentāru "    sarežģīti ar transportu...... "

Pēc pirmā brauciena vairs neliksies tik grūti 😊
Siksparnis2000 avatars
Medaļa Spoks
  Siksparnis2000 15.04.18 10:58
0
0

Paldies par rakstu! Vairākas reizes piemini maksāšanu ar karti. Kādu karti izmantoji VISA, Mastercard vai kādu citu? Cik lielas bija komisijas maksas par transakciju? Vai izskatīji iespēju pirkt vietējo SIM karti, lai varētu izmantot vietējo 4G internetu, kāda bija tava pieredze?

Ģeo12 avatars
Medaļa MaskaMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Žurnālists
  Ģeo12 15.04.18 05:56
0
0

A ja brauc uz Tokiju, tad jātiek pirmkārt uz Maskavu?

Anonīms
Mans ieteikums 15.04.18 11:56  
0
1
Netaupīt ceļojot. Ja vēlies taupīt, sēdi mājās. Plus viens feedback autoram, tu neesi bijis Ņujorkā, ja neesi uzkāpis ESB.. piedod, bet tā nu tas ir. Visādi citādi, labs raksts.