Uz pasaules ir simtiem dažādu skaistu un neparastu vietu, uz kurām ļoti daudzi vēlētos aizbraukt. Šis raksts ir tapis par dažām no tām.
Elpu aizraujošas vietas uz Zemes10
Atspīduma tuksnesis /Salar de Uyuni/, Bolīvija
Šis ir sāls tuksnesis un tas ir unikāls ar savu neparasto atspīdumu. Šis sāls tuksnesis ir lielākais sāls tuksnesis visā pasaulē. Tuksnesis savu atspīdumu iegūst tikai lietus laikā. Lietus šajā vietā nekad nenolīst vairāk par 15 centimetriem. Tuksensis ir izveidojies saplūstot vairākiem aizvēsturiskiem ezeriem vairāk nekā pirms 42 tūkstošiem gadu. Sāls garozas biezums ir vairāki metri, šī vieta ir slavena arī ar to, ka tā ir bāgātākā ar litija krājumiem visā pasaulē (43% no visām pasaules litija rezervēm atrodas šajā tuksnesī), litijs ir galvenā sastāvdaļa baterijās. Šajā vietā audzē arī dažu sugu rozā flamingo kā arī iegūst sāli. Visu cauru gadu šajā tuksnesī temperatūra pa dienu ir aptuveni 21°C, bet naktīs no −9 līdz 5 °C.
Hollandes salas pamestā māja, ASV
Šī sala tika apdzīvota kopš 1600.gada. Šo salu pārsvarā apdzīvoja ģimenes, kuru bizness bija zveja un lauksaimniecība. 1910.gadā uz salas kopā bija uzceltas 70 mājas, kuras apdzīvoja 360 iedzīvotāji.
1914.gadā salas iedzīvotāji bija spiesti pamest to, jo no rietumu puses sāka pūst neparasti spēcīgs vējš, kas lēnām sāka sagraut salas pamatus (notika salas erozija). Arī visi salas atjaunošanas darbi cieta neveiksmes. Daudzas mājas tika pārvietotas, bet dažas palika. Pēdējā ģimene pameta šo salu 1922.gadā.
Sala pamatā sastāv no māla un aleirīa, kas ir stipri pakļaujas erozijai. Lielāka daļa no salas mūsdienās jau ir zem ūdens un atlikusī salas daļa ir pārvērtusies par purvu.
Lielais zilais atols /Great Blue Hole/, Belīze
Atola dziļums ie 124 metri un diametrs 300 metri. Šo atolu ir iecienījuši daudzi zemūdens nirēji. Atols izveidojies kvartāra periodā. Atrastie stalaktīti liecina, ka tā vecums ir aptuveni 153 tūkstoši gadu. Kādreiz šis atols ir bijusi ļoti liela ala, paceļoties okeānu ūdens līmenim tā applūda. Atols ir slavens arī ar to, ka te atrodas lielie korāļļu rifi.
Roraima kalns, Dienvidamerika
Roraima kalns slēpjas baltos mākoņos,tā augstums ir 400 metri un aizņemtā platība 31 kvadrātkilometrs. Kalns atrodas uz Venacuēlas (85%), Brazīlijas (5%) un Gajānas (10%) robežām. Šajā kalnā līst katru dienu un te ir atrodamas dazās unikālas augu un dzīvnieku sugas. Kalns ir trūdvielām nabadzīgs, pārsvarā to veido smilšakmens, jo katru dienu te līst un viss tiek aizskalots ar ūdens straumēm lejā pa nogāzi.
Hillier ezers, Austrālija
Šis ezers ir slavens ar savu rozo krāsu. Šis ir sālsezers un nesaktoties uz ūdens krāsu, tajā drīkst peldēties. Ezers ir 600 metrus garš un 250 metrus plats. Tiek uzskatīts, ka ezers savu krāsu ir ieguvis pateicoties zemūdens pļavām un mikro aļģēm Dunaliellia salina. Šīs bakterijas pārvarā sastopamas tikai sālsezerā un ir unikālas ar to, ka spēj izdzīvot tik sālā vidē. Šīs bakterijas spēj izdzīvot ezerā tāpēc, ka tās ir bagātīgas ar beta karotīnu.
Pamukkale karstie avoti, Turcija
Pamukkale tulkojumā no Turku valodas nozīmē Kokvilnas pils. Tie ir naturāli karstie avoti, kuru lielākā bagātībā ir sniegbaltie stalaktīti. Lai saglabātu baltoi krāsu, pa avotiem ir aizliegts staigāt ar apaviem. Drīzumā šiem avotiem draud pilnīga izzušana.
Sokotras sala, jemena /Socotra Island
Sokotras salas ir mazs arhipelāgs, kuru veido četras salas un tas atrodas Indijas okeānā. Sala ir ārkārtīgi izolētā un trešdaļa tās dabas bagātību, kas atrodas uz šīs salas nav sastopama citviet pasaulē. Šī vieta tiek dēvēta arī par citplanētiešu vietu dēļ tās neparastā izskata. Salas garums ir 132 kilometri un platums 49,7 kilometri.
Mīlestības tunelis, Ukraina
Šis tunelis atrodas Klevnanā un ieguvis pasaules slavu. Tā kā vilcieni pa šo vietu vairs neiet, apkaime aizauga ar kokiem, izveidojot savdabīgu tuneli. Visi, kas dodas ceļojumā uz šo vietu, apgalvo, ka vieta ir ļoti romantiska. Pastāv uzskats, ka pārim, kas sadevies rokās izies caur šo tuneli, tiks piepildītas visas vēlēšanās.