No visiem pērn Ziemeļamerikā saražotajiem automobiļiem 64,5 procenti tika aprīkoti ar četrcilindru dzinēju, liecina "Ward's Auto" apkopotā statistika. Tajā pašā laikā mazinājusies sešu un astoņu cilindru motoru popularitāte. Speciālisti šādu parādību skaidro ar pieaugošajām degvielas cenām un tehnoloģisko attīstību.
Kad 2008.gadā naftas cena pirmo reizi vēsturē sasniedza 100 dolārus par barelu un tajā pašā gadā pieauga līdz nepilniem 150 dolāriem, strauji palielinājās arī automobiļu degvielas cenas, kas lika patērētājiem pārvērtēt savas iespējas un vajadzības. Ja kādu laiku pirms tam amerikāņiem spēkrats bez V8 motora bija neiedomājams, tad šobrīd pieprasījums pēc šāda "amerikāņu sapņa" ir krasi mazinājies.
Pērn ar V8 dzinēju tika aprīkoti tikai 20,8% no visiem Ziemeļamerikā saražotajiem automobiļiem; 2009.gadā tādu vēl bija 22,8%. Kopš 2008.gada V8 dzinēju popularitāte šajā ziņā mazinājusies par 57,1%. Vēl dramatiskāks kritums ir V6 motoru izplatībā pēdējo trīs gadu laikā – par 64,5%.
Nozares speciālisti četrcilindru dzinēju popularitātes straujo pieaugumu skaidro ne tikai ar pēdējā laikā pieaugušajām degvielas cenām, bet arī tehnoloģisko attīstību – degvielas tiešās iesmidzināšanas sistēmas un turbopūtes plašo pielietojumu. Tas automobili padara ne tikai ekonomiskāku, bet arī krietni jaudīgāku, kas agrākajiem četrcilindru motoriem nepiemita.