Lai cik neticami tas neliktos, bet ap 1980 gadu Ķīna ar ASV izstrādāja vairākus kopīgus projektus, tai skaitā ari militāro projektu, kurā tika izstrādāts kaujas tanks Jaguar. No politiskā viedokļa tas bija kas neiedomājams, taču zem šī projekta bija dziļāka doma, proti, uzlabot attiecības ar Ķīnu un lai tā kļūtu par tādu kā „vidutāju” attiecības starp PSRS un rietumiem. Tad kas no šī projekta iznāca ?
Jaguar – ASV un Ķīnas kopīgi uzbūvētais tanks!2
Darbi pie Jaguar tanka sākas kad ap 1985.gadu, taču par to oficiāli tika paziņots vien 1988.gadā. Un pirmos prototipus bija paredzēts uzbūvēt uz 1989.gadu. Taču mainoties politiskajiem procesiem, galvenokārt jau Ķīnas valdības pastrādātajam slaktiņam Tjanmeņas laukumā un pēc rietumu asās kritikas Ķīna bija saudzējusi interesi šai projektā. Tāpēc Cadillac Gage(kompānija kas izstrādāja tanku no Rietumu puses) pabeidza tanku viena pati.
Runājot par kompānijām kas šajā projektā piedalījās, tad tās bija Cadillac Gage(tagad Textron Marine & Land Systems) kas ir ASV militāras tehnikas ražošanas gigants un no Ķīnas puses vairākas, protams, valsts kontrolētas iestādes kā China National Machinery , Equipment Import & Export Corporation.
Pats tanks balstījās uz Type 59 bāzes, kas ir Ķīnas versija PSRS tankam T55. Bet lai nu kā, Type 59 piedzīvoja pārvērtības līdz nepazīšanai, sākumā šim tankam tika uzlikts daudz spēcīgāks dzinējs, proti, 750z/s Detroit Diesel 8V-92TA V8,kā jau no nosaukuma noprotams tas nav Ķīniešu ražojums. Tāpat tika veikti uzlabojumi dzesēšanas sistēmās un transmisijai. Tas viss kopā ļāva šim tankam traukties ar 55km/h un nobraukt līdz pat 550 kilometriem ar pilnu bāku.
Bet šīs nebija vienīgās izmaiņas, kas šim tankam tika veiktas, ja Ķīnas un PSRS tanki parasti neizcēlās ar īpaši modernām tehnoloģijām, tad šis tanks tika aprīkots ar termiskas redzamības ierīcēm, borta datoru, modernām sakaru tehnoloģijām ( jāpiebilst, ka šis tehnoloģijas bija modernas Ķīnas skatījumā, bet ASV nesteidzās izmantot savas pašas modernākas tehnoloģijas). Tāpat tika veikti plaši uzlabojumi tanka bruņām, lai gan tiešs bruņu sastāvs nav zināms, taču ir skaidrs, ka tas bija daudz labākas par tam bruņām kas bija vairumam Ķīnas tanku.
Un ja runājam par aizsardzību, tad ir būtiski pieminēt, ka tanks bija aprīkots ar automātisku ugunsdzēšanas sistēmu kas izmantoja oglekļa dioksīdu uguns apslāpēšanai, tāpat tanks bija nodrošināts pret bioloģisko ieroču uzbrukumiem. Kā arī tankam bija atsevišķs nodalījums drošai lādiņu glabāšanai, kas lielā mēra bija kas jauns priekš PSRS un Ķīnas tankiem.
Runājot par lādiņiem, tad tankā bija vieta 34 105 mm lādiņiem, kurus izmantoja M68 105 mm lielgabals, kurš bija aprīkots ar diezgan modernu stabilizēšanas sistēmu. Bet tie nebija vienīgie ieroči, 7.62 mm ložmetējs bija ievietots tornī un 12.7 mm ložmetējs bija izvietots uz torņa.
Neskatoties uz to, ka tanks testus izpildīja veiksmīgi neviens pasūtījums netika veikts, jo pa lielam šis tanks bija neiespējams projekts. Proti, balstīts uz Type 59 Ķīniešu tanku kas modernizēts ar Amerikāņu tehnoloģijām un apbruņots ar Angļu lielgabalu. Neviena no valstīm negribētu izmantot šādu tanku savā armijā, bet šis projekts bija laba mācību stunda abām iesaistītajām valstīm, tāču jāatzīst Ķīnieši bija lielākie ieguvēji, jo šī projekta laikā viņi iemācījās daudz jauna par tanku ražošanu.
Kas tad ar šo tanku notika, kopā tika uzbūvēti 2 prototipi, kurus uzbūvēja pastāvīgi Cadillac Gage, bet pēc testu veikšanas šie tanki nogrima vēstures aizmirstībā.