local-stats-pixel fb-conv-api

VEF Minox fotoaparāts32

95 0

1937. gadā Valsts Elektrotehniskā Fabrika (VEF) sāka ražot pasaulē pirmo miniatūro fotoaparātu VEF Minox. To izgudroja rīdzinieks Valters Caps. Dizaina autors – Ādolfs Irbīte.

Ar šo miniatūro fotoaparātu bez jebkādām papildus palīgierīcēm var iegūt attēlu, kas ir ass un dod labu kontrastu 20 cm attālumā. Tas padarīja to pievilcīgu arī slepeno dienestu aģentiem, kas jo īpaši slavina to par spēju nofotografēt dokumentus ātri, bez īpašām tehniskām grūtībām un ar pirmšķirīgu kvalitāti. Bet lielāko daļu Minox fotoaparātu vienmēr ir iegādājušies visnotaļ normāli un miermīlīgi pircēji.

Minox radīšana un ražošana bija notikums ne tikai Latvijā, bet arī apvērsums pasaules fotorūpniecībā. Vienlaicīgi ar ražošanas sagatavošanu VEF pieteica patentu uz Minox konstrukciju, kurā kā izgudrotājs minēts Valters Caps.

1945. gada rudenī, pusgadu pēc kara beigām, Veclārā (Vācija) tika nodibināts uzņēmums Minox GmbHb. Šis uzņēmums joprojām sekmīgi darbojas un attīstās, tādējādi padarot Valtera Capa izgudrojumu aktuālu vēl arī šodien dažādu Minox modeļu formā, uzsverot šī unikālā izgudrojuma diženumu. Neskatoties uz tehnoloģisko revolūciju, kāda notikusi kopš tiem laikiem, Minox fotoaparātam joprojām ir tas pats tehniskais un stilistiskais dizains, kāds bija pirmajam VEF Minox pirms vairāk nekā 50 gadiem, kurš tagad ir kļuvis par ļoti populāru kolekcionāru intereses objektu.

« 1  2  3 »
95 0 32 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 32

0/2000

Jā, kādreiz domāju, forši spiegu filmās ir tāds maziņš fotoaparāts, līdzko uzzināju kad Latvijā, pirmspadomju, brīvvalsts laikos(laikam emotion ) izgudroja šo, ļoti labi pasaulē zināmo maziņo fotoapparātu, kā minēju spiegu filmās ļoti bieži redzamo. Es jutos vienkārši brīnišķībi, uzzināju kad ir vēlviena lieta kādēļ latvija ir tik unikāla un brīnišķība savā ziņā. Es nēsmu uz visiem 100% patriots, bet šis pacēla manu patriotisma līmeni. ielieciet vēl visas tās VEF iekārtas un mūsu jelgavas Rafa sasniegumus :) šis ir ļoti labs raksts. Ceru arī uz mūsējo rādio, gandrīz lielajā ražošanā aizgājušajām mašīnām, un uz jauno Jelgavā ražoto autobusu aprakstu un foto :)

16 2 atbildēt

latvieši vienmēr ir gudri, bet ne visi :)

9 0 atbildēt

ar usb pislēgvietu :Demotion

7 0 atbildēt

interesants raksts +1

7 0 atbildēt

es arii gribeetu šaadu fotoaparaatu savaa iipasumaa emotion

6 0 atbildēt

klau, varbut kads zina, kur es sadu fotoaparatu varu iegataties?  kads pardod? es loti gribetu! 

6 0 atbildēt

Interesanti cik Latvijai būtu liels attīstības līmenis ja nebūtu okupācijas!?

9 3 atbildēt

dārgs fotoaparāts priekš tā laika 248ls

6 0 atbildēt

oMG, Cool

7 1 atbildēt

nebūtu te ienākuši krievi un vācieši, būtu maza, bagāta valstiņa ar LATVIEŠU valodu mūžīgi!

4 0 atbildēt

vot tas ir riktiigs izgudrojums emotion emotion

4 0 atbildēt

emotion emotion emotion

3 0 atbildēt

+1

3 0 atbildēt

baigi daargs bet arii labs

2 0 atbildēt
Que avatarsQue

OMG 248 lati :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ĀRPRĀTS

3 1 atbildēt

+1 Latvijai

2 0 atbildēt

Man tādu vajadzētu. Zheel, ka vairs neražo.

1 0 atbildēt

A ko viņam citu bija darīt? Latvija itkā būtu kaut ko būtu izdarījusi lielajai kaimiņvalstij, labāk lai pasaudzē valsti un viņs nevarēja zināt ka šitā piedirsīs ar to sibīriju...

1 0 atbildēt

Njaaa... Līdz digitālo kameru izgudrošanas laika spiegi izmantoja tikkai šito, jo tik labs nevienam nebij!

0 0 atbildēt