local-stats-pixel fb-conv-api

Saskaitīti Rīgas kanāla bebri12

21 0
Rīgas kanālā dzīvo divas bebru ģimenes, ar Latvijas Mednieku asociācijas palīdzību konstatējuši pašvaldības aģentūras «Rīgas dārzi un parki» darbinieki. Viena bebru ģimene dzīvo pretī brīvostas ēkai, otra – pretī Operai, trešdien ziņo «Latvijas Avīze».

Bebru atrašanās vietas noskaidrojuši Latvijas Mednieku asociācijas pārstāvis Jānis Kļaviņš, kurš apmāca bebru ķeršanā, un mednieks Mārtiņš Atvars. Pašus dzīvniekus nav izdevies redzēt, jo tie ir ļoti piesardzīgi, bet pretī brīvostas ēkai ala ir svaiga, veidota atbilstoši visiem bebru sadzīves likumiem, kas paredz mājvietu būvēt ar vairākām izejām zem ūdens un atsevišķu ēdamistabu, guļamistabu un bērnistabu.

Tiek lēsts, ka Rīgas kanālu par savu dzīvesvietu deklarējuši ne vairāk kā 12 bebri.

Abi mednieki ieteikuši arī risinājumus, kā nosargāt kanālmalas kokus. Ir iespējams līdz divu metru augstumam koku stumbrus apjozt ar neuzkrītošu drāšu pinumu. Var mēģināt bebrus izķert, taču tas negarantē, ka noķerto vietā agri vai vēlu neieradīsies citi, jo Latvijā šo dzīvnieku ir daudz, tādēļ bebri meklē arvien jaunas vietas savām apmetnēm. Pašlaik no jaunu grauzēju ierašanās sargā jau esošie bebri, kas aizstāv savu teritoriju, jo kanālā nebūt nav tik daudz barības, lai dalītos vēl ar svešiem zobiem, skaidro Kļaviņš. Ja pa kanālu sāksies kuģošana, arī tā var nepatikt savrupu dzīvi iecienījušajiem bebriem.

Tagad ir skaidrība, kā rīkoties, uzskata aģentūras «Rīgas dārzi un parki» direktors Agnis Kalnkaziņš. Kanālmalas koku stumbrus apjozīs ar drāšu pinumu.

Latvijā oficiāli uzskaitīti ap 100 000 bebru, stāsta Valsts meža dienesta medību daļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš. Bet šī uzskaite notikusi galvenokārt tikai mežos, nevis visā Latvijas teritorijā, tādēļ skaitli varētu reizināt pat ar divi. emotion

21 0 12 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 12

0/2000
Ņjā... ! :D Bebri ! :D
0 0 atbildēt
Senāk (līdz 18. gadsimtam) bebrs bija plaši izplatīts, tomēr vēlāk tika nesaudzīgi izmedīts un jau 19. gadsimta beigās pilnīgi izskausts. Sākot ar 1927. gadu, kad 2 bebru pārus ieveda no Norvēģijas un palaida Stendes upē, Latvijā tika veikta bebra reintrodukcija. Tagad bebri ir izplatījušies pa visu Latviju.
0 0 atbildēt
mēs neesam vieni...
0 0 atbildēt
2us bebrus vienreiz redzēju kanālā.
0 0 atbildēt
tur ne tikai bebri dzīvo. treknas žurceles arī emotion
0 0 atbildēt
un susļiki, nee? emotion emotion
0 0 atbildēt
neesmu nevienu tur satikusi..bet es bieži neesmu tā kanāla tuvumā :D tā ka kas zina, kas vēl tur dzīvo emotion :D
0 0 atbildēt
nu susļiki ir vēl tuvāk nekā tu domā... emotion:D
0 0 atbildēt
nebiedē mani emotion :D
0 0 atbildēt
paskaties spogulī, susļiktant emotion
0 0 atbildēt
paskatījos, bet uz tevi gan es labāk neskatīšos :P :D un vspār - beidz mani šitik nejauki apcelt :P ;D
0 0 atbildēt
nu piedo... emotion reizēm es mēdzu šaut pār strīpu. vnk skolas ieradums :)
0 0 atbildēt