17.03.2009. 14:45 Vācijas kanclere Angela Merkele jau piedāvājusi apstiprināt likumdošanu, lai ierobežotu geimeriem piekļūšanu pie nežēlīgām spēlēm, vēsta „Reuters”. Šis paziņojums tika sniegts sakarā ar 15 cilvēku noslepkavošanu Vinendenes pilsētā, kuru 11.martā izdarīja 17 gadus vecais Tims Krečmers. Kā vēlāk noskaidrojās, slepkavības priekšvakarā viņš spēlēja datorspēli „Far Cry 2”. Pēc Merkeles vārdiem, viņa izskata iespējamos uzlabojumus likumdošanā, tomēr pagaidām nevar pateikt, kādi tieši soļi tiks sperti. Jāatgādina, ka Vācija jau tā ir viena no pašām stingrākajām valstīm pasaulē attiecībā pret spēlēm ar augstu varmācības līmeni. Daudzas spēles šajā valstī tiek pakļautas nopietnai cenzūrai, bet vairākas datorspēles Vācijas teritorijā ir aizliegts pārdot. Policija paziņoja, ka slepkavības priekšvakarā pusaudzis vairāk nekā divas stundas spēlējis „šuteri” ar nosaukumu „Far Cry 2”. Laikraksts „The Sunday Times” nekavējoties atrada daudz kopēja starp šo spēli un Krečmera izdarīto noziegumu. Piemēram, izdevums novilka paralēles starp automobiļa aizdzīšanu „Far Cry 2” un analoģisku noziedznieka rīcību. Tāpat izdevums uzsvēra, ka Krečmers izmantoja pistoli „Beretta 92”, kura ir pieejama arī „Far Cry 2” ieroču sarakstā. Atzīmēsim, ka spēlē var izmantot arī citus ieroču veidus. Bez tam pistole „Beretta 92” figurē lielā daudzumā mūsdienu tā dēvēto „šuteru”.
Pēc žurnālistu vārdiem, „Far Cry” otrajā daļā šaušana no šīs pistoles, kā arī tās pārlādēšana parādītas ar ļoti lielu atbilstību realitātei. Bez tam geimeri saņem papildus punktus, ja trāpa saviem upuriem galvā. Tieši šāds slepkavības veidu izvēlējās Krečmers. Policisti gan piebilst, ka pusaudzis aizrāvies arī ar citiem „šuteriem”, piemēriem „Counter-Strike” un „Tactical Ops”.
„Far Cry” otrā daļa pārstāv „šuteri” no pirmās personas, kas izstrādāts studijā „Ubisoft Montreal”. Spēles laikā geimeri vada algotni, kurš izpilda uzdevumu Āfrikas teritorijā. „Far Cry 2” nāca klajā pagājušā gada oktobrī, un domāts spēlēšanai uz „Playstation 3”, „Xbox 360” un PC. Pēc „Ubisoft” pārstāvju vārdiem, mazāk nekā triju nedēļu lakā visā pasaulē tika pārdots vairāk par miljonu spēles kopiju. Noziegums, kurš šokēja visu Vāciju, notika 11.martā, dienas pirmajā pusē. Aptuveni 9:30 no rīta pēc vietējā laika 17 gadus vecais Tims Krečmers, ģērbies melnas krāsas armijas uniformā, ienāca skolas „Albertvila”, kuru viņš bija absolvējis pirms gada, ēkā. Pusaudzis iegāja vienā no kabinetiem un no pistoles atklāja uguni pa skolniekiem un pedagogiem. Pēc tā viņš iegriezās vēl vairākās klasēs, kur tāpat šāva pa visiem, kas atradās telpās. Krečmera mērķi bija galvenokārt meitenes un sievietes - viņš nošāva astoņas skolnieces un trīs skolotājas, kuras mēģināja starp uzbrucēju un skolniekiem, kā arī vienu pusaudzi.
Pēc tam Krečmers pameta skolu un uz devās tuvējo autostrādi. Pa ceļam viņš nošāva ceļā patrāpījušos psihiatriskās slimnīcas (kurā slepkava kādu brīdi bija ārstējies) dārznieku un sagūstīja par ķīlnieku kādu vietējo iedzīvotāju, kas atradās pie savas automašīnas stūres. Draudot ar ieroci, Krečmers pieprasīja vīrietim izvest viņu no pilsētas, bet kad mašīna nokļuva uz autostrādes, slepkava izmeta ķīlnieku no mašīnas un pats apsēdās pie stūres.
Tikmēr policija jau bija izstādījusi patruļas uz visām tuvākajām šosejām, tomēr pusaudzim izdevās izkļūt no aplenkuma un pamest pilsētu. Nolaupīto automobili viņš pameta 40 kilometros no Vinendenas, Vendlingenes pilsētiņas tirdzniecības centra autostāvvietā. Tad Krečmers iegāja autosalonā, kur nošāva pārdevēju un kādu apmeklētāju. Tikmēr Vendlingenā bija ieradusies arī policija un sākās apšaude, kuras laikā Krečmers tika ievainots kājā, bet pēc tam izdarīja pašnāvību.