local-stats-pixel fb-conv-api

Pie Somijas atrod nogrimušo Latvijas pirmo kara flotes kuģ1

24 0

Pie kādas Somijas salas atrasts Otrā Pasaules kara laikā nogrimušais Latvijas Kara flotes kuģis "Virsaitis", portālam "Delfi" apstiprināja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis.

Viņš pastāstīja, ka šobrīd AM zināms pats fakts, ka kuģis atrasts, bet precīzu vietu AM sola noskaidrot tuvākajā laikā. Rikveilis arī pieļāva, ka Latvijas ūdenslīdēji dosies apskatīt kuģi.

"Kara kuģis "Virsaitis" ir interesanta Latvijas vēstures liecība, jo tā liktenis spilgti atspoguļo 20. gadsimta sākuma vēsturiskos notikumus. Tas būvēts Vācijā, peldējis zem Padomju Latvijas, Latvijas Republikas un vēlāk arī PSRS karogiem. Kuģa vraka atrašana būs vērtīgs izpētes objekts Latvijas jūras spēku speciālistiem, jo "Virsaitis" bija pirmais Latvijas Kara flotes kuģis, kas pildījis arī flagkuģa funkcijas," ministrijas izplatītajā paziņojumā norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku informāciju, "Virsaitis" bija pirmais Latvijas Kara Flotes kuģis, kas ūdenī tika nolaists 1921.gada 12.jūnijā, bet vēlāk pildīja flagkuģa funkcijas. 20.-30. gados "Virsaitis" veicis valsts reprezentācijas braucienus, piedalījies kara flotes manevros.

Otrā Pasaules kara laikā PSRS kara flotes sastāvā kuģis aizstāvējis Ļeņingradu. 1941. gada 2. decembrī, evakuējot Sarkanās armijas daļas no Hanko pussalas karabāzes Somu jūras līcī, "Virsaitis" uzskrēja uz mīnas un nogrima.

24 0 1 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://delfi.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 1

0/2000